Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Będzie pięknie... będzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Będzie pięknie... będzie...

joanna_reli 22:09, 17 maj 2014

Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 10
dziękuję za wizytę moją przygodę z ogrodnictwem zaczęłam z miesiąc temu i byłam wtedy mega zielona od tego czasu, czytam, czytam, podziwiam, już trochę więcej wiem, ale.... to kropla w morzu potrzeb, wciąż zbyt mało aby sobie te rośliny jakoś poukładać ten plan co rysowałam odręcznie to pierwsze jakieś mazgroły.Wkleję zdjęcia domu z dwóch perspektyw a pod nimi projekty. reszta ogrodu to trawnik (póki co )




front domu:




od lewej: czerwony to berberys red pillar 2szt, zielony to berbery green carpet, cyprysik Ivonne, pod nim trawa i trzmielina, duże różowe kule to berberys pink queen, pod nimi trawy 2 rodzaje i żuawka barry smoothie, żołty to berberys maria i znowu red pillar, smaragd. chyba zbyt dużo roślin pakuję a tu zaledwie 1,5m szr na 7,5m dł.

tu natomiast kompletnie cos innego

od lewej: trzmielina pienna, berberys admiration, funkia, cyprysik groszkowy i wiśnia piłkowana, trzmielina, pod oknami hortensja Anabelle ale może różanecznik Cannigham's white? i żurawka barry smoothie albo ten malutki czerwony berberys bagatelle.


a teraz bok domu i taras
MamaMagda 00:12, 18 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
powiem tak - jestem zachwycona! mysle, ze 1,5 metra bedzie ok - ja mam na podobnej szerokosci szpaler hortensji limelight, przed nimi szpaler hakenhola macra aureola i przed nimi jeszcze zurawki zmieszane z hostami wyglada to super (wg rady Danusi sadzone)
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
joanna_reli 09:16, 18 maj 2014

Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 10
dzięki a za która wersja jesteś? z cyprysikiem Ivonne czy wisnia?
MamaMagda 09:19, 18 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Ta pierwsza wg mnie
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Syla 13:45, 18 maj 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
MamaMagda napisał(a)
powiem tak - jestem zachwycona! mysle, ze 1,5 metra bedzie ok - ja mam na podobnej szerokosci szpaler hortensji limelight, przed nimi szpaler hakenhola macra aureola i przed nimi jeszcze zurawki zmieszane z hostami wyglada to super (wg rady Danusi sadzone)


Koleżanka MamaMagda dobrze sugeruje (wg rady Dany) . 1,5m szerokości rabaty w narożniku do zagospodarowania gotowym przykładem to pewniak ..... Widzę , że w Twoich wizualizacjach pokazują się również drzewa .... hmm wydaje mi się za wąska rabata (opaska domu - 1,5m) .... przemyśl rozmiar koron .....Ładnie się prezentują hortensje Vanille Fraise na tle czerwonego drzewka np. wiśnia pissardi , nigra... Limelight - wiśnia Umbraculifera ..... Jeśle te drzewka będziesz trzymać w ryzach - to może się udać (chodzi o formowanie kuleczek)
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
joanna_reli 15:26, 18 maj 2014

Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 10
hortensje lubią półcień czyli mogłyby być od frontu (wschód) tyle, że wolałabym raczej coś zimozielonego- może rododendron? Słucham rady i rezygnuję z drzew miałam obawę, ze to zbyt wysokie, rabaty przy siatce obsadzę drzewkami i szmaragdami (stad te pojedyncze smaragdy w projektach). Dawać szmaragd i cyprysika od frontu? a w narożniku te 3 smaragdy? i co przy samym tarasie południowa strona. dzięki za wszelkie sugestie
joanna_reli 20:18, 18 maj 2014

Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 10

a tak? to białe to rododendrony
joanna_reli 21:31, 18 maj 2014

Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 10
nie wiem co obok tarasu :/

Syla 22:17, 18 maj 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
joanna_reli napisał(a)
hortensje lubią półcień czyli mogłyby być od frontu (wschód) tyle, że wolałabym raczej coś zimozielonego- może rododendron? Słucham rady i rezygnuję z drzew miałam obawę, ze to zbyt wysokie, rabaty przy siatce obsadzę drzewkami i szmaragdami (stad te pojedyncze smaragdy w projektach). Dawać szmaragd i cyprysika od frontu? a w narożniku te 3 smaragdy? i co przy samym tarasie południowa strona. dzięki za wszelkie sugestie


To zależy od gatunku hortensji ... na ten przykład Limeligh ma większy kwiatostan rosnąc w słońcu i tam będzie jej zdecydowanie lepiej , należy jednak kontrolować wilgotność podłoża ....Można ją połączyć z miskantami Gracillimus sadząc naprzemiennie

Od frontu przy samym domu w opasce odradzam wysokie drzewa .... Za nim odpowiem cofnę się do zdjęć bo nie pamiętam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 22:18, 18 maj 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
joanna_reli napisał(a)

a tak? to białe to rododendrony


a to czerwone wysokie po lewej ??? jaką długość i szerokość ma ta rabata ????
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies