Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chatka Baby Jagi

Pokaż wątki Pokaż posty

Chatka Baby Jagi

Tarnina 13:04, 28 sty 2014


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
Chciałam wam przedstawić naszą historię z działeczką od początku... zaczęłam od wizytówki, ale jakoś nie mogłam się zdecydować co do zdjęć. nie mam tak wszystkiego poukładane porami roku... a nie chciałam wrzucać zdjęć starych... więc stwierdziłam, żeby było po kolei to zacznę od historii naszej działeczki i ogrodu...

( Zdjęcia z okresu przygotowań do kupna i starań o kredyt zima 2010)








Sama do końca jej nie znam... wiem, że sama działka należała dawno, dawno temu do jakiejś rodziny, siódmej wody po kisielu, a nawet dalej do mojej teściowej.... Teściowa pracowała w Krakowie u pewnej Pani Bożeny, nieco starszej od niej, która wzięła ją pod swoje skrzydła w pracy... zaprzyjaźniły się dość mocno i mama w jakiś sposób powiedziała jej o tym miejscu.

( Zdjęcia z okresu przygotowań do kupna i starań o kredyt zima 2010)







Pani Bożena wraz z mężem, Panem Olkiem kupili stary dom ze stajnią i stodołą wraz z otaczającym terenem... Dom rozburzyli ,gdyż podobno nie nadawał się nawet do remontu, klepisko, bez prądu, stary, wiejski dom z kurną chatą, jeśli wiecie co to jest, ale myślę że tak... Ze stajni - wozowni zrobili domek, prowizoryczny, gdyż prawdziwy dom miał stanąć na miejscu stodoły... Jednak z biegiem czasu domek ze stajni był remontowany, upiększany i tak został do dziś.... a stodoła Bogu dzięki stoi nadal i dodaje uroku działce...

( zdjęcia z lipca 2010, ogród już tylko pod naszą opieką )







Pani Bożena i Pan Olek przyjeżdżali tu na wieś wyłącznie na wakacje i w wolne dni, normalnie mieszkając w domku szeregowym w Krakowie... Tak więc w zimie domek stał pusty, a od wiosny do jesieni przyjeżdżali tutaj i odpoczywali...





Niestety czas biegł dalej i powoli zdrowie nie pozwalało im przyjeżdżać na tak długo i opiekować się tym wielkim przecież jak dla starszych ludzi ogrodem i domkiem... Teściowie i ja z mężem zaczęliśmy im pomagać, plewienie, koszenie, obcinanie krzewów, wszystko co się dało, usuwanie gałęzi po wichurach, zgarnianie śniegu w zimie żeby dach wytrzymał.... itd.









Zakochałam się w działce od pierwszego wejżenia i stękałam do niej za każdym razem gdy tam przyjeżdżaliśmy... Pewnego dnia Pani Bożena wspomniała coś o sprzedaży... Nasze uszy odrazu to wychwyciły... Po pewnym czasie sprzedaż, coraz częciej pojawiała się w ustach pana Olka... w dodatku on mocno podupadł na zdrowiu i przestali przyjeżdżać na dłużej na działkę... I pewnego dnia ,mój Piotruś powiedział, że jakby naprawdę chcięli sprzedać działkę, to żeby dali Nam wcześniej znać... Jak to usłyszałam, zaświeciły mi się gwiazdki w oczach...





....i tak po małych kroczkach potem po różnych kłopotach z formalnościami, uregulowaniem własności i prawnych spraw, problemami z kredytami, odkupiliśmy działeczkę... tak po prostu, oboje z Piotrkiem wiedzieliśmy, że chcemy tu mieszkać i żyć.... nawet długo nie rozmawialiśmy na ten temat, nie było podejmowania decyzji, pytań o pieniądze, wiedzieliśmy, że jakoś to będzie.... i jest.... Jestem tak szczęśliwa, że mamy swoje gniazdko, właśnie tu....









Pani Bożena i Pan Olek łatwiej przeżyli tą tranzakcje, wiedząc, że działka poszła w dobre, znajome ręce, że ogród nie zamieni się w kostkę brukową, tylko ktoś będzie dbał o te wszystkie ich lata pracy, które tu włożyli... Mam nadzieję, że sprostam tym różnym oczekiwaniom i ich nie zawiodę...

Aktualniejsze zdjęcia i to co działo z ogrodem (a przeszedł swoje chcąc lub nie chcąc) przez ten czas od 2010 do dziś... następnym razem.... narazie zostawię was z tymi zdjęciami...
____________________
Chatka Baby Jagi Mój Blog http://domekbabyjagi.blogspot.com/
Mirka 13:12, 28 sty 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Łał ale wstęp przeczytałam jednym tchem i czekam na więcej.Witaj wśród braci ogrodowiskowej.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
elzbieta_g 13:14, 28 sty 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
ja już jestem zauroczona tym ogrodem, czekam z niecierpliwością na zdjęcia
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Kondzio 13:15, 28 sty 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witam i szkoda ze zostawisz nas tylko z tyloma zdjęciami historia jest piękna działka i ogrod taki piekny naturalny tytuł wątku pasuje do tych zdjeć jest obłędny juz nie mogę sie doczekać reszty i jak sie rozwinie dalej to miejsce jestem oczarowany i zaczarowany tym miejscem
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Magdalenka 13:25, 28 sty 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Pięknie, cudownie. Czekam na więcej.
Dobrze, że stodoła ocalała. Jest śliczna.
____________________
Magda Na Francuskiej
Agania 13:39, 28 sty 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wracam z powitań, piękne zdjęcia i już macie Wasze własne miejsce na ziemi, opowaidaj nam dalej historię chatki Baby Jagi uwielbiam takie leśne klimaty
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
AgnieszkaW 14:18, 28 sty 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj, piękne miejsce, piękna opowieść i bardzo klimatyczny, naturalny ogród. Ciekawa jestem dalszej części. Wspominasz o Krakowie, więc działeczka pewnie w jego okolicach, których?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Tess 14:28, 28 sty 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Pewno w miejscowości wskazanej pod awatarkiem
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Eve 15:08, 28 sty 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 1128
Witaj Tarnino

Piękny wstęp, piękna ilustrowana opowieść i śliczny tajemniczy zakątek

Czekam na ciąg dalszy
____________________
ogród Ewy
Magdalenka 15:33, 28 sty 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Wróciłam właśnie z Twojego bloga...Piękne miejsce macie na wspólne życie. Podziwiam Twojego M, tyle pracy włożył w Wasze gniazdko, zdolniacha. Domek prawdziwie bajkowy- stare belki, kominek, taras...miodzio. Aniela laleczka, ma takie same loczki jak moja Alusia. Pięknie rysujesz, zdjęcia robisz magiczne...
Zazdroszczę Wam tego pięknego miejsca.
Pozdrawiam ciepło.
____________________
Magda Na Francuskiej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies