Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój skrawek zieleni

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój skrawek zieleni

KingaR 10:04, 05 mar 2014

Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 298
Podjęłam decyzję, zacznę realizacje od części frontowej (od najmniejszej rabatki jak nie wyjdzie to chociaż będzie mało do naprawiania ha..ha..), bo to widok który najczęściej oglądam z kuchennego okna. Muszę tylko zdecydować co posadzić.



32 to Miłorząb Mariken na pniu
33 to lawenda Hidcole Blue

no i nie wiem co będzie ładniej wyglądać jako obwódka do lawendy: taka żółtawa trzmielina czy bukszpan, a może coś innego?
____________________
Mój skrawek zieleni
KingaR 10:31, 05 mar 2014

Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 298
taka żółtawa trzmielina mogłaby ładnie wyglądać z lawendą, tylko nie wiem czy mogą ją posadzić w pełnym słońcu?
____________________
Mój skrawek zieleni
Tarnina 10:51, 05 mar 2014


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
U mojej sąsiadki rośnie w pełnym słońcu od południ jeszcze oparta o białą ścianę domu i jest cudna....tylko akurat ta z białoobrzeżonymi listkami....

Chodzi ci o taką ? http://regiodom.pl/portal/sites/regiodom/files/imagecache/655x/images/regiodompl/23/trzmielina-na-niski-zywoplot.jpg?lkd80j

Fajnie mogła by wyglądać w zestawieniu z lawendą.
A jakbyś się nie mogła zdecydować... zobacz na kawałek ogrodu szefowej... Ona zawsze ma świetne rozwiązania.....bukszpan, a pod nim (w sumie, to nie wiem co to jest, wygląda bardziej jak tojeść rozesłana) mogła by być np trzmielina płożąca żółta, a za tym wszystkim twoja lawenda...



____________________
Chatka Baby Jagi Mój Blog http://domekbabyjagi.blogspot.com/
KingaR 12:04, 05 mar 2014

Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 298
Dzięki Tarnina (nie zwracam się do ciebie po imieniu o by się nam myliło hehehe...). Właśnie o takiej żółtej trzmielinie myślałam. Chociaż bukszpan jest taki no... elegancki więc się waham.
____________________
Mój skrawek zieleni
Tarnina 12:39, 05 mar 2014


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
Nie obrażę się za Tarninę, w końcu sama sobie taki nick wybrałam..

A co do wyboru... hi hi, to już sama musisz zdecydować... ja myślę, że to i to będzie ładnie wyglądać... choć ja chyba bardziej bym się skłaniała ku bukszpanowi... fiolet by pięknie wyglądał z żółcią, ale lawenda ma takie szarawe te listeczki i pędy nie wiem jak to by się komponowało... a do ciemnego bukszpanu będzie pasować idealnie... a gdybyś miała miejsce, to bym posadziła taką płożącą przed bukszpanem, żeby nadała koloru i rozjaśniła miejsce....

Musisz sobie postawić w szkółce, czy w sklepie ogrodniczym lawendę, bukszpan i trzmielinę i zobaczysz co ci bardziej do czego pasuje... albo co ci się po prostu bardziej podoba...
____________________
Chatka Baby Jagi Mój Blog http://domekbabyjagi.blogspot.com/
KingaR 13:08, 05 mar 2014

Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 298
Masz rację Tarnino chyba poustawianie wszystkiego w szkółce będzie najlepszym pomysłem.
Muszę przemyśleć jak daleko mogę wysunąć rabatę żeby dobrze wyglądała. Jak zrobi się cieplej to będę po troszkę wycinać trawnik i zobaczymy co wyjdzie.
____________________
Mój skrawek zieleni
KingaR 09:04, 06 mar 2014

Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 298
Skoro nie można działać w ogrodzie (niestety u nas zimno i mży) to zrobię sobie wycieczkę po sklepach z donicami, może znajdę coś ciekawego?
____________________
Mój skrawek zieleni
ewakatowice 09:07, 06 mar 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
KingaR napisał(a)
Skoro nie można działać w ogrodzie (niestety u nas zimno i mży) to zrobię sobie wycieczkę po sklepach z donicami, może znajdę coś ciekawego?


działaj działaj ... czekamy na reportaż foto reportaż
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Ewa4 18:40, 06 mar 2014


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Fajna działeczka ciekawa jestem jak ją obsadzisz dlatego wpraszam się na dalsze oglądanie.
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
KingaR 08:39, 07 mar 2014

Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 298
Ewa4 napisał(a)
Fajna działeczka ciekawa jestem jak ją obsadzisz dlatego wpraszam się na dalsze oglądanie.

Witaj Ewo! Mam nadzieję że starczy mi zapału żeby obsadzić moje podwóreczko.
A na oglądanie zapraszam mam nadzieję że będzie co...
____________________
Mój skrawek zieleni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies