Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 15:58, 20 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agatek napisał(a)
Jejku jak Ty te wszystkie roślinki pomieściłeś


Agatko mój ogród jest wynikiem dziesięcioletniego zbieractwa roślin wszelkiej maści Na samym początku były to chaotyczne nasadzenia, obecnie bardzo przemyślane kompozycje Rośliny przenikają się nawzajem i tworzą razem ciekawy ekran widokowy
Na rabatach jest dość ciasno i chcąc posadzić coś nowego niestety trzeba się czegoś pozbyć
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:06, 20 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Anusia napisał(a)
Ostróżki piękne! Ja posiałam ostróżkę letnią. Wzeszła ale jak na razie jest taka sobie. Rośnie na folkowej rabacie. Natomiast moje maluchy ( ostróżka trwała)wysiane w marcu czekają na posadzenie w odpowiednie miejsce dopiero po deszczyku. Jak przezimują, w przyszłym zakwitną


Aniu ja w tamtym roku siałem ostróżki ale niestety nie wzeszła mi ani jedna Masz dobrą rękę do siewów skoro tak ładnie Ci wszystko rośnie z torebek
Ostróżki z nasion zazwyczaj kwitną na drugi rok ale też są wyjątki Wczesne siewy i długa ciepła jesień może przynieś miłą niespodziankę Zakwitną jeszcze tego samego roku , może nie tak spektakularnie jak wiosną ale zawsze coś
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:17, 20 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
marta_d napisał(a)
Przemus oto i ja ! wróciłam!!!! I oczom nie wierzę co za piękną łąka od kwiecia żurawek można dostać oczopląsu te różowe powyżej cóż to za odmiana? Jak u Ciebie ładnie tylko chyba u mnie w ogrodzie dupowato, wyjątkowo w tym roku nic mi się nie podoba, nawet zimowa wena na donice pełne kwiatów mnie opuściła oo przepraszam, szałwię mam powiem nieskromnie zajebiste a na resztę jak patrzę.. to nie patrzę, bo nawet z domu do tego koszmarku nie wychodzę, a jak wychodzę to przemykam szybko, żeby nie widzieć no cóż ale po to jest Twój wątek żeby oko nacieszyć eksplozją barw będę zaglądać a teraz zmykam bo nowy członek rodziny wzywa butle pozdróweczka


Moja Droga od tego roku ogród schodzi u Ciebie na drugi plan Wiem ... przyzwyczajona jesteś do grzebania w ziemi i wprowadzania ciągłych zmian w ogrodzie ale teraz siłą rzeczy musisz przystopować Wszak maleństwo najważniejsze Ogród sam sobie poradzi
Żurawki o które pytasz to Berry Smoothie i Amber Lady Pamiętam Twoją szałwię z tamtego sezonu Była bardzo imponująca a w tym roku pewnie jest gigantycznych rozmiarów U mnie szałwii omszonej też sporo ale to młode sadzonki i potrzebują czasu by nabrać masy
Serdecznie dziękuję za ciepłe słowa i odwiedziny
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:22, 20 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Mathildis napisał(a)


Te piękne kadry dla mnie ??? dziękuję
U Ciebie wszystko wygląda dorodnie i zdrowo, ślicznie jest do mnie nie zaglądaj tylko ruda jest... będzie coś ciekawszego to dam znać


Aniu ... specjalnie dla Ciebie szersze kadry
Robiąc wtedy zdjęcia nie mogłem zapomnieć o Tobie
Wszystko rośnie jak na drożdżach Ostatnio u mnie i ciepło i deszczowo wiec warunki odpowiednie do wzrostu
Oczywiście wpadnę do Ciebie bo dawno rudej nie widziałem
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:32, 20 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
kachat napisał(a)
Piękna lawenda, pewnie ciągle buczy tam przy niej zapracowany owadzi rój


Lawenda z każdym następnym rokiem jest dorodniejsza Najstarsze okazy mają już ponad 10 lat i jeszcze nigdy mi żaden krzaczek nie zmarzł Przyciągają masę owadów a zwłaszcza pszczół Staram się blisko niej nie chadzać bo jestem uczulony na jak tych pracusiów
W tamtym sezonie siałem po raz kolejny lawendę i w tym roku ładnie zakwitła Ciekawostką jest że nie ma jednolitego koloru kwiatów, niektóre są prawie białe Nie powtórzyły cech matecznych ale fajnie to wygląda
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:36, 20 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Marzenaka napisał(a)
Witaj! Jestem pod wrażeniem twojego ogrodu, pięknie, jak z bajki


Witaj Marzenko

Cieszę się że mój ogród przypadł Ci do gustu
Dziękuję za odwiedziny
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:38, 20 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Warmia napisał(a)
Przemku, gdzieś Ty znowu zaginął? Już nawet swój wątek założyłam, zdjęć nawstawiałam, a Ty śpisz... czy co buuuu


Oj tam ... już zaginąłem Złego diabli nie bierze

Cieszę się że założyłaś swój wątek Nie można takiego pięknego ogrodu trzymać w ukryciu
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:47, 20 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ozz napisał(a)
Bonica już kwitnie?



Witaj Oleno

Bonica powoli się rozkręca Póki co uwagę przykuwa bardziej szałwia posadzona pod nią

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:57, 20 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Agania napisał(a)
Pięknie ogród pokazujesz, linie rabat to profeska i kolory, żurawkowa alejka super dopieszcza całość, najbardziej podziwiam twoje kule nie tylko bukszpanowe, ale masz rękę do cięcia
Pozdrawiam prawie weekendowo


Agatko Ty już wiesz jak człowieka podnieść na duchu po ciężkim tygodniu Bardzo dziękuję za te miłe słowa
U mnie wszystko co się tylko da jest cięte by utrzymać w ryzach Dosyć ciasno mam na rabatach i to konieczność Bukszpany i krzewy mam już przycięte, zostają mi jeszcze żywopłoty szmaragdowe Zostawiam tę czynność na okres urlopowy bo sam sobie z nimi nie poradzę

Ja pozdrawiam już weekendowo
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:02, 20 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
admete napisał(a)
Przemku brak słów!!!
A wiem że to kwiecie to dopiero początek - dopiero się rozkręci
Tworzysz naprawdę energetyzujący ogród!!!

Pozdrawiam i udanego weekendu życzę


Dziękuję Agnieszko Ogród codziennie mnie zaskakuje
Bardzo dużo już kwitnie bylin a reszta czeka w kolejce
Wolne miejsca na bieżąco uzupełniam jednorocznymi i tak to się kręci

Również pozdrawiam Miłego weekendu
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies