Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mogło być inczej....

Pokaż wątki Pokaż posty

Mogło być inczej....

gladiola 21:11, 30 gru 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 41
Mogło być inaczej, ale jest tak

Bardzo pragnę podziękować Danusi za forum.

Witam serdecznie jestem Kujawianką, rolniczką mamy gospodarstwo rolne mój ogród to azyl ucieczka od codzienności i problemów.
Nie wiem od czego zacząć mój ogród w porównaniu z Waszymi to aż wstyd pokazać może za nisko się oceniam, ale cudze zawsze lepiej mi się podobają.
Ale może wasze uwagi pomogą mi uzyskać zapał do dalszego tworzenia.
Nie posiadam pięknego ogrodzenia nie mam nawadnia o którym marze wszytko mam zrobione tanim kosztem, rośliny mam zdobyte początkowo poprzez wymianę lub ze sprzedaży nadwyżek i tak się koło toczy do dzisiejszego dnia, najchętniej wymieniam się jedyną moja wadą jest że kocham wszystkie rośliny i wszystkie chce upchnąć w ogród . Na szczęście mam drugi ogród pod opieką i tam mogę pozwolić sobie na pewne aranżacje to opiszę może w dalszej części.

Mój ogród składa się z kilku części oto pierwsza część.
Zdjęcia z 2012 roku











____________________
Ogród Anity-Mogło być inczej.... Pozdrawiam ciepło
elzbieta_g 21:33, 30 gru 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
Witaj! ogród masz piękny a altanę z tego drugiego ogrodu już podziwiałam
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
gladiola 21:45, 30 gru 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 41
elzbieta_g Witaj dziękuję.
Też bym chcciała przy swoim domku, ale fundusze nie pozwalja mi






____________________
Ogród Anity-Mogło być inczej.... Pozdrawiam ciepło
Joku 21:50, 30 gru 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Nieźle się wszystko rozrosło, masz już duże rośliny. Wypatrzyłam fajny dywan z bluszczu i "wypasione" lilie wodne.
Ja też nie mam podlewania automatycznego, biegam z konewką. Teraz mam lepszy płot, ale w poprzednim ogrodzie był dużo gorszy od twojego.
Witam na forum.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
AgnieszkaW 21:56, 30 gru 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj, ładnie masz, nie narzekaj. Wielu z nas chciałoby od razu mieć tak jak szefowa, ale radość z ogrodu polega również na codziennym jego tworzeniu, obserwowaniu zmian na przestrzeni czasu. Ja też zaczynałam od niczego, na zasadzie "co kto dał", ale powoli się to zmienia. Twój ogród już jest ładny, a będzie jeszcze piękniejszy, bo widać, że wiesz, czego chcesz. Ciekawa jestem także tego drugiego ogrodu. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
elzbieta_g 21:58, 30 gru 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
ja też nie mam nawadniania a w upalne lato wody mi brakuje i wszystko padaogród mam beznadziejny ale dzięki temu forum i kofffanej Danusi zmienię go na lepszy i Tobie też tego życzę
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Luki 22:24, 30 gru 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Witaj
Nie masz na co narzekać, widzę wiele pięknych i rozrośniętych roślin. Strzyżone formy też wypatrzyłem i żywopłocik w kształcie koła Jeżeli chcesz zmian to na forum znajdziesz pełno pomysłów.
Pozdrawiam
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
gladiola 22:36, 30 gru 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 41
Joku tak rozrosły się bardzo ładnie rośliny, szczególnie byliny tych mam najwiecej. Lilie wodne musiałam podzilić słabo kwitły już w tym roku są mniejsze. Dywanik bluszczowy to pozostałość po szmbie obecnie mamy ekologiczny ten jest awaryjny gdy coś się posuło. Mam tak duży ogród, że nie daje rady juz konewką rośliny u mnie czasem walczą same o siebie. Jak sa upały marnie to wygląda.


AgnieszkaW Dziękuję. Oj szefowa ma uroczy przeszukuję jej wątki jak uprawia bukszpanyw donicach pepełniam błędy i nie wiem jakie po zimie miałam same susze.
, drugi ogród pokażę bliżej wiosny

elzbieta_g Dziękuję.
To samo u mnie rośliny padają w upalne dni, wtedy mam intensywna pracę w gospodarstwie czasem nie zdążę podlać wszytkiego z domowników nikt mi nie pomaga.

Luki tak szukam różnych pomysłów.

____________________
Ogród Anity-Mogło być inczej.... Pozdrawiam ciepło
Ania74 23:13, 30 gru 2013


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Witaj!
Ja też nie mam nawadniania, a moja gleba to kurpiowskie piaski wzbogacone jedynie obornikiem. U mnie też rośliny więdną latem. Ale postanowiłam coś w tym roku z tym zrobić... jakimś domowym sposobem
Pozdrawiam
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
Gardenarium 09:38, 31 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, masz pięknie i bardzo klimatycznie, widać duszę ogrodniczki Bardzo mi się podoba
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies