Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 09:36, 06 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Lukasz2013 napisał(a)
Witaj. Ogród jak zawsze zachwyca. Te białe kule świetne.


Hej Łukasz Białe kule przytargałem w tym tygodniu z giełdy kwiatowej
Jeszcze nie znalazłem dla nich miejsca docelowego Stoją sobie obecnie między donicami na tarasie

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 09:43, 06 sie 2016


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
AsiaK_Z napisał(a)

U mnie ostróżka drugi raz powoli zaczyna swój spektakl bukietowa z kolei... szału nie ma. Krzew wielki, a cztery kwiaty na krzyż. Nie wiem jak ją zachęcić do obfitszego kwitnienia. Magiczna siła nie pomaga. Chyba czas na jej odnowę biologiczną Piwonie chcę przesadzić, ale się boję, że je "popsuję" I jak tu żyć?


Asiu u mnie też ostróżki będą powtarzać kwitnienie tak jak i naparstnice Wczoraj widziałem kwiaty na ciemiernikach, zima idzie
Twoje bukietowe szkoda że nie kwitną tak jakbyś sobie życzyła Nie wiem co im może dolegać ? Przecież im starsze krzewy tym to kwitnienie powinno być obfitsze
Jeśli mnie pamięć nie myli to właśnie o tej porze roku przesadza się piwonie Nie bój żaby tylko działaj
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
AsiaK_Z 09:51, 06 sie 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Nie strasz zimą Przemku Hmm, ale muszę spojrzeć na moje ciemierniki...
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Anusia 09:53, 06 sie 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Jak zawsze jest na co oko zawiesić
Ja jeszcze jesieni nie zapraszam do ogrodu. Chociaż stwierdzam ze smutkiem, że stoi u progu i puka.

____________________
Skandynawia po krzyżacku
Marzenaka 10:32, 06 sie 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Bardzo piękny ogród, lubię do ciebie zaglądać. Pięknie to wszystko sobie wymyśliłeś.
____________________
Ogród Marzeny
Mirka 13:24, 06 sie 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gardener27 napisał(a)
Ewo, tak ścinam ale nie powtarzają kwitnienia tak jak w przypadku szałwii omszonych
Potwierdzam nie powtarzają kwitnienia ale nie ścięte wysiewają się ☺
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Sebek 13:33, 06 sie 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wrzosy i chryzantemy - wrześniem powiało... Ale wybaczam
Zawsze mam zazdro jak widzę te kanty u Ciebie... Ty masz te duże nożyce do przycinania brzegów czy na kolanach lecisz wszystko?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
wrobelki 18:00, 06 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Gardener27 napisał(a)
Dziękuję



Łąkę stworzyłem od podstaw w tym sezonie Masa tam roślin jest posadzona dlatego efekt od razu zadawalający
Trawa o którą pytasz to jednoroczna rozplenica Pegasus (w naszym klimacie różnie z zimowaniem bywa) Jeśli jesteś zainteresowana nasionami mogę podesłać na jesień Tylko się przypomnij bo chętnych jest wielu i już nie wiem komu obiecałem
Tak się prezentuje Pegasus w pełni kwitnienia Zdjęcia z ubiegłego sezonu ...



Czy ja mogłabym się w kolejce po nasionka cudne ustawić?? Jeszcze takich pięknych kłosów nie widziałam
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
asica 18:24, 06 sie 2016


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Gardener27 napisał(a)
Dziękuję



Łąkę stworzyłem od podstaw w tym sezonie Masa tam roślin jest posadzona dlatego efekt od razu zadawalający
Trawa o którą pytasz to jednoroczna rozplenica Pegasus (w naszym klimacie różnie z zimowaniem bywa) Jeśli jesteś zainteresowana nasionami mogę podesłać na jesień Tylko się przypomnij bo chętnych jest wielu i już nie wiem komu obiecałem
Tak się prezentuje Pegasus w pełni kwitnienia Zdjęcia z ubiegłego sezonu ...


Wyglądała mi na rozplenicę, ale coś mi za wcześnie na kłosy było. Nie znałam takiej. Masę roślin pozyskałeś z nasion, czy miałeś gotowe sadzonki? Zdradzisz listę roślin? No nie mam miejsca u siebie, ale mam zamiar wcisnąć komuś taką łączkę. . Około ilu metrów2 ma ta Twoja łąką?
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Nallar 22:21, 06 sie 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Gardener27 napisał(a)
Pozwoliłem sobie zaprosić jesień do ogrodu.

A ja wpadłam bez zaproszenia.
Posiedzę tu troszeczkę, i jak już odpocznę to jeszcze pospaceruję.
Mam trochę do nadrobienia.

____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies