Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 18:17, 23 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agnieszko Dziękuję za życzenia Też nie mogę się doczekać wiosny ale to co dzieje się za oknem bardziej mnie martwi niż weseli Wiele roślin wznowiło już wegetację, cebulowe wychodzą z ziemi a wystarczy tylko jedna noc by wszystko zmroziło Mam nadzieję że nie będzie tak źle i jak faktycznie przyjdzie maj będzie miało co kwitnąc i cieszyć nasze oczy

Agatko dziękuję za słowa uznania Mój warzywnik powstał od zera w tamtym sezonie i jest żywym przykładem że w ciągu jednego roku można uzyskać taki efekt A Ty uprawiasz warzywa ?

Kasiu bardzo mi miło Cię gościć w moich progach Z tym imieniem to bardzo dziwna sprawa U nas na forum Przemków z tego co pamiętam jest trzech i każdy wykazuje powiedziałbym nawet bardzo duże zainteresowanie florą Z tak pięknym początkiem ogrodu jaki posiadacie mąż z roku na rok myślę że będzie coraz bardziej aktywny

Ewo w tym miejscu rośnie 9 sadzonek które mają dwa lata Są one zupełnie odmienne od tych spotykanych w większości ogrodów gdyż nie rosną wysokie i ładnie się krzewią Biała to Echinacea Conetto Coco a różowa to Echinacea Conetto Melon



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Ewa777 19:14, 23 sty 2015


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Dzięki, Przemku, zapisałam już w notatkach
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Agatek 19:29, 23 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Przemku odkąd mamy swój własny kawałek ziemi to czekałam aż będę mogła coś posadzić zaczęłam od maluteńkiego kawałka, gdzieś metr na trzy, miałam tam 4 krzaczki pomidorów, szczypiorek i koperek. W zeszłym roku powiększyliśmy warzywnik i tak zagościły u mnie nowalijki, pomidorki, masa ziół, cukinia i truskawki, w tym roku znowu będziemy powiększać Mimo, iż nie jeździmy na działkę w każdy weekend mam nadzieję, że coś urośnie, będzie cieszyć moje oko i smakować
Marzy mi się jeszcze wsadzenie drzewek i krzaczków owocowych, ale to musimy dobrze przemyśleć, ponieważ połowa działki to las.
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Gardener27 19:43, 23 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:54, 23 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
iwonaal 20:23, 23 sty 2015


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Pozdrawiam
____________________
Zakochana w ogrodach
Gardener27 20:29, 23 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agatek napisał(a)
Przemku odkąd mamy swój własny kawałek ziemi to czekałam aż będę mogła coś posadzić zaczęłam od maluteńkiego kawałka, gdzieś metr na trzy, miałam tam 4 krzaczki pomidorów, szczypiorek i koperek. W zeszłym roku powiększyliśmy warzywnik i tak zagościły u mnie nowalijki, pomidorki, masa ziół, cukinia i truskawki, w tym roku znowu będziemy powiększać Mimo, iż nie jeździmy na działkę w każdy weekend mam nadzieję, że coś urośnie, będzie cieszyć moje oko i smakować
Marzy mi się jeszcze wsadzenie drzewek i krzaczków owocowych, ale to musimy dobrze przemyśleć, ponieważ połowa działki to las.


Nie wyobrażam sobie ogrodu bez warzywnika a Wy posiadacie warzywniak bez ogrodu Dobrze Cię rozumiem że ta powierzchnia cały czas się powiększa U mnie jest podobnie a i tak zawsze braknie miejsca na wszystkie chciejstwa Proponuję jeszcze zainteresować się własnymi ziemniakami, marchwią i pietruszką Nic tak nie smakuje jak własnoręcznie wyhodowane warzywa


Wiosenne ujęcia mojego warzywnika

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Agatek 20:40, 23 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Jeeejku, aż chce się wpaść do Ciebie i powykradać te pyszności z warzywnika
na ziemniaki mam stanowczo za mało miejsca, ale kto wie może z czasem, na pewno w tym roku chcę posadzić właśnie pietruszkę, marchew i może buraki, mam też w planach fasolkę, może groszek i bób, bo go uwielbiam. Stary ogródek pewnie przerobię na rabatę, bo już obok posadziłam hortensję i róże.
A i kawalątek ogrodu mam w samym rogu. Liczę, że przerwał bo w ubiegłym roku sarny nam się na działkę dostały i wszystko co było zielone zjadły
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Gardener27 20:55, 23 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mój warzywnik w szczerych polach i jeszcze nikt się do niego nie włamał Ha ha ha chyba będziesz pierwsza

Buraczki i szparagówkę polecam bo to żelazne warzywa Nic im nie straszne Z bobem zawsze jest kłopot bo kocha go mszyca a groszek robactwo Ziemniaki można uprawiać w workach lub doniczkach ale niestety trzeba podlewać Jeśli jesteście dojeżdżający to odpada Dynie polecam wszelkiej maści Ja co roku sadzę nowe odmiany a pod koniec sezonu mówię że już nie spojrzę na nic z dyni A i tak na wiosnę sieję dynie

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Pszczelarnia 21:00, 23 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Oniemiałam na widok Twojego wiosennego warzywnika. Cudowny. Takie możliwości przestrzenne dosiewania jednorocznych.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies