Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowe Życie ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowe Życie ;-)

madeline28 12:11, 08 kwi 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 252
No to jesteśmy w podobnym wieku Niedługo minie mi 28 wiosen (w sumie to lat, bo urodziłam się latem ), ale też się nie czuję na swój wiek. W sumie to dobrze, będziemy cały czas młode, jeśli nie ciałem to duchem na pewno
____________________
Magda http://www.ogrodowisko.pl/watek/4266-nowe-zycie
marta_d 12:17, 08 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
hehe to fakt to różnica właściwie żadna między nami
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
asiach 18:03, 08 kwi 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
madeline28 napisał(a)
Zaparzyłam sobie herbatkę i zaczynam wędrówkę po moich ulubionych Ogrodach. Często wpadam do Ciebie Asiu i dopinguję dziewczynom, które zaczynają swoje zmagania z ogrodami. Mam na myśli Ciebie Marto, Lućkę, Sigmę. Trzymam za Was kciuki
Ogrodowisko zaczynam traktować jako swoisty pamiętnik ogrodniczy. Wpisuję tu wszystko, co robię na działce, chwalę się moimi zdobyczami. Może i ja kiedyś będę miała taką pamiątkę w postaci zdjęć przed rewolucją i po (już nie mogę doczekać się tego "po" ). Wierzę, że osiągnę ten sukces a mój Ogród będzie powodem do dumy. Małymi kroczkami- ważne, że do przodu

Dziesiąty już się zbliża, więc moja lista zakupów powoli się zacieśnia. Oczywiście nie mogę przeznaczyć całej wypłaty na rośliny, ale coś na pewno kupię
Asiu, mam parę pytań odnośnie Naszej rabatki
Będę starała się kupić perukowiec Golden Spirit (na rys. nr 3)- bardzo mi się podoba, choć czytałam, że jest trudny do zdobycia. Wokół niego posdzę peonie, które mam obecnie na rabacie poprzecznej do tej, którą teraz tworzymy. Pomyślałam sobie, żeby zamiast wierzby hakuro posadzić różę na pniu (zawsze chciałam ją mieć). Mam hakuro na środku placyku otoczoną fioletowymi prymulkami, może to tandetnie wygląda, ale na razie nie chciałabym tego zmieniać. To moje pierwsze drzewko, które posadziłam na działce i mam do niego sentyment No, ale jeśli stwierdzisz, że bardziej tam pasuje wierzba, to mogę dokupić jeszcze jedną ... Jako nr 4 jest jałowiec płożący, więc po prostu przesadzę go w to miejsce. 8. to berberysy Atropurpurea, mam jednego, ale teraz bardziej zaczęły mi się podobać Red Pilar, co o tym sądzisz? Świerk Conica i żywotniki Danica bezdyskusyjnie zagoszczą na tej rabacie. No i tu plan trzeba uciąć, bo to wszystko, co się zmieści z tej strony działki Oczywiście rabatę będę musiała poszerzyć, bo moja chudzina ma w najgrubszych miejscach ok 60cm (wstyd się przyznać).
Zastanawiam się teraz jak to połączyć z rabatą poprzeczną, która jest najdłuższa, ale jest przecięta starą jabłonią i trochę mniejszą śliwą. Asiu, narysowałaś szpaler z tui Szmaragd, ale obawiam się, że w tej sytuacji raczej się nie sprawdzi. Jabłoń ma pewnie dużo korzeni i wydaje mi się, że tuje nie będą równo rosły (im bliżej drzewa tym będą mniejsze), ale może się mylę. No i jeśli zabiorę stąd peonie zostanie mi golutka ziemia Chciałabym tylko, żeby tą jabłoń porastał bluszcz. No i nie wiem, gdzie przesadzić moje rododendrony, Alinak doradzała, że nie mogą rosnąć w trawie. Ja się oczywiście z tym zgadzam, ale nie mam pomysłu, gdzie będzie im dobrze... Aaaa no jeszcze juki, które muszę wysadzić z rabaty (tej planowanej)
masakra
Cześć! Jeżeli nie uda Ci się dostać perukowca Golden Spirit , który stworzył by jasny punkt rabaty to może perukowiec podolski Royal Purple' (czerwony), na jego tle peonie
Jeżeli chcesz różę kup tylko na wysokim pniu, żeby górowała (żeby była widoczna). Nie patrz czy jest coś kiczowate i co inni powiedzą jeżeli Tobie się podoba to najważniejsze - to jest Twój ogród. Jeżeli chcesz innego berberysa nie ma problemu też jest niski - rośnie do 1,5m.
Rabatę jak najbardziej trzeba poszerzyć i to chyba przed kupnem roślin.
Co do jabłoni to jej nie widziałam, ale z mojego rysunku wynikał, że wszystko się mieści. Jeżeli się myliłam po prostu nie dasz nie ma co na siłę kupowć i wciskać w ziemię bo tak jak mówisz będzie stało i nie urośnie.
Rododendrony najlepiej sadzić w półcieniu. W pełnym słońcu nie wskazane. Jak zakwitną a słońce zaświeci to w jeden dzień spali kwiaty i efektu nie będzie.
Chyba na wszystko odpowiedziałam. Tego było tyle, że moze coś mi umknęło. Daj znać gdy nie wszystko.
Odpowiem wieczorem. Pozdrwaiam
Za wszelkie porady będę bardzo wdzięczna
madeline28 11:41, 09 kwi 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 252
Wczoraj po południu przez naszą miejscowość przeszła straszna burza. Zniszczyła moją pergolę, ale najgorsze jest to, że połamała trampolinę Dawidkowi. Nawet sobie nie wyobrażam jaki silny musiał być wiatr, żeby wielką (srednica. ponad 3metry) i ciężką trampolinę zabrał w pole na odległość ok 1km(!) Tańczył sobie z nią po polach aż wreszcie zatrzymał się na wałach kolejowych. Dobrze, że one wogóle tam były, bo strach pomyśleć gdzie byśmy jej szukali.... Dawidek jest załamany, ja też W piątek są jego szóste urodziny, zaprosiliśmy dzieci z rodziny, mieli się bawić na trampolinie- to była jedyna atrakcja dla nich do zabawy...
Mam nadzieję, że uda się ją naprawić...
____________________
Magda http://www.ogrodowisko.pl/watek/4266-nowe-zycie
marta_d 11:48, 09 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
o kurczę w zielonej wczoraj też zawierucha, ale nie aż taka jak u Ciebie trzymam kciuki, żeby udało się naprawić i impreza urodzinowa się uda
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
madeline28 11:58, 09 kwi 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 252
Jak się o tym dowiedziałam (byłam na popołudnie w pracy) to płakać mi się chciało. z drugiej jednak strony lepiej jak popsuło trampolinę niż by miało np zerwać dach
____________________
Magda http://www.ogrodowisko.pl/watek/4266-nowe-zycie
marta_d 12:09, 09 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
no to fakt, najgorsze jest to , że takich zjawisk do końca nie można przewidzieć, nagle nie wiadomo skąd przyjdzie zawierucha i koniec
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Luckaa 14:00, 09 kwi 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Uuu u nas tez była burza i silny wiatr, ale nie az taki, a trampoliny podrywa bo ona płaskie jak parasol wygladają.
____________________
Lucyna
asiach 14:35, 09 kwi 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Bardzo mi przykro i żal dziecka
Mam nadzieję, że trampolinę uda się naprawić. Buziaki do syna
Tak masz rację dobrze, że ten huragan nie zniszczył dachu!!!!!! uffff
madeline28 11:13, 10 kwi 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 252
No niestety, z żywiołami nie mamy szans... A dziś kolejny szary, deszczowy dzień. Tak sobie myślę, że jak na razie to mało u nas było słońca. Najlepiej okryłabym się kocykiem i przespała tern bury dzień, ale na popołudnie do pracy...
____________________
Magda http://www.ogrodowisko.pl/watek/4266-nowe-zycie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies