Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bukszpanowo cisowy początek ogrodu :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Bukszpanowo cisowy początek ogrodu :)

Luki 00:22, 08 mar 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
To może jeżeli nie jesteś przekonana nie przesadzaj na razie bukszpana lub znajdz mu również reprezentatywne miejsce w ogrodzie Derenie nie są kosztowne, a i ewentualnie jego przesadzenie nie będzie wielkim problemem, gdy jednak stwierdzisz, że bukszpan lepiej będzie wyglądać.
Bukszpany dobrze znoszą przesadzanie ja w pażdzierniku przesadzałem 17 letnią kule i żyje
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
magdaB 00:32, 08 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Czyli cos takiego? Miskanty i morninght lighty
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
BaRa 08:00, 08 mar 2014


Dołączył: 20 gru 2013
Posty: 295
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Dell1/Pulpit/ogrody/original%20(23).jpg
gdzie znalazłaś tą cudną inspirację? Fiolety z dodatkiem białego to mój żywioł
____________________
BaRa - Kamienny ogród
magdaB 09:18, 08 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Wpisałam w google chyba - biało niebieski ogród
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
magdaB 21:15, 08 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Kolejna decyzja za mną. Mamy te dwa bukszpany, z których chcę zrobić kule.

Zastanawiam się czy odrazu ciąć, ale chyba poczekam tydzień, dwa by się przyjeły (bo moze im się u mnie nie spodoba ). Z prawej strony ma troszke braków i nie wiem czy z tej strony mocniej go przyciąć? Czy podsadzić jakiś dodatkowy mniejszy egzemplarz. Czy ma sens zwiazanie korony dwóch naraz sznurakim tak by lepjen sie zageszczał. Powstał bryła nie jest idealnie kulista , profil równoległy do ogrodzenie jest szerszy. Czy to nie przeszkodzi w formowaniu kuli???
Nie udało mi się ich posadzić blizej siebie bo miały dużą bryłę korzeniową.




Gerealnie i tak się ciesze, że udało się je wykopać i przetransportować Mąż w akcji.
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
magdaB 21:18, 08 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Jeszcze jedno. Jak mocno ciąć te bukszpany na kulę???? Bukszpan nigdy nie był cięty. W środku nie ejst jakoś bardzo pusty, ale jednak gałażki nie są zwarte i trochę sie "bujają".
Ktoś odważny do wskazania jak powino wyglądać takie ciecie?
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Luki 22:14, 08 mar 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kawał pracy i wierze, że przesadzenie było wysiłkiem. Jak przesadzałęm swojego jesienią to chciałem go już wyrywać samochodem bo nie chciał się ruszyć
Idealnie symetrycznej kuli z tego buksika nie otrzymasz, ale to może nawet lepiej.
Nie ma się co bać mocnego cięcia, tnij tak aby jak najbardziej nadać już kształt kuli. Byle nie zrobić łysych plam. Braki po lewej (patrząc od domu) najlepiej czymś uzupełnić.
Wiotkie środkowe gałązki przez 2-3 lata mogą być problemem bo śnieg może go rozłamywać i psuć wycięty kształt. Swój bukszpan, który ma ten sam problem przez 3 lata wiązałem na zime, teraz jak się zagęścił nie ma takiej potrzeby
Zaraz spróbuje namazać jakieś kreski na zdjęciu jak ja bym go ciachnął
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
magdaB 22:19, 08 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Ponizej inne ujecia:
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
Luki 22:24, 08 mar 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Tak jak napisałem tnij tak aby już teraz nadać jak najdokładniej kształt kuli, mocnych cięć nie ma się co obawią, byle nie nie przesadzić i nie zostawić suchych gałązek bez liści
Taka moja luźna propozycja



Powiedzmy, zę tak bym zrobił patrząc tylko na zdjęcia. Na żywo zapewne trzeba by troszke pokombinować. Po przyszłorocznym cięciu powinna już mieć świetny kształt
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:26, 08 mar 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Widze dodatkowe ujęcia i podobnie da się bukszpana wyciąc na pożądany kształt kuli.
Teraz poczekać jeszcze z tydzień jak napisałaś i nożyce w dłoń
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies