Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod trzema dębami

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod trzema dębami

leon60 22:08, 01 cze 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
tusiawka napisał(a)





OBŁĘDNIE !
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
ren133 23:04, 04 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
tusiawka napisał(a)


Kosodrzewina to pumilio, ale przyrosty muszę obcinać żeby się zagęszczała.
Trawki to kostrzewy sine i carex morrowii, ten który nie wypuszcza wąsów.


Dziękuję bardzo
Piękne zestawienie kolorystyczne czosnków i rh
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Madzenka 15:04, 06 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dziewczyny kocham Was!!!! polowałam na tego skrzypka w realu i zapomniałam, ze mozna kupic w necie.... Własnie zamowiłam i zamierzam go wsadzic do oczka wodnego w jakis donicach takich jak sie sadzie osłony wodne. Na zime będe go trzymac w ogrodzie zimowym w donicy. Czy jemu nie będzie za mokro w oczku?

Tusiawka ja ci bardzo dziekuje, ze napisałaś ze u Ciebie też są glony... Mysłam, ze tylko ja przez zaniedbania mam... M wlał srodek taki jak do basenów na glony i mam wreszcie przezroczysta wode. Co roku wiosna jest wielkie czyszczenie kamieni z glonów z oczka karcherem ... Nie nawidzę tego. Na dodatek chyba przecieka mi oczko wodne .... Pzez dwa dni napełniam woda i po kilku godzinach połowa znika... Przeciez nie jest tak gorąco aby mi znikało 10 cm wody?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
tusiawka 22:47, 06 cze 2015


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Jeśli chcesz mieć jakiekolwiek rośliny to środek do basenów nie będzie dla nich dobry.
Już Ci kiedyś pisałam, że ja leję specjalny środek do oczek (AlgoSol), który skutecznie zwalcza glony i można go stosować nawet w zbiorniku z rybami. U mnie wystarczyły 2 aplikacje w zeszłym roku, na cały sezon.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Madzenka 00:52, 07 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dzięki za info.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
nicol21 08:03, 07 cze 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10290
Piękne widoki! A szczególnie podoba mi się ten z czosnkami i w dalszym planie widać Rh w tymże prawie kolorze co czosnki. Mega fajne powtórzenie kolorystyki.
Przejście wąskie też super, graby ogromne i tłuściutkie, reszta - no much nie siada!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
katiaxx 09:18, 07 cze 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Tusiaweczko a co to za przetaczniki ? - czy one wytrzymają patelnię ? chodzi za mną odmiana Chrisa
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Madzenka 10:15, 07 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Tusiawka jesli ten przetacznik nie był kupiony jako miniaturka to daj mu jeden sezon... Za rok bedzie miał 1 M wysokosci... U mnie w pierwszym roku były niskie, kompaktowe do 50 cm, ostatnie dwa sezony ponad 1 M... I musza zdecydowani na tyłach rosnąc bo maja brzydkie "nogi"...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
katiaxx 10:35, 07 cze 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Madzenka napisał(a)
Tusiawka jesli ten przetacznik nie był kupiony jako miniaturka to daj mu jeden sezon... Za rok bedzie miał 1 M wysokosci... U mnie w pierwszym roku były niskie, kompaktowe do 50 cm, ostatnie dwa sezony ponad 1 M... I musza zdecydowani na tyłach rosnąc bo maja brzydkie "nogi"...


a jaka to odmiana Marzenko ?
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Madzenka 10:39, 07 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zwykły przetacznik kłosowy ale Christa rownież rosnie u mnie wielki . Teraz przetaczniki bez kwiatow maja u mnie juz 50 cm...

Zrobie zaraz fotki i wstawię u mnie wieczorem
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies