Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowe Życie ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowe Życie ;-)

madeline28 22:45, 24 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 252
Jambosana- dzięki za odwiedziny. Te szkice to na razie próby... rośliny, które są już u mnie trafiały głównie przypadkiem, albo coś dostałam, albo kupiłam po okazyjnej cenie. Teraz już wiem, że nawet w ogrodzie nie ma przypadków
____________________
Magda http://www.ogrodowisko.pl/watek/4266-nowe-zycie
alinak 23:30, 24 mar 2014


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Magda żeby ktoś sensownie coś powiedział musisz dać więcej fotek takich ogólnych , gdzie widać działkę z różnych stron . czy ta rabata ma być boczna , czy frontowa ...nikt się nie wypowie . bo mało nam pokazałaś tego co chcesz zmienić . oznacz strony operowania słońca ...
co do coniki nie bój się przędziorka ..szeroko to opisywałam u siebie nie dawno . każde drzewo wymaga jakiejś opieki i pielęgnacji ...raz pryśniesz na przędziorka jakby świerk żółknął i koniec ...
zasada dużej ilości roślin nie dotyczy wg. mnie iglaków ...tu musi być różnorodność .
to się odnosi do mniejszych form rabatowych i jeszcze wszystko zależy jaki styl ogrodu obierzesz . najpierw nad tym się zastanów , bo to nr. 1
z tego co zobaczyłam to podstawowy błąd że rośliny rosną na środku trawnika i kosiarką niszczysz rośliny . .
.czy to ma być przedogródek ...tu stosuje się formę bardziej stonowaną . elegancka reprezentacyjną .
wszystko z trawy wyciąg i wsadź w uformowaną wcześniej rabatę bokami i określ co ci się podoba , czy więcej kwiatów , czy iglaków ,...pozdrawiam i czekamy na fotki poglądowe
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
marta_d 09:53, 25 mar 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
zgadzam sie z przedmowczynia, dodaj wiecej fotek ogolnych ogrodu i na pewno na ich podstawie cos przyjdzie do glowy
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
madeline28 12:05, 25 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 252
Moich zdjęć runda druga...
To jest rzut na warzywnik, dalej mój plac na przedogródek. Z jednej strony jest zakończony szpalerem z malin a od części zielonej kamieniami, ale to chciałabym zmienić...
Tu zaczyna się działka do zagospodarowania. To zaledwie ok 15m na 6...

Tuje tworzą szpaler wzdłuż drogi do domu Wzdłuż granicy z zagonem truskawek teściowej posadziłam szpaler peonii (mało widoczne na zdjęciu, ale musicie uwierzyć mi na słowo, że one tam naprawde są ) Ta sama rabata co wyżej widziana od drugiej strony, całość przecina stara jabłoń, która chciałam udekorować bluszczem. To młode drzewko to śliwa, a na pierwszym planie szereg przypadkowych roślin... i raz jeszcze miejsce na mój warzywnik

Mam nadzieję, że te zdjęcia okażą się bardziej pomocne w udzielaniu mi porad
Spodobało mi się określenie, którego wcześniej nie znałam - przedogródek. Właściwie to jest to, bo na prawdziwy Ogród nie mam miejsca. Chciałabym aby był on reprezentacyjny, taki żeby było na czym oko zawiesić. Lubię rośliny zimozielone, duże krzewy kwitnące, rododendrony, hortensje i peonie i nie chciałabym z nich rezygnować. Podobają mi się rośliny szczepione na pniu. Na razie mam tylko wierzbę Hakuro, ale mam zamiar dorobić się innych okazów. No i oczywiście urocze są formy strzyżone, typu spiarala czy kule...

Jednym słowem wszystko tu mogę, a raczej powinnam pozmieniać. Nie ukrywam, że liczę na pomoc i już jestem wdzięczna za dotychczasowe rady...
____________________
Magda http://www.ogrodowisko.pl/watek/4266-nowe-zycie
madeline28 15:40, 26 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 252


Dziś byłam na rynku, kupiłam sobie trochę kwiatków do doniczek. Z wyjęciem ich na dwór będę musiała jednak trochę poczekać, bo w nocy było na termometrach -3.
____________________
Magda http://www.ogrodowisko.pl/watek/4266-nowe-zycie
asiach 21:28, 26 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Śpieszę z rewizytą! Moim zdaniem, żeby móc się wypowiedzieć musiałabyś coś wiecej napisać. Te 15x6m to jest kawałek ziemi na tzw. przedogródek. Czy na ten kawąłek ziemi wychodzi wyjście głowne z domu a przez niego idziemy ścieżką do drogi? Czy to jest tylko rabata na którą wyglądasz z okien domu? Czy to jest droga ruchliwa? Jeżeli tak to czy nie dobrze byłoby odsłonić się od niej , od samochodów i ruchu pieszych? Może jakiś szkic (rzut działki z lokalizacją domu, drogi i ewentualnych innych obiektów. Pozdrawiam
madeline28 18:54, 27 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 252
Witaj "asiach". te moje 15x6to część, na której ma być przedogródek. Jest to miejsce całkowicie z boku ścieżki do domu. Droga, przy której mieszkam nie jest zbyt ruchliwa więc niekonieczne jest odgrodzenie. Chciałabym, aby to było dobrze przemyślane miejsce, z pięknymi roślinami
____________________
Magda http://www.ogrodowisko.pl/watek/4266-nowe-zycie
asiach 21:07, 27 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Witaj! Do poniedziałku postaram się coś podpowiedzieć. Pozdrawiam
asiach 01:32, 28 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Cześć!
Siadłam i mam dla Ciebie propozycję. Pomyślałam, że będzie weekend to może będziesz miała chwilę wolnego czasu, siądziesz i spojrzysz.
Najlepiej byłoby być na miejscu ale to jest niemożliwe. Jednak myślę, że zrozumiałam jaki kawałek masz do zagospodarowania. Patrzę, że ten mój skan nie jest najlepszej jakości ale może uda się Tobie coś zobaczyć. Jest materiał do dyskusji i przemyśleń. Może inni wypowiedzą się, może coś zmienią lub doradzą! Można dać zamiennie zamiast tych roślin te które już masz albo je "zebrać" w kupkę i posadzić w innym miejscu. Ja dopiero zaglądnę tu w niedzielę. Pozdrawiam


madeline28 18:18, 29 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 252
Asiach- bardzo, ale to bardzo jestem Ci wdzięczna za projekt. Bardzo mi się podoba. Zastanawiam się tylko jakie szerokie rabaty mam zrobić, aby pomieścić te wszystkie roślinki. Gdybyś mogła dać mi wskazówkę...
Dziś zbyt wiele nie pracowałam na dworze, mój synek się rozchorował- złapał jelitówkę i wymiotował. Wsadziłam tylko róże pnące do gruntu i kwiatki z środowego zakupu do doniczek. Mam nadzieję, że nic się z nimi nie stanie, bo nadal straszą bardzo niskimi temperaturami w nocy ...
____________________
Magda http://www.ogrodowisko.pl/watek/4266-nowe-zycie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies