Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Toszka 07:04, 29 cze 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ukorzeniacz trzeba rozrobić z wodą. Topsin jak dla oprysku, tylko liczony w kubłach
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardenarium 07:45, 30 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mp_krk napisał(a)




A może sprawdź czy nie rosną za głęboko,ta warstwa kamieni jest bardzo gruba, Zadusza bukszpany
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basienka 21:15, 03 lip 2017

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Witajcie,

Co wśród preparatów na choroby grzybowe u bukszpanòw prócz TOPSINU polecacie ? Padło tu wiele nazw, ale bez problemu dostałam tylko ten. Mirage jest tylko dostępny w listowych butelkach za ok. 70 zł. Czy można jednocześnie np. Podlać bukszpan TOPSINEM, a opryskać innym preparatem na grzyba? A jeśli tak to jakim ?

Z góry dziękuję za pomoc.
mp_krk 12:22, 04 lip 2017

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Gardenarium napisał(a)


A może sprawdź czy nie rosną za głęboko,ta warstwa kamieni jest bardzo gruba, Zadusza bukszpany


Danusiu,

zaczęły marnieć przed wysypaniem kamienia. Ale sprawdzę, choć wokół samych kulek jest cienka wartswa . Starałem sie sadzić na lekkim podwyższeniu, może trochę się zapadły...ale wtedy co zrobić, podciągnąć delikatnie do góry?
____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
Basiula 10:54, 17 lip 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Może wiecie kochani co dolega moim bukszpanom? Jest 70 krzaków, z których żaden nie wygląda dobrze, sadzone na wiosnę. Niby zaczęły rosnąć, ale z listkami dzieje się coś złego. Niektóre listki nowe przestały rosnąć, inne pozostały małe a prawie wszystkie mają białe obwódki. Niektóre krzaki mają lekko brązowe gałązki. Nie wiem jak mogę im pomóc

____________________
W basiowie
Mazan 12:17, 18 lip 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Basiula

Białe obwódki są najczęstszym objawem zakłóceń pobierania wody spowodowaną źle funkcjonującymi korzeniami. Możliwe, że są zbyt głęboko posadzone lub nawet przelane. Fotki tego nie pokazują.
Zrób foto brązowych gałązek i drobniejących liści.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Basiula 14:13, 18 lip 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Dziękuję za odpowiedź. Zrobię foty popołudniu i wkleję. To były bukszpany z gołym korzeniem, trochę je przycięłam przed posadzeniem...muszę sprawdzić czy nie za głęboko. Raczej nie podlewam za często, bo je sporo pada, niestety widzę, że im coraz gorzej.
____________________
W basiowie
Basiula 22:04, 18 lip 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489




Tak to wygląda mniej więcej. Sprawdzałam, raczej posadzone ok.

____________________
W basiowie
Basiula 22:08, 18 lip 2017


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
____________________
W basiowie
Asia_Asia 23:40, 18 lip 2017

Dołączył: 18 lip 2017
Posty: 2
Dzień dobry proszę o pomoc!
W maju posadziłam obwódki z bukszpanów. Przyjęły się, ale z roślinami coś się dzieje, czy mogę prosić o radę: co im jest i jak pomóc?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies