Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Będzie pięknie... będzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Będzie pięknie... będzie...

Joannar 01:12, 30 kwi 2014

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 31
Witajcie. No i jestem już formalnie na forum , póki co oglądałam, podziwiałam, a teraz potrzebuję Waszej pomocy. Mam do zagospodarowania teren na rabatę (od schodów betonowych do schodów drewnianych tarasu), a w głowie kompletny brak pomysłów. Myślałam raczej o ogrodzie w różnych odcieniach zieleni z dodatkiem czerwonych krzaczków jak: np. berberysy czerwone czy żurawki. Ewentualne kolory dodałabym w roślinach sezonowych. Teren pod rabatę jest nasłoneczniony (wschód i południe). Podpowiedzcie, pomóżcie, plis Ps. trawnik w trakcie reaniamcji :/
____________________
Asia - Będzie pięknie będzie :)
Joannar 19:59, 30 kwi 2014

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 31
Wyznaczyłam granicę rabaty i udało mi się już sporą część przekopać. Na obrazku narysowałam prowizorycznie jaki ma kształt, może znajdzie się jakaś dobra dusza i coś zasugeruje
____________________
Asia - Będzie pięknie będzie :)
MarekW 20:07, 30 kwi 2014


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Aby coś doradzić trzeba trochę więcej informacji. Np jak wygląda reszta ogrodu, co lubisz, czy będziesz miała czas na pielągnację itd
Ja bym stworzył tutaj piękną rabatę bylinową z dodatkiem krzewów, ale nie wiem jakie kolory lubisz jeśli jest to nasłoneczniony teren to dobrze będzie także różom i lawendzie, a co do sezonowych roślin to moim zdaniem z nimi za dużo pracy owszem jako dodatek mogą być, ale nie jako główne nasadzenia. Pooglądaj rabaty angielskie, bo to chyba dobre miejsce na taką, piękną, kwitnącą cały sezon rabatę i jeszcze pachnącą
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Joannar 10:02, 01 maj 2014

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 31
Witaj Marku, wielkie dzięki za odp Jako początkujący ogrodnik i matka dwójki małych dzieci wolałabym z początku ogród mało wymagający Co do kolorów kwiatów to róż, czerwień CO do całości ogrodu daję kilka fotek, widok z przodu domu , rabata przy schodach wejściowych , iglaki z boku kostki , widok ze schodów wejściowych , , z tyłu domu, trampolina i warzywnik
____________________
Asia - Będzie pięknie będzie :)
Joannar 10:05, 01 maj 2014

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 31
I jak widać na fotkach wokół pełno brzóz
____________________
Asia - Będzie pięknie będzie :)
MamaMagda 10:29, 05 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
dziękuję za odwiedziny

jeśli chodzi o projektowanie to popatrz na rabatę jaką zaprojektowała dla mnie Danusia,
długą z hortensjami, trawą i żurawkami - cudnie wygląda całe lato

u Ciebie wzdłuż płotu też można było coś podobnego zrobić
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Joannar 10:56, 05 maj 2014

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 31
czy coś takiego ma sens?
____________________
Asia - Będzie pięknie będzie :)
MamaMagda 11:13, 05 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
takie płaskie te rabaty - nie chcesz jakichs wyższych akcentów, albo szpaleru jako tła dla roślin z przodu?
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Joannar 11:32, 05 maj 2014

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 31
a mogłabyś mi podpowiedzieć co by współgrało?
____________________
Asia - Będzie pięknie będzie :)
Joannar 11:47, 05 maj 2014

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 31
MamaMagda napisał(a)
dziękuję za odwiedziny

jeśli chodzi o projektowanie to popatrz na rabatę jaką zaprojektowała dla mnie Danusia,
długą z hortensjami, trawą i żurawkami - cudnie wygląda całe lato

u Ciebie wzdłuż płotu też można było coś podobnego zrobić
już patrze urzekła mnie ta Twoja rabata
____________________
Asia - Będzie pięknie będzie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies