Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Sebek 15:18, 28 kwi 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Rzeczywiście troszkę przyschnięte, ale czy nie są wygłodzone??? Możesz przyciąć te listki, a potem spryskaj bukszpan florovitem i od razu go podlej - pomoże
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 16:14, 28 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek świetnie radzi, będzie dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mynarka 22:35, 28 kwi 2013


Dołączył: 03 kwi 2013
Posty: 223
sebku
chciałam dopytac jeszcze bo nie jestem pewna czy twoja odpowiedz była skierowana do mnie
czyli mam podciac te dosc wysuszone listki (tylko bedzie duzo do ciecia niestety) spryskac i rownoczesnie podlac florovitem?
czy tylko spryskac a podlac sama woda?
dzieki i pozdrawiam
____________________
Ogród w kształcie litery L
ew3lina 22:55, 28 kwi 2013

Dołączył: 27 kwi 2013
Posty: 42
bardzo dziekuje za szybka odpowiedz!!!Mysle ,ze ta odpowiedz dotyczy nas obydwuczy zamiast florovitu moge uzyc nawozu WUXAL -nawoz dolistny?ja niestety nie mam dostepu do florovitu bo mieszkam w niemczech
ew3lina 23:01, 28 kwi 2013

Dołączył: 27 kwi 2013
Posty: 42
a pozy tym swietne forum!bardzo duzo rzeczy sie juz dowiedzialam.od roku mam nowy taras o wielkosci 60m2 wiec zagladam tutaj bardzo chetnie bo jestem na etapie zagospodarowywania
GosiaZar 14:13, 29 kwi 2013

Dołączył: 29 kwi 2013
Posty: 3
Florovit jest uniwersalnym nawozem, niewątpliwie bardzo dobrym, ale z bukszpanem trzeba uważać.
Nawóz stosowany do tych roślinek (podobnie jest z bluszczem) powinien być raczej wolno działający Łatwo doprowadzić do uszkodzenia krzewu dlatego od początku zamieniłam nawóz uniwersalny na nawóz przygotowany specjalnie dla bukszpanu i jestem zadowolona!

Borbetka 20:36, 30 kwi 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Też kupiłam ten nawóz specjalny do bukszpanów, podlewa się roztworem w korzenie, nie dolistnie. Mam takie same objawy na bukszpanach jak powyżej na zdjęciach, niektóre listki są brązowe. Obrywam je, a jak są nowe pączki na roślinie, niespecjalnie się przejmuję tymi brązowymi. Dopiero uczę się rozpoznawać objawy, a nie jest to łatwe. Po cięciu wszystkie bukszpany trochę cierpią. Najbardziej boję się jednak grzyba.
____________________
borówcowy wizytowka
Sebek 21:21, 30 kwi 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
mynarka napisał(a)
sebku
chciałam dopytac jeszcze bo nie jestem pewna czy twoja odpowiedz była skierowana do mnie
czyli mam podciac te dosc wysuszone listki (tylko bedzie duzo do ciecia niestety) spryskac i rownoczesnie podlac florovitem?
czy tylko spryskac a podlac sama woda?
dzieki i pozdrawiam


Niestety musisz przyciąć wszystkie listki - znaczy się nie musisz, ale chcesz ratować wygląd bukszpanu
A florovitem podlej jak i spryskaj - on świetnie działa
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 00:12, 02 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ew3lina napisał(a)
Witam wszystkich serdecznie!




Przytnij go w kulkę, poprawi się wygląd. Zetnij te brzydkie liście całościowo, powierzchniowo. Będzie piękna kulka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basia_1987 17:04, 05 maj 2013


Dołączył: 13 lip 2011
Posty: 1013
Na moich bukszpanach zauważyłam miodówkę , wiem że teraz nie jest czas na cięcie bukszpanów,ale zamiast pryskać chemia mogę poobcinać zaatakowane gałązki?
____________________
" Baśniowy" ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies