Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

ren133 20:25, 16 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
A po czym to rozpznajesz, ze światła im brakło?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Mazan 21:11, 16 paź 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Ren133

Jeśli są wiotkie pędy rozchylają się w niewielkim stopniu przybierając rozluźniony pokrój. Wówczas są widoczne "dziury", które nie zawsze zarastają. Zjawisko powstaje gdy z dnia na dzień zmniejsza się ilość światła do liści - częsty efekt zmian podczas przesilenia, kiedy mogą nałożyć się krótszy dzień, obniżenie temperatury i siła wiatru, czyli po prostu stres abiotyczny, a roślina nadal w pełni korzysta z uroków lata.
To tak pokrótce.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
08:46, 17 paź 2016
A jak przywrócić takim przyżółkłym bukszpanom kolor?
iwka 08:58, 17 paź 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Moje też tak wyglądają niestety,wczoraj zrobiłam oprysk HT, za ile dni powtórzyć ?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
ren133 09:11, 17 paź 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Mazan napisał(a)
Ren133

Jeśli są wiotkie pędy rozchylają się w niewielkim stopniu przybierając rozluźniony pokrój. Wówczas są widoczne "dziury", które nie zawsze zarastają. Zjawisko powstaje gdy z dnia na dzień zmniejsza się ilość światła do liści - częsty efekt zmian podczas przesilenia, kiedy mogą nałożyć się krótszy dzień, obniżenie temperatury i siła wiatru, czyli po prostu stres abiotyczny, a roślina nadal w pełni korzysta z uroków lata.
To tak pokrótce.



Pozdrawiam


Dziękuję Ci bardzo za te wszystkie informacje
A jeżeli w środku bukszpan jest zielony a na zewnątrz taki żółtawy tzn że to jest skarga?
I czym różni się choroba grzybowa od takich "fizjologicznych"zmian?
Przepraszam, ze zadaję tyle pytań ale mam ponad 80szt kulek w ogrodzie i chciałabym dobrze się nimi zająć.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Mazan 09:50, 17 paź 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Iwka

Pisałem na poprzedniej stronie - co 7 - 10 dni.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 10:02, 17 paź 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Ren133

Różnica to brak postępujących objawów choroby. Początkowo objawy są do siebie podobne, a zewnętrzne żółte listki mogą świadczyć o przygruntowych przymrozkach, co u roślin zimozielonych wywołuje żółknięcie i zaczerwienienie liści. Są to zakłócenia w transporcie soków oraz w pobieraniu niektórych składników.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
beata_m 10:43, 18 paź 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
witam, i ja poszukuję podpowiedzi czy HT na przemian z OW jeszcze mnie uratuje?

wydaje mi się, że i szkodnik (kreseczki na listkach) i grzyb ...
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Mazan 11:50, 18 paź 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Beata_m

Oczywiście. Żaden grzyb nie wytrzymuje działania tymolu, ale bardziej polecałbym roztwór jodowy. Zwalcza też szpeciele, być może skuteczniej od HT. Tak pozbyłem się wzdymacza gruszowego opryskując przeciw rdzy gruszy. Jodyna na bazie której jest roztwór niszczy wszystko.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
beata_m 13:45, 18 paź 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Mazan napisał(a)
Beata_m

Oczywiście. Żaden grzyb nie wytrzymuje działania tymolu, ale bardziej polecałbym roztwór jodowy. Zwalcza też szpeciele, być może skuteczniej od HT. Tak pozbyłem się wzdymacza gruszowego opryskując przeciw rdzy gruszy. Jodyna na bazie której jest roztwór niszczy wszystko.


Pozdrawiam


Witaj Mazan
bardzo dziękuję za podpowiedź, przepis na HT i OW znam a na jodowy niestety nie, podpowiedziałbyś jeszcze jak zrobić? Jeśli jest w wątku, nie kłopoć się znajdę

róznież pozdrawiam
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies