Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

kaz742011 11:36, 26 lip 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Dzień dobry. Potrzebuję porady. Jedna z moich bukszpanowych kul wyraźnie odróżnia się od pozostałych. Jest bledsza. Kolor nawet w żółty wpada. Co ją dręczy i jak mogę jej pomóc ? Obok rosną jeszcze dwie ale one są zielone. Wszystkie pochodzą z tego samego źródła i tak samo były sadzone.





____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Toszka 12:04, 26 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kasiu poprzednie posty dokładnie dotyczą tego samego problemu. Cofnij się i poczytaj
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kaz742011 14:00, 26 lip 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Dzięki Toszko. Czyli zastosować coś na grzyba?
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
AnnaB 22:19, 27 lip 2017


Dołączył: 17 maj 2015
Posty: 61
Kochani potrzebuję Waszej pomocy. Moje bukszpany posadzone zostały rok temu. Do tej pory rosły pięknie, w ostatnich dniach zauważyłam coś dziwnego na jednej małej kulce a teraz widzę że zaczynają brązowieć też inne. Wygląda to tak:





Co im dolega? Kocham bukszpany, ale nasza miłość trwa od niedawna, nie znam się na ich chorobach ale zrobię wszystko żeby je uratować! Bardzo proszę o radę: co robić????
____________________
...wiele ra­zy po­kaleczysz so­bie dłonie chcąc stworzyć swój piękny ogród..
malgol 19:26, 01 sie 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Pomóżcie proszę, przejrzalam Wcześniejsze posty, ale wydaje mi się , że moje bukszpany dopadlo coś innego. Mają ciemne plamki na listkach, niektóre zasychaja, obsypuja się. Jeden już prawie cały łysy, od niego się zaczelo. Fotki zrobiłam dwóm pozostałym bo mają liście I coś można zobaczyc



Pryskalam kilka dni temu Topsinem, potem mospilanem...co jeszcze mogę zrobić? Da się uratowac?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Mazan 21:34, 01 sie 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Malgol

To askochytoza bukszpanu. Topsin - jak najbardziej, do tego dithane i rovral flo. Powtórzyć.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Angelika 00:34, 02 sie 2017

Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 25
Moje bukszpany chorują. Na moje oko to grzyby. Zrobiłam oprysk Topsinem (tylko to miałam w domu), ale czytam, że lepiej podlać Topsinem, a pryskać Rovralem. W ogrodniczym polecano mi oprysk Topsinem na zmianę z miedzianem co 10 dni. Jak radzicie? Komuś udało się uratować zaatakowane grzybem rośliny? Jeśli tak to czy w kolejnym roku choroba wrociła?

Moje bukszpany są małe (gdybym miała wyciąć zaatakowane listki/gałązki to z niektórych sadzonek nie zostanie prawie nic poza korzeniem), jednak mam z 200 szt. tych małych bukszpanków, więc wizja utraty ich wydaje mi się straszna, szczególnie, że dopiero zaczynam urządzać ogród Poradzcie coś, proszę.




PS podobnie wyglądają listki derenia cousa. Lipcowe deszcze (u nas ciągle padało) chyba zrobiły swoje
Toszka 10:04, 02 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Angelika
twóje bukszpany w tym roku nie są wyjątkowe
Zalecane opryski masz post wyżej.
Trzymam kciuki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Angelika 12:25, 02 sie 2017

Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 25
Dziękuję serdecznie. Jeszcze jedno pytanie - konieczne jest usunięcie chorych liści/gałązek? Czy zostawić je w spokoju?
Toszka 12:51, 02 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Angelika napisał(a)
Dziękuję serdecznie. Jeszcze jedno pytanie - konieczne jest usunięcie chorych liści/gałązek? Czy zostawić je w spokoju?


Chroniąc twoje serce napisze ci "zostaw". Sprzątaj tylko opadłe.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies