Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Ewa777 12:22, 24 paź 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Gardener27 napisał(a)


Kocham takie sytuacje gdzie producent nie podaje pełnej nazwy albo pisze ogólnikowo Najlepiej zrób zdjęcie to może dojdziemy do tego czym ta morrowa jest

Miłej lektury


Napis na doniczce brzmi " Turzuca morrowa (biało obrzeżone liście)"

Też kocham takie opisy.

U nas to norma. Kupiłam już kilka "Hortensji ozdobnych"

Oto zdjęcie



____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Mala_Mi 12:24, 24 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Przemek... myślałam że to foto z cmentarza.. sorki.. wiem, że nie bijesz kobiet... ale takie skojarzenie miałam...
Jednym wszytko z seksem sie kojarzy, a mi z cmentarzem.... tfu, tfu... za wcześnie
Sorki za moje skojarzenia ...... chryzantemy chociaż kojarzą sie z cmentarzem to je lubię i posiadam w ogrodzie Najchętniej te zimujące. Bo na doniczki czasu nie mam i cierpliwości. Kupiłam nowe odmiany, ale były takie mikro sadzonki, że niechcący dwie połamałam łażąc po rabatach.. i to dwie na któych mi najbardziej zależało
Czy jak teraz przesadzę chryzantemy (zimujące) to je nie ukatrupię???
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:30, 24 paź 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gardener27 napisał(a)
Mój najpiękniejszy kwiatuszek



Patrząc po oczkach to wesoła jak tatuś Nie dziw, że oczko w głowie

Resztę poprzeglądam na wyrywki innym razem. uciekam.. miało być pół godzinki..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gardener27 12:34, 24 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewa777 napisał(a)


Napis na doniczce brzmi " Turzuca morrowa (biało obrzeżone liście)"

Też kocham takie opisy.

U nas to norma. Kupiłam już kilka "Hortensji ozdobnych"

Oto zdjęcie





Tego się właśnie obawiałem Może to być wszystkim Ja chyba nie pomogę Możesz jeszcze zapytać Madżeny bo ona je ma ale tak w tej doniczce to będzie ciężko Jak posadzisz ją do ziemi to na następny rok musisz obserwować jak będzie się zachowywać Czy będzie mieć rozłogi czy będzie zwartą kępą i oczywiście jak zakwitnie to będzie wszystko wiadomo
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Mirella 12:37, 24 paź 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Najpiękniejszy kwiatuszek Aniu to nie tak jak myślisz
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Ewa777 12:38, 24 paź 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Mala_Mi napisał(a)
Przemek... myślałam że to foto z cmentarza.. sorki.. wiem, że nie bijesz kobiet... ale takie skojarzenie miałam...
Jednym wszytko z seksem sie kojarzy, a mi z cmentarzem.... tfu, tfu... za wcześnie
Sorki za moje skojarzenia ...... chryzantemy chociaż kojarzą sie z cmentarzem to je lubię i posiadam w ogrodzie Najchętniej te zimujące. Bo na doniczki czasu nie mam i cierpliwości. Kupiłam nowe odmiany, ale były takie mikro sadzonki, że niechcący dwie połamałam łażąc po rabatach.. i to dwie na któych mi najbardziej zależało
Czy jak teraz przesadzę chryzantemy (zimujące) to je nie ukatrupię???


Takie śliczne romantyczne lampiony kojarzą Ci się z cmentarzem??? Dziwne masz skojarzenia...
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
retro 12:39, 24 paź 2014


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 21
Witam, śledzę twój wątek, podobają mi się nasadzenia.
No i zazdroszczę Wam pogody, u mnie o 6,30 było -9 :/.Sprawdzałam naokoło domu, to nie pomyłka. Mi mróz zwarzył już wszystkie kwiaty- szkoda. Kosmosy kwitły jak szalone, malwy, nawet kobea.
____________________
Katarzyna. Po wiejsku.
Ewa777 12:40, 24 paź 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Gardener27 napisał(a)


Tego się właśnie obawiałem Może to być wszystkim Ja chyba nie pomogę Możesz jeszcze zapytać Madżeny bo ona je ma ale tak w tej doniczce to będzie ciężko Jak posadzisz ją do ziemi to na następny rok musisz obserwować jak będzie się zachowywać Czy będzie mieć rozłogi czy będzie zwartą kępą i oczywiście jak zakwitnie to będzie wszystko wiadomo


Zaczęłam czytać artykuły Danusi o Turzycach i właśnie w drugiej części wszystkie opisy pasowały do mojej trawki. I bądź tu człowieku mądry! Gdzie ją wsadzić na słońce, półcień, czy cień ?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Gardener27 12:41, 24 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mala_Mi napisał(a)
Przemek... myślałam że to foto z cmentarza.. sorki.. wiem, że nie bijesz kobiet... ale takie skojarzenie miałam...
Jednym wszytko z seksem sie kojarzy, a mi z cmentarzem.... tfu, tfu... za wcześnie
Sorki za moje skojarzenia ...... chryzantemy chociaż kojarzą sie z cmentarzem to je lubię i posiadam w ogrodzie Najchętniej te zimujące. Bo na doniczki czasu nie mam i cierpliwości. Kupiłam nowe odmiany, ale były takie mikro sadzonki, że niechcący dwie połamałam łażąc po rabatach.. i to dwie na któych mi najbardziej zależało
Czy jak teraz przesadzę chryzantemy (zimujące) to je nie ukatrupię???


Tak też myślałem że Ci cmentarne klimaty chodzą po głowie ... ale żeby z tymi dyniami i komarzycami ? Podobno faceci cały czas myślą o sexie ale żeby kobiety o cmentarzach ? ...może to wina zbliżających się świąt
Muszę się przerzucić na chryzantemy wieloletnie bo mniej z nimi roboty Znajomy na wiosnę oferował mi sadzonki ale ja głupi odmówiłem a teraz jak widzę jak pięknie u niego kwitną to aż zżera mnie od środka Muszę się do niego uśmiechnąć ...może jeszcze oferta będzie aktualna
Zapowiadają dosyć ciepło więc myślę że jak posadzisz nowe zakupy to zdążą się jeszcze ukorzenić Okryjesz na zime stroiszem by lepiej zabezpieczyć i może się uda
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 12:43, 24 paź 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mala_Mi napisał(a)


Patrząc po oczkach to wesoła jak tatuś Nie dziw, że oczko w głowie

Resztę poprzeglądam na wyrywki innym razem. uciekam.. miało być pół godzinki..


Aniu owszem to mój kwiatuszek i oczko w głowie ale ja tylko jestem ojcem chrzestnym Swojego jeszcze się nie dorobiłem ale pracuje nad tym

Pozdrawiam
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies