Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

inag 23:43, 30 kwi 2017


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Z powojniami nie pomogę bo się nie znam zupełnie ale miło u Ciebie popatrzeć na te wszystkie kwiaty
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Nallar 00:02, 01 maj 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
inag napisał(a)
Z powojniami nie pomogę bo się nie znam zupełnie ale miło u Ciebie popatrzeć na te wszystkie kwiaty

Kwiatów byłoby więcej gdyby wreszcie zrobiło się ciepło ale dziękuję za pochwały tej namiastki.

Czekam aż ktoś się wypowie w spawie tej mojej mieszanki w którą wsadziłam powojniki.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
gierczusia 17:58, 02 maj 2017


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ewka przyłaże od Kasi z bajkowego ogrodu cośtam mi Kasia pisze o jakiejś serwetce przyklejonej do kartki i potem siu do drukarki..aaaa...ja blada nie wiem o co biega oświecisz mnie ??? Plizzzzzz
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Ivvvona 20:52, 02 maj 2017


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Ale będzie pięknie jak zakwitną powojniki. Na temat podłoża się nie wypowiem, u mnie rosną w zwykłej ogrodowej ziemi, nawożę wiosną i drugi raz latem. W pierwszym roku podlałam miksturą, rosną 3 sezony i na razie (odpukać) nie chorują. Też jestem zła na pogodę - takie miałam plany ogrodowe, a tu nawet zdjęć nie mam ochoty wyjść i zrobić
____________________
W ogródku Iwony
Nallar 21:06, 02 maj 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
gierczusia napisał(a)
Ewka przyłaże od Kasi z bajkowego ogrodu cośtam mi Kasia pisze o jakiejś serwetce przyklejonej do kartki i potem siu do drukarki..aaaa...ja blada nie wiem o co biega oświecisz mnie ??? Plizzzzzz

Elu, w teorii może zagmatwane, ale uwierz, praca prosta łatwa i przyjemna.
Masz możliwość wydrukowania tego co Ci potrzebne a nie tego co producent serwetek uznał za ładne.
1. Wybierasz serwetkę składającą się z trzech warstw
2. Po rozwarstwieniu, jedną, czystą, białą warstwę przyklejasz na kartkę do drukarki (papier ksero) Na czterech rogach kawałkami taśmy klejącej
3. Wybierasz wzór, własne zdjęcie albo robisz napis w Wordzie
4. Dopasowujesz wielkość wzoru do potrzeb
5. I drukujesz na kartce z przyklejoną jedną warstwa serwetki
Dalej postępujesz jak ze zwykłym deku, naklejasz na co chcesz (wcześniej przedmiot malujesz białym akrylem)
Suszysz, lakierujesz, gotowe.
Dla mnie zrozumiałe, ale jeśli najdzie cię refleksja typu "Co autor miał na myśli" to pisz, postaram się precyzyjniej odpowiedzieć.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Nallar 21:15, 02 maj 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Ivvvona napisał(a)
Ale będzie pięknie jak zakwitną powojniki. Na temat podłoża się nie wypowiem, u mnie rosną w zwykłej ogrodowej ziemi, nawożę wiosną i drugi raz latem. W pierwszym roku podlałam miksturą, rosną 3 sezony i na razie (odpukać) nie chorują. Też jestem zła na pogodę - takie miałam plany ogrodowe, a tu nawet zdjęć nie mam ochoty wyjść i zrobić

Jak zakwitną....
Dziś zmieniłam im podłoże W dołek dostały żwir, warstwę ziemi wymieszanej z obornikiem (suszonym)
Zrobiłam mieszankę ziemi kompostowej z rodzimą, dodałam też odrobinę (mniej niż odrobinę ) torfu kwaśnego, domieszałam rozdrobnionej kory. Czy im się to spodoba? czas pokaże.
Muszę się zaopatrzyć w magiczne niebieskie tabletki i profilaktycznie je podlać.
O pogodzie to nawet pisać się nie chce.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
gierczusia 21:59, 02 maj 2017


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ewka wszystko jasne jak słońce dziękuję tylko jedno małe zapytanie ..rodzaj drukarki
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Nallar 22:05, 02 maj 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
gierczusia napisał(a)
Ewka wszystko jasne jak słońce dziękuję tylko jedno małe zapytanie ..rodzaj drukarki

Laserowa, przy atramentowej przy "gęstym" wzorze lubi się rozmazywać.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Ivvvona 22:07, 02 maj 2017


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Trzymam kciuki za powojniki, chyba też powtórzę podlanie czosnkiem i nadmanganianem. Niech się tylko wreszcie zrobi ciepło.
____________________
W ogródku Iwony
Nallar 22:31, 02 maj 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Ivvvona napisał(a)
Trzymam kciuki za powojniki, chyba też powtórzę podlanie czosnkiem i nadmanganianem. Niech się tylko wreszcie zrobi ciepło.

Nie dziękuję bo zapeszę.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies