Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dwa ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Dwa ogrody

Nikita 15:47, 12 lut 2014


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
paniprzyroda napisał(a)

Nikita, link który mi wrzuciłaś przyprawił mnie o zawrót głowy, skąd wiedziałaś, że interesują mnie takie rozwiązania?

Mariolko nie wiedziałam…. warzywniak to zupełnie nie moje klimaty, ale gdzieś natchnęłam się na tą stronę i zapisałam sobie, bo wydała mi się ciekawa
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
paniprzyroda 22:54, 12 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Agania napisał(a)
Z warzywnikiem i z owocową stołówką u mnie też kłopot, jak na razie przygotowuję podłoże, bo na glinie nic nie urośnie, fajnego linka dostałaś od Nikity, dużo ciekawych rozwiązań u mnie za pokazaną rabatą już teren zagospodarowany, powstały kolejne zakątki, chłopcy mają mniej koszenia, a ja mam myśli jak odgrodzić się od sąsiada, od którego sieją mi się tylko chwasty.

Warzywnik u mnie na razie pozostanie w planach, a glinę rzeczywiście trzeba przygotować pod warzywa, spróbuj też z perko, czytałam o planowanym żywopłocie grabowym...
Link świetny, dużo ciekawych nawierzchni, bramek, pergoli, oj, naoglądałam się
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 23:10, 12 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Nikito, oprócz warzywników jest tam sporo innych inspiracji


Nad rabatą myślę, podobają mi się białe róże White Cover polecane przez Vivę, widziałabym je tam razem z piwoniami, niebieskim bodziszkiem, kosacćami itd. Coś trzeba będzie posadzić, żeby nie obsiewać tego miejsca trawą
____________________
Dwa ogrody
Poziomka 00:38, 13 lut 2014


Dołączył: 12 lip 2011
Posty: 1258
paniprzyroda napisał(a)
Dziekuję za radę, róża, którą chciałabym ukorzenić ma dla mnie znaczenie sentymentalne.


Czy możesz zdradzić jaka to róża ?
Czy masz już wybrane róże na rabatę różaną ?
Pozdrawiam cieplutko Jasia
____________________
Jasia - Ogród zapachów u Jasi
paniprzyroda 01:13, 13 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Poziomko, róża o której pisałam to nn, rośnie sobie na pewno więcej niż 30 lat przy południowej, ceglanej ścianie, posadziła ją moja Babcia. Kilkanaście ostatnich lat bez opieki: ciecia, nawożenia, pryskania itp. Radzi sobie doskonale. Kwiaty w kolorze delikatnej, różowej porcelany, powtarza kwitnienie, aż do mrozów. Raczej nie pnąca, ale pędy ma długie, do dwóch metrów. Niestety nie posiadam zdjęcia.
Rabata różano-bylinowa w planach, na poprzedniej stronie przymiarki róże nie wybrane, miejsce zupełnie odsłonięte. Myślałam o amarantowej pnącej(?) na pergolę plus White Cover na obwódki.
Rabata do realizacji na ten rok.
Posadziłam na jesieni kilkanaście róż, okaże się, czy będą sobie radzić: Eden Rose, Ascot, Chippendale, Lions Rose, Leonardo da Vinci, Luis Odier, Parky, Fres Pink, Charles de Gaulle, Kronnenburg - totalna mieszanka. Aha, jeszcze Bonica ( kilka sztuk ).
Jak miło, że zajrzałaś. Pozdrawiam również.
____________________
Dwa ogrody
monteverde 04:11, 13 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Pozdrawiam i zostawiam Kronenbourg

____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Madzenka 06:51, 13 lut 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Witam. Mariolu, chyba jestem pierwszy raz u Ciebie, chociaż mijamy się u Bogdzi i Carol

Zainteresowały mnie Twoje graby. Pokazywałaś je gdzieś?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
AniaDS 22:45, 13 lut 2014


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Też jestem grabów ciekawa .
Co do planowania rabat jestem kiepska, ale podglądam
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
EPODLAS 22:51, 13 lut 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Wpadłam z rewizytą. Namawiam jednak na warzywniak, jak nie teraz to może później. Najlepiej smakują te z własnej grządki. Widać już jak bardzo przygotowujesz się do sezonu ogrodniczego. Będę wpadać i podglądać co się nowego dzieje. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Mój ogród
paniprzyroda 23:16, 13 lut 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Aniu, dzięki za różę, z zakupów różanych jesienią mam fotki tylko tych

Chippendale



Eden Rose


____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies