Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 23:53, 05 paź 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Kasya, cieszę się, że podobają Ci się widoczki w młodym ogrodzie
na cytowanej fotce na pierwszym planie ożanka, po lewo jednoroczna szałwia tricolor, rozchodnik, pomiedzy nimi białe złocienie zakryte częściowo przez szałwię po prawo róża White Cover, przed nimi.. chyba już nie chcesz wiedzieć, co tam nawciskałam rabata jest szeroka ok. 3 m, zastanawiałam się czy jej nie przebudować, ale w ogólnym zarysie chyba nie jest najgorzej.
____________________
Dwa ogrody
Joku 21:29, 06 paź 2015


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
paniprzyroda napisał(a)







Piękne pastelowe kolory na twoich rabatach. Rosną na nich chyba setki roślin. Po ile jednego gatunku sadzisz w grupach?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ren133 22:27, 06 paź 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Mariolu Pisałam u siebie, że mogę zamówić kuriera po bergenie tylko najpierw musiałabym znać wymiary paczki i przybliżoną wagę Czy to nie będzie kłopot dla Ciebie bo przeciez masz sporo pracy?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Tamaryszek 23:03, 06 paź 2015

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Odbyłam wieczorny spacer po Twoim ogrodzie i jestem pod wrażeniem, z jakim rozmachem tworzysz swój ogród. Rabaty wyglądają wspaniale.
A hortensje są tak okazałe, jakby w ogóle nie było suszy i upałów latem.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
barbara_kraj... 23:03, 06 paź 2015


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Oglądam rabaty i wołam: byliny górą!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Milka 10:18, 07 paź 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Suszy nie widać, rabata z hortensjami ładnie sie rozrosła
Kiedy dzieliłaś miskant ML, że mniejsze padły, bo się szykuje do tego zabiegu, ale chyba wiosną to zrobię.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Margarete 16:57, 07 paź 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Pokaż to miejsce za stożkiem czy stożkami, tam na przedzie ogrodu, jestem nim żywo zainteresowana
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
jankosia 20:19, 10 paź 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Mariolu, odebrałam wczoraj od teściów Karoli hyzop od ciebie- żyje Bardzo dziękuję. Powiedz mi, czy teraz jeszcze go ściąć czy poczekać do wiosny i przyciąć w tym samym czasie co lawendę? Boję się że ścięty teraz może przemarznąć, jak myślisz? A czy on jest taki (jeszcze nie wyciągałam z doniczek) że można go podzielić? Jak go najłatwiej rozmnożyć? Oglądam teraz zdjęcia w necie i coś czuję że zawładnie moim sercem
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
paniprzyroda 21:41, 11 paź 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Weekend był pracowity. Posadziłam resztę roślin z doniczek, ostatnie róże, wysadziłam wszystkie cebulki ( niewiele), żałuję tylko, że wiosną nie będzie mojej rzeczki iryskowej, cebulki oczekujące na jesień (w doniczkach) zostały "sprzątnięte" w bliżej nieokreślone miejsce przez mojego Teścia poszukiwania były..i nic
Te rośliny, na które nie miałam pomysłu/miejsca zadołowałam.
Wykopałam dalie, wszystkie zwarzył mróz. Pooszły też kosmosy, cynie, hortensje, wszystko brązowe.
Do przesadzenia mam New Dawn, czekam na deszcz.
Potem przewieźć kompost i okryć róże w odpowiednim momencie a co zostanie rozrzucić na rabatach hortensjowych plus obornik.
I sprzątanie/chowanie donic... a myślałam, że już zakończę sezon

Przebarwione piwonie



Joku roślin na rabatach jest faktycznie sporo, wiem tylko ile mam mniej więcej róż i hortensji. Część bylin rozmnażałam już wcześniej, zanim zaczęłam zakładać nowy ogród. Dużo bylin mam z siewu, sadziłam po kilka, kilkanaście sztuk, kupowane dzieliłam, powiększając stan. Na dzień dzisiejszy nowy jest zapchany i posadzić nowe rośliny to już kłopot.
Tu było chyba dwanaście kostrzew, denerwowały mnie w czerwcu i lipcu, cięłam do zera, część już rośnie w starym, te też przesadzę wiosną, a na ich miejsce pójdą liliowce z przechowalnika

tutaj widać, jak rozrasta sie czyściec w przechowalniku
____________________
Dwa ogrody
Monic 22:00, 11 paź 2015


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Wow, jestem pod wrażeniem - ależ piękne ujęcia ogrodu!
____________________
mój ogród Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies