Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Będzie pięknie... będzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Będzie pięknie... będzie...

MamaMagda 21:20, 05 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
Chyba jej projekt - bo rabata podlega ciągłym modyfikacją
moje rosliny maja darmowa wycieczkę objazdową po ogrodzie i zwiedzają wszystkie rabaty
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
DagmaraM 21:39, 05 maj 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 35
Sama tu pobędę i może czymś się zainspiruję, zwłaszcza,że zaczynasz od zera. Założyłam wątek i ja, ale natchnienia szukam wszędzie
____________________
Ogród przed domem[/quote]
Joannar 22:04, 05 maj 2014

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 31
Witam Cię serdecznie Rabata przekopana, czeka, odpoczywa, a pomysłu jak nie było tak nie ma Ja zakochałam się w realizacji projektu Danusi http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-wrzosowiskiem muszę niektóre rośliny rozszyfrować i jakoś je w tej rabacie zaplanować. Patrzę też na inne części ogrodu i chcę aby ogród tworzył całość, ale póki co, z różnych powodów skupiam się na jednej rabatce. Powodzenia w planowaniu ogrodu oraz życzę sił w tych ostatnich tygodniach oczekiwania na dzidziusia
____________________
Asia - Będzie pięknie będzie :)
DagmaraM 22:50, 05 maj 2014

Dołączył: 05 maj 2014
Posty: 35
Nie dziękuję
A projekt cudo...Nie mogę się napatrzeć. Może i ja znajdę coś dla siebie. Ale im więcej oglądam tym bardziej się załamuję moim niezdecydowaniem. Nie chcę co roku zmieniać wszystkiego.
____________________
Ogród przed domem[/quote]
ewalm 21:28, 06 maj 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Asiu, zastanów się czy gdzieś na tej rabacie może zimą spadać śnieg z dachu i zaznacz to sobie na niej. Jeśli posadzisz wysokie rośliny wokół tarasu, tuż przy nim, a dalej same niskie to nie będzie dobrze wyglądało. Pewnie chodzi o osłonięcie tarasu, ale może da się to zrobić sadząc wyższe rośliny a w większej odległości od drewnianego tarasu? Fajnie jest miec też jakiś ładny widok z tarasu
Klon szczepiony tzn. jaki?
____________________
Ogródek na trzy lata
Joannar 22:44, 06 maj 2014

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 31
Witam Ewalm Myslałam o klonie Acer negundo "Odessanum" i te klony miałby mieć za cel delikatne zacienienie tarasu, gdyż taras jest od strony południowej. Dziękuję za zwrócenie uwagi na wysokość pozostałych roślin- celna uwaga. Chciałabym również dodać coś wyższego między oknami na froncie budynku, ale nie wiem co Ogólnie planuję też wyższe nasadzenia wokół siatki (może przyszły rok- jak zrobimy docelowe ogrodzenie) oraz obsadzenie frontu tujami szmaragdami. Śnieg może ewentualnie troszeczkę zahaczyć o sam początek rabaty frontowej.
____________________
Asia - Będzie pięknie będzie :)
Joannar 18:47, 07 maj 2014

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 31
ewalm napisał(a)
Asiu, zastanów się czy gdzieś na tej rabacie może zimą spadać śnieg z dachu i zaznacz to sobie na niej. Jeśli posadzisz wysokie rośliny wokół tarasu, tuż przy nim, a dalej same niskie to nie będzie dobrze wyglądało. Pewnie chodzi o osłonięcie tarasu, ale może da się to zrobić sadząc wyższe rośliny a w większej odległości od drewnianego tarasu? Fajnie jest miec też jakiś ładny widok z tarasu
Klon szczepiony tzn. jaki?


Tak dziś myślę o Twoich radach i wiesz... chyba zrezygnuję z tych klonów. Faktycznie stworzy się taki dziwny zagajnik przy tym tarasie. jeszcze raz dzięki za radę
____________________
Asia - Będzie pięknie będzie :)
Joannar 19:23, 07 maj 2014

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 31
albo... dodam więcej wysokich w innych częściach ogrodu... jakoś ten taras taki łysy i taki nagrzany latem...
____________________
Asia - Będzie pięknie będzie :)
Joannar 19:30, 07 maj 2014

Dołączył: 26 kwi 2014
Posty: 31
czy kształt rabaty jest odpowiedni? ja tu już rośliny planuje a od tego powinnam zacząć trochę więcej fotek dla zobrazowania.
tu linia do poprawy
ten ukos chciałam w miarę równolegle do wykusza
____________________
Asia - Będzie pięknie będzie :)
MamaMagda 20:09, 07 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
a czy planujecie opaske w kolo domu?
http://dom.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1036381&title=Cokol-opaska-wokol-domu-o-kluczowym-znaczeniu&wid=16352309&smqbzticaid=112af4

____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies