Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek nad jeziorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek nad jeziorem

Sonka 20:05, 07 lut 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2280
Witam, dotarłam od Bogdzi, bo ja też kocham rododendrony. Pytałaś o odmiany, które rośną raczej bardziej w górę niż rozłożyście. Powiem tak, ja szukam takich, które szybko rosną, abym się mogła nimi nacieszyć. Będąc w Holandii w ogrodzie w Keukenhof / może źle napisałam? / widziałam przycięte maksymalnie rh (nawet gdzieś wstawiłam zdjęcia) i od tej pory zaczęłam formować te krzewy, jeśli inne drzewa i krzewy można? Jak za szerokie, to przycinam, związuję, podpieram, daję kije bambusowe i wyciągam w górę. Dają radę. Jak się wzmocnią kije wyciągam.
Szybko rośnie i raczej prostO Album Novum, lubię ten jego delikatny odcień lila w początkowej fazie kwitnienia.
Powodzenia.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Edyta10 20:15, 07 lut 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
dziękuję Ci za radę, nie wpadłam na to że mogę formować, bo podobno one tego nie lubią... ale skoro u Ciebie to działa to się cieszę Album Novum mam wpisany na listę
____________________
Ogródek nad jeziorem
Sonka 08:30, 08 lut 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2280
Edyta, podobno tulipanowce i magnolie też nie lubią a ja je tnę. W końcu to my rządzimy w ogrodzie, oczywiście nie radykalnie od razu, ale sukcesywnie i konsekwentnie. Widziałam w mojej okolicy tulipanowca ogromnego, chyba był wysokości domu,którejś wiosny/zimy został parasolem, pięknie wygląda.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 08:59, 08 lut 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2280
Jaki Ty masz piękny kawałek ziemii, ach, to jezioro dzika zieleń, zwierzęta, uwielbiam to, bardziej niż poukładany ogród. Pozytywnie zazdraszczam.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
asta6265 09:10, 08 lut 2016


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
Edytko - ale masz piękny ogród O) - mieszkasz w cudownym raju. Cudownie sobie urządziłaś swój kawałek świata - pięknie - brawo.
____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
Edyta10 15:03, 08 lut 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Sonka napisał(a)
Edyta, podobno tulipanowce i magnolie też nie lubią a ja je tnę. W końcu to my rządzimy w ogrodzie, oczywiście nie radykalnie od razu, ale sukcesywnie i konsekwentnie. Widziałam w mojej okolicy tulipanowca ogromnego, chyba był wysokości domu,którejś wiosny/zimy został parasolem, pięknie wygląda.


sprawiłaś, że będę odważniej używała sekatora
____________________
Ogródek nad jeziorem
Edyta10 15:04, 08 lut 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Sonka napisał(a)
Jaki Ty masz piękny kawałek ziemii, ach, to jezioro dzika zieleń, zwierzęta, uwielbiam to, bardziej niż poukładany ogród. Pozytywnie zazdraszczam.


a powiem Ci że to jezioro najbardziej doceniłam ostatniego lata w te upały, tylko w wodzie siedzieć
____________________
Ogródek nad jeziorem
Edyta10 15:06, 08 lut 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
asta6265 napisał(a)
Edytko - ale masz piękny ogród O) - mieszkasz w cudownym raju. Cudownie sobie urządziłaś swój kawałek świata - pięknie - brawo.


Dziękuję
czy ogród piękny,to nie wiem, wiele jeszcze w nim do poprawienia, ale lubię tę robotę więc nie mogę się doczekać wiosny
____________________
Ogródek nad jeziorem
Edyta10 15:27, 08 lut 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Ostatnie zakupy

____________________
Ogródek nad jeziorem
rozark 16:34, 08 lut 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
trzymam kciuki aby powschodziły
____________________
pozdrowionka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies