Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród pod Białymstokiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród pod Białymstokiem

kris_bialystok 13:00, 22 sie 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
ze zdjęć ta rubrum zdecydowanie ładniejsza - nie trafiłem w lokalnych szkółkach na takie cudo

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
Magda_ 13:13, 22 sie 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
kris_bialystok napisał(a)
założenie było takie że nie ma nic - ale jak zobaczyłem ile chwastów tam wyrasta to się załamałem i po pierwszej rabacie na każdą kolejną dawałem gazety - jest dużo lepiej

no i mam 2m kw włókniny w jednym miejscu - ale to tylko chwilowe - nie mam czasu zebrać się i wymienić ją na gazety

siatka na krety tam nie ma sensu - a o włókninie raczej znajdziesz wiele na forum - jest nie wskazana - a na plus żeby jej nie dawać napiszę, że sąsiad ma i skrzyp ją przebuja momentalnie - a to akurat jest największy problem na naszych działkach





czyli te gazety pod korą chronią przed chwastami ??
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
kris_bialystok 13:39, 22 sie 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
niby tak mniejsze, słabsze chwasty się nie przebiją - ale np skrzyp polny podobnie jak przez matę przez gazetę też przejdzie

spełniają rolę maty - ale ekologiczne i nie wpływają negatywnie na glebę a więc i rośliny

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
kris_bialystok 11:57, 25 sie 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
stan trawnika po urlopach






i udało mi się zrobić podstawę do mojego parasola - dość miałem widoku kamieni przygniatających konstrukcję




____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
ana_art 12:59, 25 sie 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
jest pięknie BRAWO!!!
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
andziurex 13:11, 25 sie 2014


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
W tym roku pogoda wyjątkowo łaskawa dla trawników. Mokro i ciepło, nie ma przypalającego żaru, nie trzeba lać z węża na okrągło. Warunki trafiły Ci się idealne na siew trawki, co widać po tym zielonym dywaniku.
____________________
Ania
kris_bialystok 12:37, 26 sie 2014

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268

żeby nie było tak kolorowo - od jakiegoś czasu zauważyłem pojawiające się grzybki - trochę to zbagatelizowałem

ale u sąsiada gdzie trawnik zakładali fachowcy niedawno sami stwierdzili, że trawnik "złapał grzyba" i jest do wymiany ... czy ta choroba ma coś współnego z grzybami jak u mnie?

ogólnie trawniczek wygląda bardzo fajnie - chemii na chwasty nie daje - a rzadko ostatnio wyrywam więc jest tego trochę - ale biedy nie ma
czy mam się martwić?

jedyne niepokojące miejsce (poza sporadycznymi grzybkami) jest w jednym miejscu

po prawej od drzewka (zdjęcie robione przez szybę więc są refleksy - chodzi o te żóte plamy)


a grzybki tak wygladają


____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
elzbieta_g 13:42, 26 sie 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
dawno przeczytałam twój wątek ale jakoś zawsze brakło czasu na wpis bardzo ładnie tworzysz ogród i ta ścieżka z tarasu ekstra, marzy mi się taka tylko nie wiem gdzie ją ulokować bo nie mam tarasu
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Janina 15:47, 26 sie 2014


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Ładny dom i ogród, trawka śliczna ( jaka mieszanka)? U mnie też pojawiają się grzyby.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
mp_krk 10:46, 08 wrz 2014

Dołączył: 28 kwi 2014
Posty: 280
Krzysiek,

Mógłbyś napisać w jakiej odległości od ogrodzenia i miedzy soba sadziles Thuje? Za podobne info byłbym wdzięczny dla świerka serbskiego i choiny kanadyjskiej.

____________________
Marcin - Mały ogród pod Krakowem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies