Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

jazzy 22:20, 18 paź 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Mazan napisał(a)
Jazzy

Roztworem nie robisz oprysku gleby lecz liści, których odczyn jest niższy od odczynu podłoża. Podobnie jest z drzewami i krzewami owocowymi, na których zwalczam i rdzę i zarazę ogniową, czyli chorobę grzybową oraz bakteryjną.


Pozdrawiam
Już wszystko rozumiem Deszczówkę mam, jodyne mam, jutro pryskam graby!
Dzięki Mazan!
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Remi 17:21, 29 paź 2016

Dołączył: 22 cze 2016
Posty: 42
Witam,

Około dwa miesiące temu posadziłem trzy małe bukszpany. Po zakupie i podczas sadzenia wyglądały OK, a teraz widzę, że niektóre listki mają jasne końcówki (jak na zdjęciu 2gim). Zauważyłem też, że dwa listki od połowy zrobiły się ciemniejsze. (zdjęcie 3cie).
Podczas sadzenia każda roślinka dostała do dołka świeżej uniwersalnej ziemi ogrodowej od KiK Krajewscy. Na brak wody też raczej nie powinny narzekać.

Czy jest się czym martwić? Zapobiegać jakoś temu teraz, czy czekać do wiosny?

Dziękuję.



Mazan 18:56, 30 paź 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Remi

Foto 2 pokazuje, że wystąpił niedobór wody. Ślad już pozostanie, natomiast foto 3 należało wykonać tak, aby zmiana była widoczna.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mmm84 13:03, 20 lis 2016

Dołączył: 11 paź 2016
Posty: 35
Co dolega moim bukszpanom, mogę jeszcze jakoś im pomóc?




Mazan 14:18, 20 lis 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mmm84

Widoczny niedobór wody /białe obwódki/ oraz niska temperatura i wiatr /brązowienie liści/. Teraz pilnuj wilgotności podłoża, gdyż to roślina zimozielona. Typowe zabiegi pielęgnacyjne od wiosny.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mmm84 14:18, 21 lis 2016

Dołączył: 11 paź 2016
Posty: 35
Mazan napisał(a)
Mmm84

Widoczny niedobór wody /białe obwódki/ oraz niska temperatura i wiatr /brązowienie liści/. Teraz pilnuj wilgotności podłoża, gdyż to roślina zimozielona. Typowe zabiegi pielęgnacyjne od wiosny.


Pozdrawiam


Dziękuję
A od wiosny warto jakimś olejem prysknac i od grzyba profilaktycznie?
Mazan 18:38, 21 lis 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mmm84

Na pierwszej stronie masz zeskanowane zalecenia Szefowej. Dodam, że możesz mieć trudności z zakupem Bravo i Konfidoru, ale pod innymi nazwami funkcjonują identyczne środki: Bravo - Gwarant, Guliwer, a Konfidor = Kohinor.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mmm84 10:04, 27 lis 2016

Dołączył: 11 paź 2016
Posty: 35
Mazan napisał(a)
Mmm84

Na pierwszej stronie masz zeskanowane zalecenia Szefowej. Dodam, że możesz mieć trudności z zakupem Bravo i Konfidoru, ale pod innymi nazwami funkcjonują identyczne środki: Bravo - Gwarant, Guliwer, a Konfidor = Kohinor.



Pozdrawiam


Ok nie zauważyłam dziękuję Ci bardzo
Pozdrawiam
gruba_dynia 14:02, 20 sty 2017


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Chcę w tym roku opryskać promanalem bukszpany.
Jak mam to dobrze zrobić technicznie, żeby uśmiercić przędziorka, który bytuje na spodniej stronie liści?
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Mazan 16:41, 20 sty 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Przed pękaniem pąków, w temperaturze pow. 10o C. Zazwyczaj to początek marca. Roztwór 2% /20 ml/l/. Roślina powinna obciekać od cieczy.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies