Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w skali mikro cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w skali mikro cz.II

gierczusia 19:20, 19 paź 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ewa777 napisał(a)


Chemii używałam, ale po lekturze O. przeszłam na naturalne metody. Szkoda mi innych owadów, które przy okazji mogą zginąć. Czy są środki chemiczne na larwy?


Hmmmm .. No racja z tymi innymi owadami..tylko ,źe opuchlaki to są takie paskudy ,że delikatne środki raczej są mało efektywne..ja walczę chemią i ńicieniami i wrotyczem i czym tylko popadnie ,a i tak nie mam wrażenia ,ze wygrałam walkę .. Wręcz przeciwnie .. Cały czas wydaje mi się ,źe jestem o krok za nimi ..

Sama musisz podjąć decyzje co do metod....

Na larwy działa Actara , Owadofos i coś czytałam o środku cyperkil...

Życzę Ci wytwałości w walce

Buziole
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 19:21, 19 paź 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
nicol21 napisał(a)
Fajne widoczki, fajne! smakowite


Cieszę się ,że się podobają ...
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 19:23, 19 paź 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Fajna stronka z preparatami owdobójczymi .. Na opuchlaczki w sam raz ..ku pamięci....


http://www.rewot.pl/?p=p_28&sName=owado

____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Ewa777 20:13, 19 paź 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
gierczusia napisał(a)


Hmmmm .. No racja z tymi innymi owadami..tylko ,źe opuchlaki to są takie paskudy ,że delikatne środki raczej są mało efektywne..ja walczę chemią i ńicieniami i wrotyczem i czym tylko popadnie ,a i tak nie mam wrażenia ,ze wygrałam walkę .. Wręcz przeciwnie .. Cały czas wydaje mi się ,źe jestem o krok za nimi ..

Sama musisz podjąć decyzje co do metod....

Na larwy działa Actara , Owadofos i coś czytałam o środku cyperkil...

Życzę Ci wytwałości w walce

Buziole


Elu bardzo Ci dziękuję za wszystkie rady. Zamówiłam na razie Larvarem. W środę ma do mnie dotrzeć. Na dorosłe mam jeszcze nastawioną gnojówkę z wrotycza. Czekam aż przestanie się pienić. Zobaczę jak sytuacja będzie wyglądała wiosną. Wiesz, mi się wydaje, że to będzie ciągła walka. My z mężem zwalczamy robactwo, a sąsiedzi nie, to przecież przelezie do nas za jakiś czas.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
eda 20:28, 19 paź 2014


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
gierczusia napisał(a)


.. Haha..też mam wstydziocha i buntownika wiec to znam ... A Wy nawet konwojentkę macie ???.. Łaaaaaa..noo nieżle brzmi .. Teź by mi się przydał konwojent .. I najlepiej taki brunet z niebieskimi oczyma i tak 2 matrasy wzrostu .. Nooo ..i jeszcze kierowca

Ściskam Edziu


Buziaki Eluś spokojnej nocki A mamy sporo konwojentek i kierowców jak syn kończył zerówkę to wszystkich kwiatkiem i całusem obdarowałam ale było śmiechu maluchy od razu są rzucone do autokarów dopiero pierwszą klasę mają na miejscu blisko chodnikiem przynajmniej moje
uściskuję Eluś Życzę Ci takiego mmm
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
AsiaK_Z 20:32, 19 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Ja tak przelotem, bo muszę dokończyć lekturę z moim małym drugoklasistą. Buziole, uściski i pozdrowienia zostawiam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
lojalna_ 20:32, 19 paź 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Bez migania, fotki wrzucaj z ogrodu a jak nie masz to z Paryza dawaj jeszcze tego nigdy dosc
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
gierczusia 21:59, 19 paź 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ewa777 napisał(a)


Elu bardzo Ci dziękuję za wszystkie rady. Zamówiłam na razie Larvarem. W środę ma do mnie dotrzeć. Na dorosłe mam jeszcze nastawioną gnojówkę z wrotycza. Czekam aż przestanie się pienić. Zobaczę jak sytuacja będzie wyglądała wiosną. Wiesz, mi się wydaje, że to będzie ciągła walka. My z mężem zwalczamy robactwo, a sąsiedzi nie, to przecież przelezie do nas za jakiś czas.


To ja trzymam kciuki .. Jak jeszcze bedzie Ci potrzeba jakowejś rady , to zawsze chętnie pomogę
Będę trzymać kciuki za Twoja wygraną na polu walki z tymi czarnymi paskudami ..,, my zamawiamy larvanem grupowo z sąsiadami ...ale żeby to pomogło...

Buziole
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 22:02, 19 paź 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
eda napisał(a)


Buziaki Eluś spokojnej nocki A mamy sporo konwojentek i kierowców jak syn kończył zerówkę to wszystkich kwiatkiem i całusem obdarowałam ale było śmiechu maluchy od razu są rzucone do autokarów dopiero pierwszą klasę mają na miejscu blisko chodnikiem przynajmniej moje
uściskuję Eluś Życzę Ci takiego mmm


U Was dzieciaki szczęście mają .. U nas niestety ani konwojenta ani dowózki .. A mój młody miał 4 kilometrasy do podstawówki..echhhh..ciężkie te dzieciaki życie czasem maja .. Jak se wspomnę jak leciałam do mojej podstawówki tylko przez ulicę , to se tylko zdycham

Ps..mój eMuś blondyn , więc pstttttt

Ściskam moooocno
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 22:04, 19 paź 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
AsiaK_Z napisał(a)
Ja tak przelotem, bo muszę dokończyć lekturę z moim małym drugoklasistą. Buziole, uściski i pozdrowienia zostawiam


Czytaj , czytaj Asiu ... Mój młody właśnie przeżywa fascynację pierwszą w życiu lekturą ( tzn. wszytskie czytał , litości nie było , ale do zachwytów to daleko było ).. A teraz wpadł w sidła Romea i Julii .. Dasz wiarę ??14 latek .,,,.. Dom wariatów normalnie
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies