Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Magda70 12:35, 27 paź 2016


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Oj, masakra z tymi korzeniami.

Berberysy pięknie płoną. A klonami też byłam zaskoczona....a to bonsai
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Madzenka 19:56, 27 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Czekamy na pełna czerwien berberysow.
Hirtensje z Hammeln piekne nawet jesienią. Chyba bukszpany pod Incrediball wymienię na roplenice. Czy gdy hortensj gdy sie kłada na tarwy to nie przygniatają ich? Bukszoany pod hortkami lupysieja mi
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
leon60 11:11, 28 paź 2016


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
wiesz, że czekam choćby na skrawek kuchni
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
asiak 21:00, 29 paź 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Cześć Jagódko
Obejrzałam niestety tylko kilka fotek, ale to wystarczyło, żeby się pozachwycać
Zaznaczam do podglądania, chociaż gubię się już w tych wątkach
____________________
AsiaDziałeczka Asi
beta 10:59, 30 paź 2016


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
hej
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
bdan 06:15, 31 paź 2016


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Jagoda dzięki, za informacje dot. anabelek. Czy Ty masz tę wersje strong i gdzie kupowałaś swoje? Gosia pisze, że nie za bardzo ją zachwycają ale ja może spróbuję posadzić. One chyba szybciej zaczynają niż inne hortensje, więc to też byłby dla nich plus.
Wg Twoich obserwacji ile trzeba by je odsunąć od żywopłotu i jakie odległości między nimi zachować. No i w układzie takim jak u Ciebie, to jakie tam masz rozplenice, czy to jest hameln i w jakich odległościach od hortensji i od siebie są posadzone.

Sorry, że tyle pytań, być może już gdzieś odpowiadałaś, ale ciężko się doszukać.
Jagodaa 10:23, 31 paź 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
lindsay80 napisał(a)
zdjęcie kłosownicy unaocznia, że trzeba ją ciąć, żeby ładna była cały sezon, potraktuję je jako naukę dla siebie bo mam tą trawkę od wiosny.
Erecty na tle ścianki niezmiennie mnie zachwycają.


Zdecydowanie trzeba ściąć, jeśli ma być do późnej jesieni zielona i świeża.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 10:25, 31 paź 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
HanaK napisał(a)
Hej Jagodo, wpadłam, aby podziwiać jesień, na trawy u Ciebie mogłabym patrzeć i patrzeć A tymczasem znowu czegoś nowego się dowiedziałam. Chciałam wsadzić przy domu (od frontu koło garażu) sosnę himalajską, ale patrząc na zdjęcia Twojej kostki muszę zmienić plany. Drzewo u nas byłoby otoczone z 3 stron brukiem. Chyba jednak pójdziemy w rododendrony, bo to od strony północno - wschodniej. Boję się tych korzeni, u sąsiadów brzoza regularnie wypycha kostkę, wygląda to podobnie jak u Ciebie



Niestety jest duże ryzyko, że z upływem czasu szkody mogą być znaczne...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 17:43, 08 lis 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Magda70 napisał(a)
Oj, masakra z tymi korzeniami.

Berberysy pięknie płoną. A klonami też byłam zaskoczona....a to bonsai


W tym roku berberysy nie zrobiły się czerwone, już powoli tracą liście, pogoda kiepska była...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 17:46, 08 lis 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Madzenka napisał(a)
Czekamy na pełna czerwien berberysow.
Hirtensje z Hammeln piekne nawet jesienią. Chyba bukszpany pod Incrediball wymienię na roplenice. Czy gdy hortensj gdy sie kłada na tarwy to nie przygniatają ich? Bukszoany pod hortkami lupysieja mi


Rozplenice przewieszają się w tym przypadku bardziej w jedną stronę. Hortensje trzeba było trochę wspomóc podporami po deszczach, ale poza tym nie było problemu z pokładaniem się na trawy.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies