Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 19:27, 12 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Karol99 napisał(a)
A u mnie kret właśnie zaczął ryć. Cwany omija pułapke obok i wędruje dalej.


U mnie ryje niestrudzenie...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 19:32, 12 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
katiaxx napisał(a)
o pułapkach podsłuchałam rozmowę w super markecie gdzie pan tłumaczył ze należy je wyparzyć wrzątkiem i zakładać w rękawiczkach gumowych bo kret bardzo czuły nos ma, nei wiem tego. Ja używam płynu odstraszajacego, odstrasza nawet mnie i proszę em żeby go stosował ale co najważniejsze kreta również , to znaczy zadziałało raz wiosną, teraz mam w innej części ogrodu i polewam. Nowych kopcy nie ma ale zobaczymy.
za to nornice to u mnie plaga rozsypałam trutkę ale co tam, mam ich z 1000 , czy może byc trutka na myszy i szczury z ogrodniczego - bo odzielnie na nornice u mnie nie ma nic


Kret łazi w okolicach pułapki, bo już dwa razy była napchana ciasno ziemią, cała rurka wypełniona, więc musiał iść korytarzem w jej kierunku i pchać przed sobą ziemię... poM się wkręcił w polowanie , więc czekam na kolejną rundę z kretem po jego powrocie, aktualnie codziennie mnie o niego wypytuje . Jeden pan na youtobe złapał, to liczę, że mój poM-ik nie spocznie, póki kret nie wlezie do zastawione przez niego żywołapki .

Nornica u mnie chyba się "czymś" struła .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 19:33, 12 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
polinka napisał(a)
Byłam i macham weekendowo Trzymam kciuki za domek! U mnie na dniach zaczynamy konkretny remont takiego domku.
Buziaki Jagoo


oooo no to muszę obserwować! bo Ty masz wszystko takie przemyślane
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 19:33, 12 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
malkul napisał(a)


u mnie chyba jak dotąd nic nie zadzialało jedynie zmieejszona aktywność zaobserowalam po włożeniu do nor i tuneli kociej sierści


może psiej napcham
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 19:34, 12 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
malkul napisał(a)
Jagódko- ty wiesz ze ja w ciągłej tęsknocie


oj tam, życie towarzyskie kwitnie, bo czasem zerknę, więc jakoś Ci się ta dziura po mnie wypełni
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 19:35, 12 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Asisko_2005 napisał(a)
ja za wczesnie pochwaliłam.....dziś kopce sztuk 2 , jak zebrałam ziemię to prawie 10 litrowie wiadro pełne i w cholere tuneli podnoszących ziemię na rabacie. Zachwile jak wpadnę w szał, to napcham w te dziury soli, moze to podziała.


U mnie tunel na głębokości ok 40-50cm nawet ma! sól Ci wszystko zniszczy, nie syp .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 19:36, 12 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Juzia napisał(a)


I ja!!!


Nie dość, że susza, to Wy dodatkowo widzę z tęsknoty usychacie
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 19:37, 12 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
siakowa napisał(a)
jago zdjęcia plissss!!!!!!!!!!!!!!!!!


ok, mam
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Juzia 19:37, 12 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38882
Jagodaa napisał(a)


Nie dość, że susza, to Wy dodatkowo widzę z tęsknoty usychacie


Jak rodzynki
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Jagodaa 19:52, 12 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Trochę się boję o ściętą na samym początku upałów lawendę, więc podlewam ją co 2-3 dni.



Rozplenice mimo solidnego podlewania zwijają się i podsychają, aktualnie zaczynają kwitnąć. Dziś widziałam w nich małą jaszczurkę



Jeżówki blakną, kłosownica kwitnie





Zawilce mają ładne pąki, część kępek trochę zmarniała, a na listka są marmurkowe plamki

____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies