Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bukszpanowo cisowy początek ogrodu :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpanowo cisowy początek ogrodu :)

Jagodaa 13:55, 06 mar 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Jeden wybór masz już za sobą - proste linie rabat - a to już naprawdę dużo.

Ja osobiście zastanowiłabym się nad sadzeniem na froncie szpaleru tawuły szarej... Ona poza kwitnieniem wygląda dość smutno, a mocno się rozrasta.

Ciekawa jestem, co planujesz na rabatkę przy domu.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
magdaB 14:09, 06 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
na rabacie przy domu chciałabym posadzić trzmielinę na pniu a dookoła kulki bukszpanu (są już trzy wsadzone) i lawendę chyba taką większa munstead szt. ok 4 (psst... czy taka jest pisownia?,,,) Co do tawuły trochę masz racji,ale te listki są takie szaro-zielone w połaczeniu z żółta tawuła i jakimiś kepkami fioletowych kwiatów może nie bedzie smutno. A może w takim razie ta wersja z przycinanymi dereniami? bardzo je lubię i w okolicy jest ich sporo. Jesli nie to, to co będzie ładnie komponowało się z tymi bukszpanami które już są? Chodzi mi o jakiś "szkielet" pomiędzy który wcisnę trawki i fioletowe kwiaty.

Acha! zapomniałam napisać, że tę tawułę chciałam przycinać w takie większe kule
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Jagodaa 14:53, 06 mar 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Fajny pomysł na rabatę przydomową. To jest słoneczne miejsce? Bo jeśli masz za mało słońca na lawendę, to ładnie też kulki wyglądaja z zimozielonymi, niewysokimi trawami.

O tych tawułach piszę na podstawie własnych doświadczeń, nie jestem specjalistką od komponowania rabat, niestety..., Tobie może się zupełnie coś innego przecież podobać. Pomyśl o dorzuceniu czegoś zimozielonego na tę rabatę, żeby zimą nie było pusto. Na podstawie tego co piszech, domyślam się, że nie chcesz mieć od strony ulicy wyższego żywopłotu?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Karolinek 15:57, 06 mar 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Witam kolejną miłośniczkę bukszpanów i cisów! Ja też nie mogę się doczekać strzyżenia buksików, czytałaś już ten artykuł:
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/5-uprawa-bukszpanow

Pozdrawiam
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Magda_ 15:57, 06 mar 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Witam, bardzo fajny ogród się zapowiada zaznaczam i będę podglądać
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Sebek 18:25, 06 mar 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Bukszpanowo-cisowy zakątek - i od razu przypomniał mi się ogród minimalistyczny, który zakładała Danusia - zerknij
http://www.ogrodowisko.pl/watek/504-ogrod-minimalistyczny
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gabisia 20:15, 06 mar 2014


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Bardzo mi się podoba Twój domek i kierunek, w którym planujesz poprowadzić ogród
Będzie pięknie!
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
magdaB 20:17, 06 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Karolinek napisał(a)
Witam kolejną miłośniczkę bukszpanów i cisów! Ja też nie mogę się doczekać strzyżenia buksików, czytałaś już ten artykuł:
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/5-uprawa-bukszpanow

Pozdrawiam


Witaj
Dziekuję za powitanie. Tak czytałam , zastanawiam się czy aktualna pogoda pozwalu już zacząć ciecia? Tulipany obok nich już wychodzą.

Magda
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
magdaB 20:23, 06 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Magda_ napisał(a)
Witam, bardzo fajny ogród się zapowiada zaznaczam i będę podglądać


Witaj imienniczko

Zerkam na Twój ogród i widze ze jesteśmy na podobnym etapie

Pozdrawiam
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
magdaB 20:31, 06 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Sebek napisał(a)
Bukszpanowo-cisowy zakątek - i od razu przypomniał mi się ogród minimalistyczny, który zakładała Danusia - zerknij
http://www.ogrodowisko.pl/watek/504-ogrod-minimalistyczny


Witaj
Tak widziałam ten ogród, nawet był dla nas inspiracją w temacie bukszpanów i cisów (nawet mi odpowiadałeś na ten temat ). Tamta działka ma jednak duże drzewa, która sa fajnym tłem i super bazą do tworzenia klimatu. U nas takich drzew nie ma . Mysimy zrobić coś posredniego, chyba...
Czeka mnie dużo czytania
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies