Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod trzema dębami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod trzema dębami

tusiawka 13:29, 01 cze 2015


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Wczoraj było w końcu trochę słońca, więc również kilka ujęć całości.









na przedostatnim zdjęciu widać przetaczniki, które są bardzo małe, a liczyłam, że średnie piętro mi zrobią. na metce jest, ze niby 50 cm mają mieć. Jeśli nie podrosną będę musiała zmienić im miejsce.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Ensata 14:01, 01 cze 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Sliczne te przetaczniki, miała własnie pytac o nie. Poobserwuj je, ja własnie takie małe bym potrzebowała. 50 cm beda za wysokie
____________________
W kolorze blue
iwka 14:03, 01 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Jejku jakie śliczne przetaczniki, już kwitną. Ja mam tylko trzy sztuki i nie mogę się doczekać, dopiero w pączkach. W tamtym roku też były małe, obecnie mają pewnie ok. 10 cm. może to taka niska odmiana.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Magda_ 14:43, 01 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
tusiawka napisał(a)






zakochałam się
niech ktoś to wrzuci na Pintresa

Martuś co ta za trawka rośnie przed klonikiem ?
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
ren133 15:53, 01 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
tusiawka napisał(a)
Moja druga magnolia.



I klonik z drugiej strony.





Szukałam, szukałam i znalazłam To miejsce jest moją inspirką Mam pytanie jakie tu są trawki i jaką masz odmianę kosodrzewiny (szukam takiej, która jak najmniej przyrasta)?
Pozdrawiam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
tusiawka 16:00, 01 cze 2015


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Ensata napisał(a)
Sliczne te przetaczniki, miała własnie pytac o nie. Poobserwuj je, ja własnie takie małe bym potrzebowała. 50 cm beda za wysokie


mi zależało na większych właśnie i na różowych, ale takie trafiłam wiec kupiłam .
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
tusiawka 16:02, 01 cze 2015


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
iwka napisał(a)
Jejku jakie śliczne przetaczniki, już kwitną. Ja mam tylko trzy sztuki i nie mogę się doczekać, dopiero w pączkach. W tamtym roku też były małe, obecnie mają pewnie ok. 10 cm. może to taka niska odmiana.


Moje kupowane w tym roku, jakoś w kwietniu, więc podpędzone były.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
tusiawka 16:04, 01 cze 2015


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Magda_ napisał(a)


zakochałam się
niech ktoś to wrzuci na Pintresa

Martuś co ta za trawka rośnie przed klonikiem ?


Tam nie ma trawek, to irysy o cieniutkich liściach.
Bardzo chciałam, żeby były białe, ale to raczej blady żółty niestety.
Ten wodny to już czysty żółty będzie.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
tusiawka 16:09, 01 cze 2015


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
ren133 napisał(a)


Szukałam, szukałam i znalazłam To miejsce jest moją inspirką Mam pytanie jakie tu są trawki i jaką masz odmianę kosodrzewiny (szukam takiej, która jak najmniej przyrasta)?
Pozdrawiam


Kosodrzewina to pumilio, ale przyrosty muszę obcinać żeby się zagęszczała.
Trawki to kostrzewy sine i carex morrowii, ten który nie wypuszcza wąsów.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Paulaa 20:50, 01 cze 2015

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Marta wielkie dzięki

tusiawka napisał(a)
Kilka osób prosiło mnie o dokładniejszy opis ścianki wodnej. Pisałam już o niej wcześniej, ale ponieważ system z oddzielnym wkopanym zbiornikiem sie nie sprawdził, zrobione są pewne zmiany.

Ścianka jest zrobiona ze zwykłych bloczków fundamentowych i otynkowana. Wylewka robiona na wymiar ze stali nierdzewnej. Brodzik też jest robiony na wymiar ze stali nierdzewnej, taka wanna. Ścianka więc nie stoi w wodzie.



W środku jest płaska pompa przykryta kamieniami, która przez otwór w boku wanny podaje wodę do wylewki. Otwór jest większy bo wcześniej przelewała się nim grawitacyjnie woda do zakopanego zbiornika. Teraz cała woda jest tylko w wannie, a otworem jest przepchnięty kabel od pompy i rurka doprowadzająca wodę.Zapas kabla jest na tyle duży, że na zimę pompę można wyjąć i schować za ścianką.





Kabel elektryczny jest zakopany, rurka do wody częściowo też.



Pompa jest przykryta kamieniami, podobnie jak całe dno zbiornika. Ponieważ woda mi zieleniała, dodałam rośliny i nieco środka do oczek wodnych i teraz jest ładnie. Musze tylko wyszorować kamienie z obumarłych glonów.

____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies