Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

paniprzyroda 23:03, 10 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Bogdziu, miło, że pomimo to zaglądasz, myślę o Tobie
____________________
Dwa ogrody
Rench 00:22, 11 lut 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Doradzić nie potrafię,ale podglądać będę
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Margarete 00:50, 11 lut 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Piszę żeby podziekowac za przesyłkę którą odebrałm, wyjęłam ze skrzynki dzis po powrocie z pracy. Dziekuje, jak ładnie zapakowane te nasionka....

Mariolko a ty ten warzywnik planujesz przed wiatą od strony domu czy raczej równolegle do budynku gospod i wiaty ?

Co do wyspowej rabaty to mam taki sam dylemat jak ty, bo ja z kolei chciałabym wkompomowac u siebie w trawniku wyspowo różankę..........i też siedże i mysle, kombinuje..........może poraź sie dziewczyn ktore już w tym zakresie same realizowały tego typu projekty i doradzły innym , popytaj u Sylli, Borbetki, Marzenki albo u samej szwefowej. Jestem ciekawa co ci doradzi.............
Ja sama jeśli chodzi o komponowanie rabat to cienka jestem...............
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Agania 09:50, 11 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Coś tam nakreśliłam, pewnie się przestraszysz: ale czekasz na pomysły:
1) poszerzenie rabaty po prawej i oczko wkomponowanie w rabatę

lub

2) dwie wyspy na trawniku, i scieżki meandrujące pomiędzy nimi pasujące do zarysu rabat już
istniejących /pod katalpą i przed tarasem/



u mnie tak to na początku wyglądało



a tak teraz


____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Nikita 15:27, 11 lut 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Mariolka ja jeszcze zielona jestem w doradzaniu, ale ci linka w temacie warzywniaka podsyłam, masz tam kilka stron pomysłów. Napisz mi gdzie są drzwi do budynku gosp...czy wchodzi się gdzieś z boku, czy przez wiatę.

http://www.houzz.com/photos/traditional/landscape/garden
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
luiza_jakubo... 16:41, 11 lut 2014

Dołączył: 25 cze 2012
Posty: 130
Dzięki Mariolu, dzisiaj dostałam nasiona.Jeszcze tylko jak to zrobić, żeby urosły jak Twoje?
Bogdzia 16:45, 11 lut 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
luiza_jakubowska napisał(a)
Dzięki Mariolu, dzisiaj dostałam nasiona.Jeszcze tylko jak to zrobić, żeby urosły jak Twoje?


A co Wy za nasionka dostajecie????
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Milka 17:59, 11 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Bogdzia napisał(a)
Mariolko nic Ci nie doradzę za dużo mam ostatnio stresu. Pozdrówka serdeczne zostawiam.


Ja też nie pomogę, chyba nie umiem, ja tak na żywioł zawsze idę, ale coś sie wymyśli, podpowiedzi będą
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
paniprzyroda 23:20, 11 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Małgosia, nasionka były obiecane
czytałam, że planujesz różankę, Danusia odpowiadała na Twoje pytanie, o ile dobrze pamiętam, masz pomysł?
Do wiaty musi być dojazd wzdłuż żywopłotu, a do budynku gospodarczego dobrze byłoby dobudować maleńką szklarenkę

Agania, każdy pomysł wart zastanowienia; rabata po prawej już jest zagospodarowana i planuję ją tylko poszerzyć, ale dopiero po ociepleniu budynku
wyspy na trawniku mają ciekawy kształt, ale rozwiązują problem częściowo, bo na tym etapie należałoby też pomyśleć o umiejscowieniu warzywnika plus kilka krzewów owocowych
Twoje zdjęcia z cyklu przed i po są niesamowite, jak wszystko pięknie się rozrosło za rabatą chyba masz jeszcze sporo miejsca, u mnie zrobi się ciasnawo, albo tak mi się wydaje
[
b]Nikita[/b], drzwi do budynku gospodarczego będą chyba od południa. Samego budynku gosp. i wiaty jeszcze nie ma, ale będzie, link który mi wrzuciłaś przyprawił mnie o zawrót głowy, skąd wiedziałaś, że interesują mnie takie rozwiązania?

luiza_jakub... mnie rośliny rosną całkiem normalnie, tylko te jeżówki dostały jakiegoś przyspieszenia, prawdopodobną przyczyną kwitnienia w tym samym sezonie było lekkie przechłodzenie i dobre podłoże

Bogdziu, obiecałam dziewczynom nasionka jeżówki

Irenko, ja lubię też działać bezpośrednio w terenie, ale zarysy rabat chciałam jednak zaplanować wcześniej
____________________
Dwa ogrody
Agania 09:27, 12 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Z warzywnikiem i z owocową stołówką u mnie też kłopot, jak na razie przygotowuję podłoże, bo na glinie nic nie urośnie, fajnego linka dostałaś od Nikity, dużo ciekawych rozwiązań u mnie za pokazaną rabatą już teren zagospodarowany, powstały kolejne zakątki, chłopcy mają mniej koszenia, a ja mam myśli jak odgrodzić się od sąsiada, od którego sieją mi się tylko chwasty.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies