Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Raczkujący ogród Iwony

Pokaż wątki Pokaż posty

Raczkujący ogród Iwony

Iwk4 21:10, 02 mar 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
isia33 napisał(a)




Podoba mi się bardzo układ na tej rabacie. czy możesz mi opisać, co po kolei tam rośnie w każdym rzędzie?
____________________
Ogródek Iwony II
isia33 10:33, 03 mar 2015


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Dzięki Iwonko, nie wiem czy uda mi się znależć u siebie te gtaby, musze popytać.

Układ na rabacie:
Hortensje Limelight, przed nimi tuja Mrs Bowling Ball i z przodu Carex chyba Evergreen. Pomiędzy numi sieją się żeniszi fioletowe i tak fajnie wystawiają łebki ponad trawę. Przd hortensjami chcę posadzić klon Drumonndi.
POtem Szmaragdy, przed nimi niebieskie ostróżki i jeżówki, kulki z żółtej trzmieliny, Bordowe żurawki. Trzmielinę chcę wymienić na te kuliste tuje albo na bukszpany, bo w każdą zimę podmarzały i były nierówne.
Dalej jest mini wrzosowisko, mam zrobić za nim sisowy żywopłot. posadziłam w równych rzędach: różowe wrzosy, zielone wrzośce kwitnące na biało, białe wrzosy i żółte wrzośce kwitnące na biało. Na środu rośnie buk, chyba Rohan Obelisk. A dalej przed tujami rozplenica Mpudry, podsadzona szałwią i bordowymi żurawkami.

Wkleję zdjęcie z innej pory roku po powrocie do domu. A teraz koniec laby, okienko skończyło się
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Iwk4 22:45, 03 mar 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dziękuję za taki dokładny opis. Muszą fajnie wyglądać kwiatki wychylające się zza traw Ciekawy pomysł do wykorzystania
Czekam na fotkę z lata
____________________
Ogródek Iwony II
Madzenka 19:11, 05 mar 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wysłałam Ci namiary. Nie radze jednka w tym wąskim pasku sadzic grabów, zdecydowanie polecam Karla
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
isia33 21:14, 05 mar 2015


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
No i uprzedziłaś trochę moje pytanie Na tej wąskiej nie chcę żywopłotu, zastanawiałam się raczej nad grabami prowadzonymi w szpaler, żeby zasłonić się od sąsiedniej działki. Czy to ma sens przy tak wąskiej powierzchni? Żywopłot grabowy planuję z tyłu domu.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
isia33 18:07, 08 mar 2015


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Potrzebuję porady Czas uporządkować ogród z tyłu, na razie to rozmnażalnik i przechowalnia. Chcę zrobić tło po bokach działki, do tej pory myślałam o tujach i świerku, ale nieśmiało chodzi mi po głowie pomysł z żywopłotem grabowym. Na tylnej ścianie są tuje Brabanty, będą cięte na równy żywopłot. Czy to ma sens? Dodam, że nasadzenia planuję w stylu ogrodów holenderskich.

Prawa strona:





Lewa strona (trochę widać tył działki):

____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
anetta 20:16, 08 mar 2015


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
isia33 napisał(a)
Potrzebuję porady Czas uporządkować ogród z tyłu, na razie to rozmnażalnik i przechowalnia. Chcę zrobić tło po bokach działki, do tej pory myślałam o tujach i świerku, ale nieśmiało chodzi mi po głowie pomysł z żywopłotem grabowym. Na tylnej ścianie są tuje Brabanty, będą cięte na równy żywopłot. Czy to ma sens? Dodam, że nasadzenia planuję w stylu ogrodów holenderskich.

Prawa strona:





Lewa strona (trochę widać tył działki):



Iwonko, grabowy żywopłot jest piękny ale z grabowym żywopłotem będziesz miała więcej zachodu napewno niż z iglastym , częstsze cięcie w sezonie aby utrzymać go w ryzach , jesienią opadające liscie i zim\ą prześwitujacą ścianę. Pamiętam ten żywopłot doskonale z rodzinnego domu, niestety został zastąpiony Thują ...
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
anetta 20:17, 08 mar 2015


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
isia33 napisał(a)
Potrzebuję porady Czas uporządkować ogród z tyłu, na razie to rozmnażalnik i przechowalnia. Chcę zrobić tło po bokach działki, do tej pory myślałam o tujach i świerku, ale nieśmiało chodzi mi po głowie pomysł z żywopłotem grabowym. Na tylnej ścianie są tuje Brabanty, będą cięte na równy żywopłot. Czy to ma sens? Dodam, że nasadzenia planuję w stylu ogrodów holenderskich.

Prawa strona:





Lewa strona (trochę widać tył działki):



Iwonko, grabowy żywopłot jest piękny ale z grabowym żywopłotem będziesz miała więcej zachodu na pewno niż z iglastym , częstsze cięcie w sezonie aby utrzymać go w ryzach , jesienią opadające liscie i zimą prześwitujacą ścianę. Pamiętam ten żywopłot doskonale z rodzinnego domu, niestety został zastąpiony Thują .
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
isia33 20:22, 08 mar 2015


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Chodzi mi po głowie jeszcze jeden pomysł. Nadal nie wiem co posadzić w tym miejscu. Czy są szanse, że mogę tu posadzić graby? Rabata ma 50 cm.



Mam na myśli coś takiego.

https://www.pinterest.com/pin/302796774918596067/

https://www.pinterest.com/pin/499125571174269010/

https://www.pinterest.com/pin/341077371750573378/
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
isia33 20:27, 08 mar 2015


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Anetko, szalenie mi się podoba. Ale mam właśnie obawy takie, jakie opisałaś. Dzięki za głos rozsądku.
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies