Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój skrawek zieleni

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój skrawek zieleni

bella 13:06, 27 lut 2014


Dołączył: 10 lut 2013
Posty: 200
Witaj Kinga. Zapowiada się nieźle bedę czesto do Ciebie wpadać.
____________________
Iza Duży ogród i brak pomysłów
KingaR 13:11, 27 lut 2014

Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 298
Potrzebuję pomocy z trawnikiem.
Ziemia, którą nawieźliśmy na połowę ogrodu pochodziła ze zlikwidowanej szklarni i niestety okazało się że był w niej jakiś chwast i wyrósł wraz z trawą. Chociaż trawa jest raczej gęsta nie udało jej się zagłuszyć "tego czegoś". Nie mam pojęcia jak się tego pozbyć, czym popryskać i kiedy i jakie zabiegi wykonać później?
Zamieszczam zdjęcia fragmentu trawnika z chwastem (który już nawet kwitnie gdzieniegdzie na biało) może ktoś znajdzie radę?



____________________
Mój skrawek zieleni
KingaR 13:23, 27 lut 2014

Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 298
Cześć Bella! Zapraszam, chyba będziemy mieć wspólny temat bo u Ciebie też nie brak pochyłości...
____________________
Mój skrawek zieleni
AgnieszkaW 16:59, 27 lut 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Kingo, ten chwast to prawdopodobnie gwiazdnica pospolita - w ziemi musiały być nasionka. Nasionka mają zdolność kiełkowania przez 20 lat. Walka z nią będzie trudna, ale spróbować można dostępnymi środkami na chwasty w trawnikach. Można ją też z powodzeniem wykorzystać jako źródlo wielu witamin, szczególnie w okresie wiosny. Wpisz sobie w google Gwiazdnica pospolita, a pokaże ci się wiele artykułów na jej temat.

Kanciki wyszły ci super
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
KingaR 17:05, 27 lut 2014

Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 298
AgnieszkaW dziękuje za informację. No i wpadam w panikę 20 lat ????? To teraz idę poszukać w google tego chwasta.
____________________
Mój skrawek zieleni
Mala_Mi 09:58, 01 mar 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Witaj Kinga, zostawiam oficjalny wpis.... masz super ukształtowany teren.... może więcej trzeba pracy do aranżacji.. ale efekt końcowy jest lepszy.. bardziej urozmaicony.
A trawnik, niestety będzie trzeba jechać na dwuliścienne.. u mnie też sie to dziadostwo pojawiło... a nie było.. i inwazja idzie w tempie ekspresowym... ale sie nie poddam.. trudno..czasami trzeba i chemią.. próbowałam wyrywać, ale to tylko się rozmnaża
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
KingaR 18:40, 01 mar 2014

Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 298
Aniu mam nadzieję że z waszą pomocą powstanie i u mnie ogród. A co do tego chwasta to chyba rzeczywiście muszę chemię zastosować, za dużo tego mam żeby plewić.
____________________
Mój skrawek zieleni
ewakatowice 08:56, 03 mar 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
witam wiosennie
Cudna działka godna pozazdroszczenia. Trzymam kciuki, będę zaglądać i kibicować
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Tarnina 09:40, 03 mar 2014


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
Oj tak, ja tez mam tą zmorę (chwaścik), w trawniku mi jakoś nie przeszkadza, bo i tak nie mam czystego trawnika... ale najgorsze jak wlezie na rabaty, dlatego od razu się z nim rozpraw... w rabatach chemii nie zastosujesz, (chyba... jeśli się da, to proszę innych o porady jak to zwalczyć na rabacie, nie niszcząc roślinek ozdobnych ) a plewienie tego to zmora, bo się rwie, ciągnie, a nie wyrywa...
____________________
Chatka Baby Jagi Mój Blog http://domekbabyjagi.blogspot.com/
KingaR 09:42, 04 mar 2014

Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 298
Zgadza się plewienie to koszmar, te drobniuśkie korzonki rozłażą się wszędzie.
____________________
Mój skrawek zieleni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies