Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Ostnica - Stipa

Pokaż wątki Pokaż posty

Ostnica - Stipa

Hortensja 22:53, 01 lut 2016


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
temat dla mnie, zakochałam się jakiś czas temu w tej trawie. Do głowy mi nie przyszło że można ją wyhodować w domu - podejmuję wyzwanie

czytałam, że stipa nie przezimuje u nas - prawda to?
gdzie można kupić nasionka?
____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
BasiaLT 11:22, 02 lut 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Bardzo mi się spodobał pomysł z wysianiem stipy. Mam w ogrodzie 3 sztuki, ale takie gotowe kupione w centrum ogrodniczym. Ładnie się rozrosły ale to zdecydowanie za mało do tego co chciałabym mieć. A kupić dużą ilość gotowych to trochę mnie przerasta finansowo. A zatem sporzystam z pomysłu samodzielnego wysiania Pozdrawiam
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Karol99 14:00, 02 lut 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Hortensja napisał(a)
temat dla mnie, zakochałam się jakiś czas temu w tej trawie. Do głowy mi nie przyszło że można ją wyhodować w domu - podejmuję wyzwanie

czytałam, że stipa nie przezimuje u nas - prawda to?
gdzie można kupić nasionka?


Z reguły nie zimuje, chociaż w ostatnich latach kiedy zimy były łagodne odbijały w następnym sezonie. Lepiej jest jednak wysiewać dla pewności. Jednoroczne mają ponoć ładniejszy pokrój.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 18:24, 02 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie zeszłoroczne siewki żywe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gosiek33 19:08, 02 lut 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Muszę zrobić zdjęcia, wygląda jakby całe malutkie kępki rosły sobie.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
BasiaLT 13:21, 03 lut 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
U mnie też ostnice żyją i mają się dobrze. Są zielone. W zeszłym roku jak były młode to je okrywałam na zimę. W tym roku już mi się nie chciało. Jak zima będzie taka jak do tej pory to nic im nie będzie.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
pawel_snopek 17:25, 11 lut 2016


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
A ja nie mam nasionek ostnicy zapomniałem zebrać
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Gosiek33 18:26, 11 lut 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
moje samosiejki






____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
BasiaLT 11:08, 12 lut 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Gosiu niesamowite są te twoje samosiejki... kurcze... na wiosnę jak ruszy wegetacja będę musiała "obwąchać" okolice swoich ostnic, może też tam się coś wysiało. Jesienią masa kłosików się walała wszedzie ale ja kretynka zupełnie nie pomyślałam żeby zebrać nasiona. A teraz natchniona pomysłami z forum objeździłam całe miasto za nasionami. Oczywiście NIGDZIE NIE MA. Całe szczescie że jest Allegro. Wysiałam tydzień temu i czekam z niecierpliwością co wzejdzie.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Gardenarium 11:26, 12 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moje siewki z lata, wysiały się w konwalniku





Ale jedną to mam nawet na kostce w tarasie, rośnie w fudze na betonie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies