Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bukszpanowo cisowy początek ogrodu :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpanowo cisowy początek ogrodu :)

leon60 19:12, 07 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Skosu bym nie ruszała, tak jak jest zostaw
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
magdaB 21:38, 07 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Luki napisał(a)
Witam
Domek masz piękny, a styl ogrodu, który tworzysz bardzo mi się podoba. Prace ruszają więc będzie co podziwiać
Co do dużego bukszpna on po rozdzieleniu na 100% będzie łysy (jeżeli to są dwie rośliny).
Zrobiłbym ta: wykopać osobno i posadził ciasniej tak jak napisałaś a już po przyszłorocznych przyrostach będziesz miała piękną kulę wartą krocie A gdyby gdzieś u dołu pokazał się jakaś wyrwa lub dziura co może się zdarzyć wystarczy podsadzić jakimś innym bukszpanem i będzie cudnie


Witaj
Dziękuję, tylko właśnie mam problem z tym stylem. Nie wiem, na który z dwóch wskaznaych na poczatku wariantów się zdecydować, nikt nie podejmuje się kompleksowej oceny moich koncepcji, weryfikacji czy dobrane rosliny będą dobrze się razem komponowały, jak bedą wyglądały w różnych porach roku.
Dziś w ciagu dnia powiedziałam ze bedzie ten duży bukszpan, samochód przygotowany do wyjazdu...a teraz się waham, czy to na pewno dobry pomysł. Czy ten duzy bukszpan nie zdominuje przodu, czy jednak nie powina tu byś symateria na całym froncie i jednolity rząd krzewów.
Nie wiem co robić!!!
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
magdaB 21:40, 07 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
leon60 napisał(a)
Skosu bym nie ruszała, tak jak jest zostaw


Zostaje
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
magdaB 23:03, 07 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76

Dobrzy ludzie bardzo dziękuję za komplementy i miłe słowa. Trochę jestem zaskoczona bo w sumie niewiele jeszcze mam... ale to miłe
No ale jak nic, zostanę ze ściągniętą darnią i gołą ziemią Bo nie wiem co sadzić.

Skoro pomysł na ogród Wam się podoba to czy to znaczy że moje propozycję są do zaakceptowania?
Przez zimę próbowałam jakoś umyślić te zestawienia roślin (podziękowania dla Danusi, która we wrześniu podpowiedziała mi rośliny - zwłaszcza te derenie i wiśnie - planuję je także za domem plan też już mniej więcej mam) ale teraz z tym przedogródkiem to już nie przelewki...Podobno zła decyzja jest lepsza od jej braku. Ale co potem? Znowu robić raban. Więc może jednak ktoś się zlituje i albo mnie ostro skrytykuje, albo powie która wersja ma sens.


Kategorycznie oświadczam. Nie pójdę spać jeśli ktoś mi nie pomoże
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Luki 23:53, 07 mar 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
To abyś mogła iść spać przedstawie moją opinie Zaznaczam, że się nie znam i tylko napisze co sądze
Na pierwszym planie dla mnie stanowczo za dużo tawuły szarej, wersja druga bardziej do mnie przemawia, ale...
Dałbym o 1-2 tawuły szare mniej w miejscu gdzie planujesz miskanta, i własnie dodałbym więcej Gracimulusa.
W miejscu gdzie cebulowe dałbym szałwie lub żurawki, a za nimi posadził ewentualnie cebulowe. Po przekwitnięciu cebulowych byłby pusty 'placek' na rabacie
Buksiki, Ice Cream i trzmielina jak najbardziej
Po prawej perovskia na tle bluszczu bardzo ładnie z tawułami GP, ale jak dla mnie troszke za dużo jej na tej całej rabacie.
Dwa pasy bym zostawił, ale coś innego posadził przy skosie, Może właśnie trawki Morning Light.
Tyle teraz przyszło mi do głowy.
I podkreślam, że to tylko moje luźne propozycje i opinie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 23:55, 07 mar 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
No i kwadracik z wiśnią i lawendą, sadziłbym bez żadnego zastanawiania, bo wygląda to bardzo ładnie i wiadomo gdzie można zobaczyć już istniejącą kompozycje
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
magdaB 00:07, 08 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Luki głowa mi opada, spać się chce, ale siedzę i czekam
Właśnie czekałam na takie konkrety. Wielkie dzięki
Co do ilości tawuł w rzędzie. NO cóż ze wstydem przyznaję. Projekt niedopracowany Kiepski ogrodnik ze mnie
Ta ilość kółek oznaczających gatunek rośliny nie równa się ich ilości w rzeczywistości Upsss....
Skupiłam się raczej na rodzaju roślin ich sasiadowaniu ze sobą i kolejności.
Tam nie ma miejsca na tyle roślin. Tak sobie machnęłam z rozpędu
Jak myślisz czy z lewej strony rabaty dać tego derenia sibirica variegata czy walczyć z tym bukszpanem. Nie ukrywam, że dereń jest opcją mniej skomplikowaną, ale samochód czeka o 12 jutro....tzn już dzisiaj i mogę jechać do teściów po te bukszpany.Co będzie lepiej wyglądało w tym miejscu? Która koncepcja podoba ci się bardziej z tych rysunków?
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
magdaB 00:13, 08 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Oj nie kontaktuję już
Przeczytałąm jeszcze raz.. Druga wersja lepsza. Odnotowałam w głowie też bardziej mi się podoba. Bałam się tylko czy szara może być koło GP. Gdybym zdecydowała się na tę wersję to z lewej widzę jakoś bardziej derenia a nie bukszpan. Ale może się mylę. Z tego powodu nie mogę iść spać Nie chcę zmarnować tego starego krzewu bo może przyda się w innym miejscu.
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
magdaB 00:16, 08 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Luki napisał(a)
No i kwadracik z wiśnią i lawendą, sadziłbym bez żadnego zastanawiania, bo wygląda to bardzo ładnie i wiadomo gdzie można zobaczyć już istniejącą kompozycje



Wiadomo
Ta rabata będzie na pewno. Ale chcę znależć łądną wiśnię więc szukam. Jedna była śliczna duża i odpowiednio kosztowna oczywiście Chwilowo spasowałam i Mąż szuka dalej. Jest specjalistą od szukania okazji
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Luki 00:17, 08 mar 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Tak jak już wcześniej napisałem bardziej podoba mi się wersja druga, plus moje uwagi
Z tym dereniem to problem, bo w sezonie ładne liście w zimie ładne gałązki. Bukszpan również cały rok jest efektowny. Trudna decyzja, ale obok będą tawuły, więc w zimie też będą tylko patyczkami i ja osobiście posadziłbym bukszpana i nie bałbym się go mocno ciachnąć
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies