Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 11:25, 16 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Zielona napisał(a)
Moje jeżówki blade, ale też przypalone.
Biała kora na brzozach cieszy. Fajnie, że już w tym sezonie się doczekałaś.
Lawendę cięłam tak, jak Ty i... nie podlewam... Ciekawe, czy przeżyje.

Dobrze Cię widzieć, Jagoo



Lawenda u mnie zaczyna powoli wypuszczać przyrosty, więc już się nie martwię. Twoja też na pewno da sobie radę .

Nie sądziłam, że biel pojawi się już w tym roku, ale widocznie pieńki zwiększają objętość. Bardzo się cieszę . Za rok będą już białe .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 11:26, 16 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
bleebla napisał(a)
Swojej werbeny jeszcze w życiu nie podlałam, bo rośnie razem z lawendą. Omijam ten zakątek szerokim łukiem i nic jej nie dolega.
Obstawiałabym raczej dostęp do światła.


U mnie liście omdlewają, więc na pewno wody też jej brakuje. W tym roku nie wypaliła, a tak pięknie się wysiała. Tył donicy, to nie miejsce dla niej...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 11:28, 16 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
polinka napisał(a)
ML masz najładniejsze z całego ogrodowiska Wiem, wiem konkretne sadzonki to podstawa! Pokazuj je częściej to może złość będzie mi mijać na moje i z nadzieją będę wypatrywać następnego sezonu

Buziaki Jagoo


Leję wodę pod trawy non stop, a i tak się zwijają, końcówki zasychają. Ten rok jest wyjątkowo ciężki dla mojego ogrodu

Buziaki
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 11:33, 16 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Madzenka napisał(a)
Jagoda chyba polecę obejrzeć moje brzozy

Lawendy nie podlewaj, da rade a jak przesadzisz z laniem to zgnije. Jaką masz odmiane lawendy? Czy pk takim ostrym cieciu latem zakwitnie ci jeszcze raz w tym sezonie?


Marzenko, u mnie w takie upały nic nie ma szans zgnić, nawet gdybym nieustannie lala wodę. Ziemia zmieniła się w paskudny pył. W ciągu około 3tyg padało raz przez 10min. Deszcze mnie omijają, choć wokół nawałnice.

Lawendę mam Hidcote. Nie będzie kwitła drugi raz, zabieg zamierzony. W zeszłym roku i dwa lata temu ścinałam same kwiaty. Krzaczki wybujały, były bezkształtne, paskudne, a kwiatków może z 20 w całym pasie, więc w tym roku już się nie łudziłam, że będzie ponownie fioletowy łan .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
malkul 11:43, 16 sie 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Jagodaa napisał(a)


wiem, czytałam już dawno u Ciebie, ale jakaś niemoc ogrodowa mnie ogarnęła...


hmmm to doradzam z całego serca znajdx siły i zetnij bo potem jak ci się wysieje w milionach to będziesz potrzebowała wojska do pomocy
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Jagodaa 11:47, 16 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Wylewam setki litrów wody... i co... i wielkie... wiecie co

Mam dość, trawy już od wczoraj nie podlewam, mija się to z celem.

Dziś dzień buntu i zwątpienia

nie mam już siły walczyć z suszą, wszystko wygląda ohydnie, tu się raczej takich widoków nie pokazuje
















____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
mateuszmichn 11:54, 16 sie 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Przykro mi z powodu trawki, u mnie dzisiaj w nocy trochę padało. Ciekawe czy odżyje jak będzie chłodniej
____________________
Mój mały zakątek
malkul 11:55, 16 sie 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
starsznie serce mi ściska
u nas o dziwo podlewanie codzienne uratowało trawnik, nie wygląda jeszcze najgorzej.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
agam 11:56, 16 sie 2015


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Kochana rabatki wyglądają ok, a trawnikiem się nie przejmuj, deszcz spadnie to trawa odbije.
W rodzinie wszystko dobrze, zdrowi jesteście? Jak tak to wszystko gra, ludzie gorsze problemy mają.
Mój trawnik też żółty, podlewam, ale to nie ma sensu, pod spodem piach ... Jak dzisiaj nic nie popada to mam go gdzieś, roślinki będę tylko nawadniać.
Głowa do góry .
____________________
Aga i Ogródek Agam
Jagodaa 11:57, 16 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Amazony w donicy wglądają, jak Bronze Form, wymienię je chyba na irgę miniaturkę, choć nie do końca mi to "leży", AM tworzyły piękny puszek u podstawy kulek, ale nie w tym roku...





Rozplenice przypala słońce, mają cały czas wilgotną ziemię



Gracki podsuszone i wyjątkowo niskie



Hortensje nn łyse, jeden kwiat tylko wygląda normalnie, ale i tak jest mały, w porównaniu z zeszłorocznymi olbrzymami





____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies