Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwitnące skarpy

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwitnące skarpy

pawel_snopek 16:35, 31 sie 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Jednak stwierdziłem że brzóz to ja mam już sporo i wybór padł na klona czerwonego"Red Sunset"
____________________
Paweł - Ogród pod górą
ElzbietaFranka 09:09, 01 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
Witam Pawel. Wszystko co u ciebie jest piekne, ale skrzynka bardzo piekna pomyslowa. Jak te malenstwa sie rozrosna to dopiero bedzie.

Bambusy ladne czy moglbys mi polecic jakiegos bambusa na mokre miejsca.
Piszesz, ze ograniczasz im rozrost folia kubelkowa dobrze wiedziec mniej pracy.
Mam trawe tego mutanta wysokiego juz chcialam sie go pozbyc rozrosl sie nie samowicie w zeszlym roku wykopywalam go przez pol dnia. Posadzilam kilka korzeni w inne miejsce ale do duzej donicy po swierku i wkopalam w ziemie. W tym roku wypuscil 4 łodygi.

Santolina w tym roku u mnie nie kwitla to nawet lepiej bo nie ma powalajacych kwiatow ladniejsza bec kwiatow.

Pozdrawiam ide dalej ogladac.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
margaretka3 11:14, 01 wrz 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
pawel_snopek napisał(a)
Te eukomisy mam od tego sezonu dopieroale w pracy przechowujemy je w donicy w której rosną tylko jesienią są zasuszane i trzymamy je w dość chłodnym i ciemnym miejscu ale spokojnie możesz je przechować w chłodnym ciemnym miejscu tylko bez ziemi a tam gdzie trzymasz te cebule to jakie warunki masz?
Kurki sa moimi ulubionymi grzybami ale także uwielbia kanie i boczniaki
Ta rozplenica jest dziwna rośnie wielgachna ale nie kwitnie. Pytałem sie ostatnio jednego pana który nam dostarcza byliny i trawy powiedział że rozplenica która jest z siewu potrafi zakwitnąć dopiero po paru latach oraz kwitnie bardzo późno.


Dotąd przechowywałam w nieogrzewanym pokoju, w doniczce z ziemią, w której rosły. W tym roku posadziłam je na rabacie, więc wykopię i spróbuję przechować luzem.


____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
pawel_snopek 12:07, 01 wrz 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Nowe nabytki
Aralia sercowata"Sumy King"
Klon czerwony "Red Sunset"
Świerk syberyjski "Kryłow"
____________________
Paweł - Ogród pod górą
pawel_snopek 12:09, 01 wrz 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Sebek 12:53, 01 wrz 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jakieś mało czerwone te klony Ale okazy dorodne!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
pawel_snopek 13:00, 01 wrz 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Sebek napisał(a)
Jakieś mało czerwone te klony Ale okazy dorodne!

Klon czerwony jest jesienią czerwony bo się przebarwiać będzie, toć ty ogrodnik jesteś i nie wiesz??
____________________
Paweł - Ogród pod górą
pawel_snopek 13:15, 01 wrz 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Pawel. Wszystko co u ciebie jest piekne, ale skrzynka bardzo piekna pomyslowa. Jak te malenstwa sie rozrosna to dopiero bedzie.

Bambusy ladne czy moglbys mi polecic jakiegos bambusa na mokre miejsca.
Piszesz, ze ograniczasz im rozrost folia kubelkowa dobrze wiedziec mniej pracy.
Mam trawe tego mutanta wysokiego juz chcialam sie go pozbyc rozrosl sie nie samowicie w zeszlym roku wykopywalam go przez pol dnia. Posadzilam kilka korzeni w inne miejsce ale do duzej donicy po swierku i wkopalam w ziemie. W tym roku wypuscil 4 łodygi.

Santolina w tym roku u mnie nie kwitla to nawet lepiej bo nie ma powalajacych kwiatow ladniejsza bec kwiatow.

Pozdrawiam ide dalej ogladac.

Ciężko jest zdobyć bambusy na wilgotne stanowisko ale wiem że takie występują.
co do ograniczania bambusów to wymaga tego tylko phillostachys czyli tylko jeden z moich bambusów a reszta to bambusy kępowe czyli rosną podobnie jak miskanty. A ta wilgoć w tym miejscu jest spowodowana tym że wody gruntowe są wysoko czy po prostu po deszczu to miejsce jest okresowo zalewane??
Skrzyneczka jest takim małym eksperymentem zobaczę jak przezimuje i się rozrośnie w następnym sezonie.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
pawel_snopek 16:40, 02 wrz 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Dzisiaj był dzień na przesadzanie piwonii oraz podział oraz na przesadzanie traw. Posadziłem też dzisiaj nowe nabytki z wczorajszego dnia
____________________
Paweł - Ogród pod górą
babka 20:40, 02 wrz 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Ładne okazy nabyłeś, bardzo ładne
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies