Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bukszpanowo cisowy początek ogrodu :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpanowo cisowy początek ogrodu :)

magdaB 11:38, 06 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Witam. Zajrzałam na forum i widzę że wiosną pachnie u wielu z Was.
Ja także zaczynam prace ogrodowe.
Przenosze ten wątek z projektowania bo chyba tu jest lepsze miejsce na porady i wsparcie Pierwsze kroki mamy za sobą ale bez Waszego wsparcia nie dam rady tego ruszyć dalej
Po przemyśleniu Waszych opinii w październiku zrobiliśmy z mężem pierwsze zakupy do ogrodu. Jest część żywopłotu (od środka ) i nasadzenia z bukszpanu. Pomiędzy cisami są przerwy „technologiczne” puściłam na ogrodzenie bluszcz i posadzę rośliny z płytkim systemem korzeniowym. Wybraliśmy cisa, bo udał się nam kupić w chyba dobrej cenie po 23 zł szt. Nie jest może idealny. W niektórych gołych od spodu miejscach podsadzimy mniejsze sztuki. Bukszpan przytniemy w kulki i obwódki. Chcę zrobić przedogródek. Na początek tę duża część z kwadratową obwódką. Wrzucam 2 pomysły; proszę podpowiedzcie mi czy to ma sens. Generalnie chcę za radą Danusi użyć w całym ogrodzie mało gatunków roślin tj. Cisy i bukszpany już są. Reszta (miskanty, derenie, hortensje)w odcieniach zieleni i bieli; fioletu w lawendzie, szałwii i kocimiętce oraz żółci w listkach roślin( tawuła, trzmielina) . Czy te rośliny użyte w rysunkach pasują do siebie.



Pomyślałam jeszcze jakby w rys. 2 w miejscu derenia dużego dać jakiś inny większy krzew (jaki?) to zamiast tawuły szarej rząd derenia ivory halo przycinanego na wys 70 cm potem tawuła golden princess. Reszta tak samo? Albo w ogóle zrobić dywan z golden princess wokół obwódki z bukszpanu i wystające z niego jakieś trawy wysokie.Jak to wygląda teraz:





Cz ide w dobrym kierunku, czy to bedzie dobrze wyglądało?
Zaczynam od mniejszej i chyba łatwiejszej czesci tył domu zostawiam na pozniej




Dziewczyny czekam na Wasze rady
Magda
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
magdaB 12:50, 06 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Moje inspiracje w oparciu m. in. o forum
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Tusiala 12:54, 06 mar 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Witaj Ale masz piękne cisy. Kupowałaś takie wysokie czy rosną u Ciebie już jakiś czas?
Jagodaa 12:58, 06 mar 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Witaj Magda Ja mam u siebie aktualnie żywopłocik bukszpanowy (nie tak okazały jak Twój) w kształcie łuku, ale już planuję przesadzanie, aby powstał kwadrat/prostokąt, bo łuk przestaje mi pasować do reszty planów ogrodowych. Bęđę więc miała podobny układ rożnych rabat do Twojego.

Jesteś na fajnym etapie, możesz wszystko z głową sobie zaplanować.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
eda 13:17, 06 mar 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Witaj Magdo w naszej rodzinie Fajny masz teren i dużo miejsca jest z czym wojować powodzenia życzę i radości z poczynań Buźiam

____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
magdaB 13:18, 06 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Witajcie
Już się bałam, że nikt do mnie nie napisz
Marta - kupowne były już takie duże (sadzone w październik 2013)
Jagoda - tak etap jest fajny wszystko jeszcze można... i to mnie właśnie przeraża Jest tyle możliwości, że mam problem z podjęciem decyzji - wyborem jakiegoś wariantu i wyprawą do sklepu . Bukszpany też udało nam się kupić duże za dobrą cenę, za chwilę bede się przymiarzała do ich cięcia (tylko chyba jeszcze jest zbyt zimno), jak już je skróce wrzuce zdjęcia.


____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
leon60 13:19, 06 mar 2014


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Pięknie się zapowiada będę zaglądać i kibicować
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
magdaB 13:20, 06 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Dzięki Eda
Radość będzie jak bedzie rosło, oby jak najszybciej to miało miejsce
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
eda 13:28, 06 mar 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
magdaB napisał(a)
Dzięki Eda
Radość będzie jak bedzie rosło, oby jak najszybciej to miało miejsce


A ja ci mówię że radości jest moc z sadzenia o
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
magdaB 13:31, 06 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
leon60 napisał(a)
Pięknie się zapowiada będę zaglądać i kibicować


Zapraszam oby na zapowiedziach sie nie skonczyło
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies