Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród pod Białymstokiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród pod Białymstokiem

ana_art 09:29, 31 lip 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ŚWIETNE WNĘTRZE!!!!!
a tam w tym żwirku przy furtce coś planujesz? według mnie ta pofalowana linia na skraju z wrzosami nie pasuje do reszty oczywiście to tylko moje zdanie.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
malkul 16:03, 31 lip 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Lubię taki wnętrza

Zgadzam sie z przedmówczynią ta falka nie pasuje do reszty. Brak konsekwencji.

ścieżka wyszła świetnie
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
kris_bialystok 16:19, 31 lip 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
na kamykach (w części prostokątnej) zakładam, że ograniczę się do jednego ładnego iglaczka (centralnie lekko pod płotem) - buszkapnowego płotka (pod katem prostym ale nie po całych krawędziach - żurawek (żółtych lub limonkowych) i turzyc (czarnych) już ułożonych po flakach - czyli wiadomo skąd inspiracja!

jeśli będzie trzeba coś dołożyć to myślę o berberysach - zielone lub czerwone

na części z falką będzie jakby przeniesienie tego z prostokąta żeby połączyć to zgrabnie z wrzosowiskiem czyli też coś z iglaczków (może właśnie tu berberysy, dużo mniejszy płotek buszkpanowy itp

falka nawiązuje kształtem do rozkładu iglaczków na wrzosowisku
czemu wprowadziłem inne kształty niż proste?
jakoś po wycięciu tylko kątów prostych było już mocno geometrycznie - jak posadziłem rabatę w rogu mocno geometrycznie to już zupełnie - dlatego wrzosowisko ma nie równomierne kształty - pomimo, że cała rabata jest prostokatna to nasadzenia tworzą jakieś tam falki

dodatkowo miejsce pod basen jest okrągłe i idzie do niego ścieżka widzieliście jaka nie widziałem tam typowego chodnika z kamieni po liniach prostych

wiem, że łamię i mieszam jakieś tam style - troszkę to wynika z amatorskiego podejścia i z tego, że ogród mały a ja chcę mieć tam WSZYSTKO! wybraliśmy takie podejście (tzw mniejsze zło) niż ograniczenie się tylko np do krawędzi pod kątem prostym

mniej przesadnego designu a bardziej przyjemnie dla oka
trochę tak jak w domu do nowoczesnego, betonowego wnętrza wmieszaliśmy w kuchni regionalne ornamenty wyrzeźbione specjalnie na zamówienie w pobliskiej wiosce

może to bez sensu ale póki co podoba nam się!

ps
bym zapomniał - zobacz jak wyjdzie to połączenie falki i kamieni z kora - jak jakoś tam zagra przeniosę ten sam patent na drugą stronę domu gdzie mam jeszcze jedną rabatę do zrobienia
____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
asica 16:51, 31 lip 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Salon superzasty, reszta wnętrz też. Ogród coraz piękniejszy. Ścieżka bardzo mi się podoba. Widziałam podobną w jednej z realizacji Danusi. Ale miałam płyty chodnikowe w trawniku i zarastały tak, że pod koniec sezonu nie było ich widać. Dlatego obawiam się takiej ścieżki, i wycinania wokół kamieni zarastającej darni. Będę obserwować u Ciebie, czy bardzo to kłopotliwe.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Magda_ 23:13, 31 lip 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
ale masz boski domek i na zewnątrz i w środku - gratuluję
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
malkul 18:37, 01 sie 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
pokój dziciaczka pokażesz?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Zielona 22:46, 01 sie 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Zaciekawiły mnie zdjęcia wnętrz. Zainteresowało też wyjaśnienie dot. kuchennych ornamentów /skądinąd bardzo ciekawe/. Masz pomysły i je realizujesz. To ważne, żeby wiedzieć, czego się chce. Trzymam kciuki za ogród.
Wandy 12:21, 07 sie 2014

Dołączył: 18 lip 2014
Posty: 15
witam
cóż mam rzec,,,, też tak chcę,,, gratuluję!

nie chcę sie porównywać, ale my tez w podobnym klimacie,,, wszytko zaczynamy robić sami,,, jesteśmy na etapie wyrównnia działki zasypania piachem bo mamy glinę, na to położymy siatkę na krety i ziemie docelową

prosze podpowiedz mi jak oddzielałeś rabaty na etapie robienia trawnika?
tam miałeś mniej ziemi? kładłeś geowłokninę?
teraz wydaje mi sie, że rabaty sa nieco wyżej i chyba bez żadnych obrzeży?

prosze podpowiedz coś, bo wolałbym nie przerabiać zanim jeszcze zacznę mieć ogród
macie siatkę na krety pod rabatami?

dziękuję


kris_bialystok 12:56, 07 sie 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
hej
siejąc trawnik wiedziałem gdzie chce mieć rabaty i do tego miejsca - a nawet ciut dalej miałem porobione spadki od domu do płotu - później trawnik zasiałem tu gdzie ma być oraz ciut dalej czyli na rabatach - robiłem to siewnikiem ręcznym więc sypało się dookoła (nie da się dość precyzyjnie tego zrobić - pewnie można zasłonić geowłókniną i potem zebrać nasiona z niej

później po prostu odcinałem trawnik i przekopywałem rabaty od nowa - przed sadzeniami

rabaty są poodcinane nożykiem do tego stworzonym - ja mam ten ze sklepu od Pani Daniusi - to moja ulubiona zabawa

niestety miałem sporo wyższy płot z ogrodzeniem więc rabaty podniosłem - jak na razie się to sprawdza

siatkę na krety rozłożyłem też do miejsca w którym wiedziałem, że będę odcinał trawnik od rabat - ale w wielu miejscach wycinałem pod rabaty trawnik pod którym była siatka i wtedy ją wycinałem i wywalałem bo nie wyobrażam sobie sadzenia na niej

jak coś nie jasno piszę to pytaj śmiało


____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Wandy 17:33, 07 sie 2014

Dołączył: 18 lip 2014
Posty: 15
dziękuję
tak dla kompletnego zrozumienia
- nie macie sitaki na krety ani geowłokniny pod rabatami?

widzę ile pracy przed nami,,,
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies