Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bukszpanowo cisowy początek ogrodu :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpanowo cisowy początek ogrodu :)

magdaB 19:24, 09 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Mira napisał(a)
Piękna elewacja domu,idealnie wszystko dopasowane


Dziękuję bardzo.
Może to nieskromne, ale mnie też się podoba. Buziaki dla mojego M. który to ogarnął. Ja byłam "od kolorów"

Tym bardziej teraz mam "stresa" żeby ogórd nie był klapą
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Jagodaa 19:41, 09 mar 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
magdaB napisał(a)
Słuchajcie zgadzam sie z tymi wszystkimi podpowiedziami.

Jagoda hortensja bedzie na pewno pytanie czym zastąpić te derenie (miały być nisko strzyżone), żeby zachować tę kolorystykę o której mówiłam. W sumie to miejsce po 14 jest w cieniu może nawet wcześniej (nie pamietam jak dokładnie było zeszłego lata).



A jaka jest w ogóle planowana szerokość tej rabaty? Jeśli hortensje muszą być, to zostawiłabym miskanty+hortenje podsadzone trawami , a derenie w innym miejscu. U mnie tego typu rabata ma 2,5m szerokości. Pewnie mogłoby być trochę mniej.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
magdaB 19:48, 09 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Upsss... U mnie to będzie max 1.5 m.
Tak pod skórą czułam że te derenie tam nawet przycinane to za dużo "jasności"
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
magdaB 20:02, 09 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Kurcze. Przeczytałam co przed chwilą napisałam i się zmartwiłam

Eliminuję derenie, które (za radą Szefowej) miały być w ogrodzie i je lubię...
Najpierw bukszpan na froncie "podsiadł" derenia i teraz po prawej stronie też je wywalić?

Mam je wyrysowane z tyłu domu. I nie chcę żeby pojawiły się tam ni z gruszki ni z pietruszki.
Na rabacie przy wieździe do garażu ostał się tylko jeden. Wrzucę wieczorem to miejsce w którym go zaplanowałam.

____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Loosiuu 20:07, 09 mar 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Magdo, popatrz czy nie mają miodówki bukszpanowej.
Powinnaś być w stanie je pięknie wyprowadzić, bo są gęste Nawóź je dolistnie i często podlewaj od rana, a za rok na jesień będą ładne topiary Poczytaj artykuł Danusi o uprawie tych krzewów.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
magdaB 22:12, 09 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Loosiuu napisał(a)
Magdo, popatrz czy nie mają miodówki bukszpanowej.
Powinnaś być w stanie je pięknie wyprowadzić, bo są gęste Nawóź je dolistnie i często podlewaj od rana, a za rok na jesień będą ładne topiary Poczytaj artykuł Danusi o uprawie tych krzewów.


Tak,tak czytałam
Z tą miodówką się przestraszyłam. A wyglada jakby miał?
Jak go sadziłam to zauważyłam na tym z prawej strony na górze jakby poskręcane listki na wierzchołku maja zielony kolor...
po 15 marca chce je opryskać promanalem, i może ciachnąć wszystkie. Z tym nowym mam problem jak postąpić. Strzyżenie zrobię też po 15 marca (jak mi radzono) ale co z nawożeniem dolistnym i doglebowym, żeby z dobrocią nie przesadzić i nie zaszkodzić zaraz po przesadzeniu?
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
magdaB 22:33, 09 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Tak sobie pomyślałam, że wrzucę plan rabat jaki obmyśliłam...
Rysunek "made by.. mój M. na potrzeby systemu nawodnienia. W skali..
Po tarasie porywa się na to. Lubi wyzwania..
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Loosiuu 19:08, 10 mar 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Ja bym już chyba prysnął Promanalem, przyciął tak za tydzień, a jak pokażą się liście nowe to zaczął od nawożenia dolistnego z dawką mniejszą o połowę od zalecanej i stopniowo zwiększał. Oczywiście podlewaj go, nie lejąc po krzaku, tak żeby nie wysechł.

Dereń biały IVORY HALO 'Bailhalo' teoretycznie rośnie do max. 1,5 m, ale przy sprzyjających warunkach da radę do 2 m. Mimo to posadził bym go, bo można przyciąć w razie czego
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Paulaa 19:44, 10 mar 2014

Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 416
Madzia a nie za późno już na Promanal? musiałabyś popytać mądrzejszych
na miodówkę to jest inny preparat, popytaj może u sebka


magdaB napisał(a)


Tak,tak czytałam
Z tą miodówką się przestraszyłam. A wyglada jakby miał?
Jak go sadziłam to zauważyłam na tym z prawej strony na górze jakby poskręcane listki na wierzchołku maja zielony kolor...
po 15 marca chce je opryskać promanalem, i może ciachnąć wszystkie. Z tym nowym mam problem jak postąpić. Strzyżenie zrobię też po 15 marca (jak mi radzono) ale co z nawożeniem dolistnym i doglebowym, żeby z dobrocią nie przesadzić i nie zaszkodzić zaraz po przesadzeniu?
____________________
Rewolucje ogrodowe Pauli
magdaB 23:29, 10 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Dzięki Filip za rady.
O opryskach i nawożeniu sobie poczytałam ale to tylko teoria... a wiosna co roku w innym momencie się zaczyna. Praktyka, praktyka a ja jeszcze muszę się dużo nauczyć.

Co proponujesz do nawożenia dolistnego?

I po przespanej nocu stwierdziłam, że derenie muszą na froncie zostać. Najwyżej lekko poszerze rabaty i będę je nisko cieła.
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies