Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)

Gocha 12:30, 15 maj 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Witam. Wskakuję i będę obserwować. Kwiatek na przywitanie

____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
butterflajka 12:37, 15 maj 2014


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 89
obecnie "walczymy" z ogrodzeniem drewnianym, nazywamy to ogrodzeniem, ale generalnie są to dodatkowe takie panele zasłaniające..obawiałam się o trwałość tanich lameli...skusiliśmy się na zabawę z drewnem..drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem, pasującym wszędzie tylko troszkę zabawy przy tym jest
musieliśmy zabetonować kotwy w ziemi, odczekać aż zwiąże..teraz tylko docinanie, malowanie, przykręcanie )
chwilowo ten róg mamy załatwiony, czeka nas jeszcze tylko jedna ściana

było tak :
wrzesień 2013



kwiecień 2014


maj 2014


zdjęcie robiliśmy wczoraj wieczorem i to tel, stąd kiepska jakość, ale zamysł już widać... 2 tujki przesadziliśmy z 2 końca działki, bo rosły bidy tak na środku trawnika..mam nadzieję, ze się przyjmą w tym tyg jeszcze dowiozę tam dobrej ziemi, jakiś nawóz pójdzie no i mam w planach zrobić obrzeże z kostki brukowej resztę roślin dosadzę po dokończeniu ogrodzenia, bo chwilowo mamy dziury
może macie jakieś pomysły co do roślin, które pasowały by tutaj? myślałam o jakiś berberyskach, jakiś zielonych kulkach trawkach może...jak możecie to podpowiedzcie coś )
____________________
Magdalena Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)
butterflajka 12:41, 15 maj 2014


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 89
Magdalenka napisał(a)
Rano rozmawiałam z moim eM, że chciałabym mieć 2 razy większą działkę, czyli 8 arów. My mamy tylko 4 i to z domem. Teraz widzę, że to za mało.
Ty masz idealną dla mnie działkę, stare drzewa, miejsce na ogród wypoczynkowy i warzywnik... Super, będzie pięknie.


dziękuję bardzo za odwiedziny i za miłe słowa mam nadzieję, że będzie ładnie staram się jak umiem chce właśnie zadbać o stare drzewa i połączyć z czymś nowoczesnym i ożywiającym ogród, musi wszystko się zgrać... oczywiście jestem otwarta na rady z Waszej strony
a co do wielkości działki, zobaczę jak powstanie dom, ale sądzę, że wystarczy na ogrodnicze szaleństwa
gorąco pozdrawiam )
____________________
Magdalena Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)
butterflajka 12:43, 15 maj 2014


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 89
Gocha napisał(a)
Witam. Wskakuję i będę obserwować. Kwiatek na przywitanie



Ślicznie dziękuję za odwiedziny, a kwiatuszek jest cudowny
Gorąco pozdrawiam!!!!
____________________
Magdalena Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)
butterflajka 12:47, 15 maj 2014


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 89
Nabyłam w maju również pelargonie i begonie do donic...chwilowo donice brzydkie , ale zakupione już są wiklinowe koszyki, które tylko muszę pomalować i wskakują kwiaty w piękną skórkę
Zestawiłam je z "pokrzywkami" niestety nie pamiętam nazwy, ale są piękne )




____________________
Magdalena Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)
Agatan24 12:54, 15 maj 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Ślicznie u Ciebie się robi
Witam się i pozdrawiam.
Będę zaglądać.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
butterflajka 12:58, 15 maj 2014


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 89
Agatan24 Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa! Jeszcze dużo pracy przede mną, ale chęci są nieustannie, więc musi być dobrze Pozdrawiam!!
____________________
Magdalena Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)
Agatan24 13:09, 15 maj 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
U mnie też chęci nie brakuje a to najważniejsze bo ogród to ciężka praca ale satysfakcjonująca.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Magdalenka 14:47, 15 maj 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Pięknie wyszły Ci te kompozycje, szczególnie ta różowa. Uwielbiam pelargonie, są piękne, kolorowe...a te pokrzywki to koleusy. Tych różowych jeszcze nie widziałam. Z koszykami wiklinowymi będzie pięknie.


____________________
Magda Na Francuskiej
butterflajka 16:14, 15 maj 2014


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 89
Agatan24 - oj taaak, satysfakcja jest, nawet jak padam po całym dniu pracy

Magdalenka - dziękuje bardzo za miłe słowa i za przypominajkę nazwy pamięć to ja mam dobrą, ale krótką .. a do nazw to już w ogóle..ulatuje w sekundę, za to wzrokowa pamięć nie zawodzi

Też lubię bardzo pelargonie, są magiczne ...w sumie jak większość kwiatów a Mama dostała ode mnie takie zestawienie





pozdrowienia!!!
____________________
Magdalena Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies