Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród safikey, czyli mega dużo pracy przed nami

safikey 11:38, 22 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
abiko napisał(a)
i tutaj popatrz na odbicie w lustrze
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2648-geometrycznymarzenie-pieknego-ogrodu?page=566#post_7



Aga często podgladam ogródek Gabrysi - po prostu bomba

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 11:46, 22 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
kachat napisał(a)
W tym najszerszym fragmencie rabaty, za oczyszczalnią, nie widzę przy tujowym murze żadnych iglaków - zimą, gdy nie będzie liści, będziesz taki mur smutny miała, wszystkie liściaste przed nim znikną.. I przed szpalerem tuj będzie długo długo nic aż do oczyszczalni, taki placyk się zrobi smutnawy. Ja bym tam dała coś na końcu tej rabaty większego trochę i zimozielonego, świerczka, choinę, cisa, no coś trochę większego, aby pod tujowym murem posadzić, jako tło dla reszty głównie liściastych roślin. Bo zimą to goło tam będzie. I taki regularny mur tujowy to tak trochę właśnie niefajnie wygląda. Ale wiesz, to moje zdanie tylko, rób tak byś była zadowolona

W ogóle to trochę mi ciężko tam ogarnąć jakiej to wszystko jest wielkości. Możliwe, że jest znacznie mniejsze, niż mi się wydaje. Ale tyle tam jest roślin, że cała rabata sprawia wrażenie ogromnej




potwierdzam - rabata jak dla mnie jest ogromna - zaczyna sie przy domu a kończy przy zywopłocie z pecherznic - około 50 metrów długosci ma.
Do tej pory były tu 3 rabaty i teraz je łączę i dodaje te rabate z przodu, która ma dokładnie 18 metrów i w najszerszym punkcie 4,5 metra wiec dla mnie jest spora do ogarnięcia


____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
abiko 11:46, 22 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Kurcze jadę jutro w lubelskie
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
abiko 11:49, 22 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
fajnie wyszła Ci ta zasłona z pęcherznic za którymi jest warzywniak. Podoba mi się. Masz dużo miejsca. 34 ary.. pozazdrościć.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
safikey 11:59, 22 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Aga
wczoraj żywopłot wyglądał tak - w czerwcu bedę lekko podcinać




szkoda, że mnie jutro nie ma, bo wpadłabys na kawę (mam z klientami wyjazdowe szkolenie )
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 12:09, 22 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
wczorajsze prace na rabacie:

posadziłam kilka kostrzew przy jałowcu blue arrow i rozsadziłam te które juz są na rabacie
postał taki miły zakątek










poza tym nic się nie dzieje, jest potworne błoto i mokro, bo wczoraj padało, dzis w nocy padało, teraz popaduje, więc plewienie pod rabetę i układanie obrzeży czekają na lepszą porę

o plewieniu tujek nie wspomnę - troche chwastu się rzuciło
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
abiko 12:15, 22 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Nie zdążyłabym i tak, jadę na 1 dzień.. ale kiedyś na 100%. A gdybyś jeszcze kupiła 3 kostrzewy i pociągnęła je trochę dalej na prawo od jałowca? Od tej ostatniej u góry dosadzić 3 w dół jeszcze tak w stronę tawuły? Piękna plama Ci wyjdzie. ??
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
safikey 12:21, 22 maj 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Aga myslisz o czyms takim czy dookoła jałowca?



???

kupiłam taniutko te kostrzewy (tylko po 2,50) wiec moge dokupic
i tak przekroczyłam załozony sobie budzet na rosliny w tym miesiacu
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Marga 15:35, 22 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Bardzo ładna ta sina trawka. Na pewno będzie przyciągać wzrok. Ja bym dokupiła
Robisz 50-cio metrową rabatę! Wow...naprawdę podziwiam! Moja planowana największa ma ok 37m.
Moim zdaniem, w dużym ogrodzie rabaty powinny być duże, a rośliny sadzone dużymi grupami, wtedy dopiero je widać.
Pozdrawiam i będę zaglądać


____________________
Ogród dla moich synków
anetta 22:24, 22 maj 2015


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
witaj, piękny ogród tworzysz
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies