Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 12:45, 24 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mirella napisał(a)
Najpiękniejszy kwiatuszek Aniu to nie tak jak myślisz


Stali bywalcy wiedzą Witam co słychać Był u Ciebie mrozik rano ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 12:48, 24 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewa777 napisał(a)


Takie śliczne romantyczne lampiony kojarzą Ci się z cmentarzem??? Dziwne masz skojarzenia...


Prawda ? Zakupiłem w Obi za niemałą kwotę i jeszcze musiałem o nie walczyć bo Pani mi chciała podkupić tego mniejszego
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Mirella 12:50, 24 paź 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Gardener27 napisał(a)


Stali bywalcy wiedzą Witam co słychać Był u Ciebie mrozik rano ?

Nie zauważyłam mroziku wstałam późno 7,30 może był wcześniej i sobie już poszedł
Jest zimno i wieje lodowaty wiatr.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Gardener27 12:56, 24 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
retro napisał(a)
Witam, śledzę twój wątek, podobają mi się nasadzenia.
No i zazdroszczę Wam pogody, u mnie o 6,30 było -9 :/.Sprawdzałam naokoło domu, to nie pomyłka. Mi mróz zwarzył już wszystkie kwiaty- szkoda. Kosmosy kwitły jak szalone, malwy, nawet kobea.


Witaj Kasiu w moim ogrodzie

Ogród ma już swoje lata Widać to po 3 metrowych żywopłotach wokół domu ze szmaragdów które gdyby nie były regularnie cięte to i tak byłyby dużo wyższe Szkielet ogrodu został wykonany jeszcze przez moich rodziców a ja teraz zajmuję się kontynuacją ich dzieła Bardzo dziękuje za ciepłe słowa

Taki duży przymrozek ? Dziewczyny z Twoich okolic mają niemiłą niespodziankę Bardzo mi przykro bo wiem jaka to szkoda patrzeć jak w ciągu jednej nocy trzeba się pożegnać z tym nad czym się pracowało, pielęgnowało cały sezon U mnie od jutra ma być już cieplej i mam nadzieję że jeszcze mój ogród oszczędzi

Dziękuję za wizytę i pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 13:00, 24 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewa777 napisał(a)


Zaczęłam czytać artykuły Danusi o Turzycach i właśnie w drugiej części wszystkie opisy pasowały do mojej trawki. I bądź tu człowieku mądry! Gdzie ją wsadzić na słońce, półcień, czy cień ?


Ciężko powiedzieć co to za odmiana bo pasuje praktycznie do każdego opisu Wydaje mi się że najlepiej posadzić ją w półcieniu choć wszędzie będzie sobie dobrze radzić W cieniu będzie większa i intensywnie zielona a w słońcu może zrobić się lekko żółtawa Co dla niektórych może być to atutem
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 13:03, 24 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mirella napisał(a)

Nie zauważyłam mroziku wstałam późno 7,30 może był wcześniej i sobie już poszedł
Jest zimno i wieje lodowaty wiatr.


U mnie też chyba nie było na minusie Wszystko żyje Chłodno jest jak diabli ale słońce fajnie świeci a wspomnianego przez Ciebie wiatru brak

Miłego dnia życzę
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Ewa777 13:05, 24 paź 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Gardener27 napisał(a)


Ciężko powiedzieć co to za odmiana bo pasuje praktycznie do każdego opisu Wydaje mi się że najlepiej posadzić ją w półcieniu choć wszędzie będzie sobie dobrze radzić W cieniu będzie większa i intensywnie zielona a w słońcu może zrobić się lekko żółtawa Co dla niektórych może być to atutem


Mam dwie, na razie kupiła, żeby się rozkrzewiły Jak je podzielę, to posadzę docelowo. W takim razie może jedną posadzę w słońcu, a drugą w cieniu i będę obserwować
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Gardener27 13:13, 24 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewa777 napisał(a)


Mam dwie, na razie kupiła, żeby się rozkrzewiły Jak je podzielę, to posadzę docelowo. W takim razie może jedną posadzę w słońcu, a drugą w cieniu i będę obserwować


To bardzo dobry pomysł Sama zobaczysz gdzie będą się czuć lepiej w Twoim ogrodzie Podobno bardzo szybko się namnażają więc długo nie będziesz musiała czekać na nowe sadzonki
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Nallar 13:34, 24 paź 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Moim zdaniem, to cmentarne skojarzenie to może stąd, że postawiłeś je obok chryzantem, gdyby stały wśród innych roślin nie dawałyby takich odczuć. Mnie się bardzo podobają.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Gardener27 13:37, 24 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Nallar napisał(a)
Moim zdaniem, to cmentarne skojarzenie to może stąd, że postawiłeś je obok chryzantem, gdyby stały wśród innych roślin nie dawałyby takich odczuć. Mnie się bardzo podobają.


Być może o to chodziło Ani Moje chryzantemy strasznie przemoczone Nie wiem co z nimi będzie bo nie prezentują się ciekawie a stoją zaledwie prę dni w ogrodzie Tak czy siak nowych już nie będę kupował bo nie mam na to kasy Lampy wróciły do domu bo to bardzo delikatne ozdoby Jak zrobi się słoneczniej może wrócą na swoje miejsce
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies