Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)

butterflajka 22:32, 20 wrz 2014


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 89
dzięki Madziu ale jeszcze "trochę" zostało do zrobienia... w tym roku już brak sił i funduszy, ale pewnie od wiosny znów ruszę
____________________
Magdalena Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)
butterflajka 11:54, 27 paź 2014


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 89
potrzebuję podpowiedzi, jak ucywilizować to miejsce



i widok z dalszej perspektywy



oczywiście wszystko to co jest w "trawie" (""bo tego trawnikiem nazwać nie można ) oraz wszystko co rośnie w tzw. przechowalniku- jedna biedna róża, hosty itd. jest do przesadzenia, świerki planuję podciąć tak na 2 metry, jeśli będzie trzeba to i wyżej..., żeby wpadało tam trochę powietrza i słońca (za świerkami mamy południe) jabłonkę albo wyciąć, albo ostro przyciąć, bo "zdziczała" ...tylko co dalej? brama jest generalnie nie używana, do czasu zmiany całego ogrodzenia, nie ruszamy jej (dlatego też nie ma wjazdu tylko trawa ) na siatce jest "dzikie wino", którego z wielką chęcią bym się pozbyła...tylko czy jest sens robić "ścianę" zimozieloną- cały ten róg, również na siatce z sąsiadem, czy urośnie przy 3 świerkach? a co przed? po lewej stronie bramy mam podobnie, tylko tu jest jeden świerk i tuja:




świerk do podcięcia wyżej, pozostałość po pigwie oczywiście do usunięcia, moim zdaniem te wszystkie hortensje, które tam są, trzeba by przesunąć bliżej "tyłu"...., parter z żurawek jest , sa tez 3 hosty oraz maleńkie trawki z podziału turzyca grayi, tylko co dalej.. ? Na starą lampę nie patrzcie, idzie do zmiany, chciałam podświetlić od dołu tego świerka...ale to dopiero na sam koniec ..jak już będzie co podświetlać może ma ktoś pomysł ?
____________________
Magdalena Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)
butterflajka 12:03, 03 lut 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 89
Zima w pełni







____________________
Magdalena Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)
butterflajka 12:04, 03 lut 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 89








Zima zimą, pięknie jest, ale plan prac już ułożony, więc teraz tylko czekać na wiosnę pozdrawiam !!!!
____________________
Magdalena Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)
MichalTroll33 13:51, 03 lut 2015


Dołączył: 29 sty 2015
Posty: 42
Powoli ale do przodu nie od razu Rzym zbudowano - każdy zaczynał kiedyś
Piękna altanka !!! Bardzo dużo już zrobiłaś - prawdziwy ogród tworzymy latami... jest ładnie a będzie piękniej !!! Tak trzymaj
____________________
Michał Troll
butterflajka 14:25, 03 lut 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 89
Dziękuję za miłe słowa Michał i odwiedziny Masz rację, nie wszystko na raz...ale wiadomo jak to jest, coś w głowie jest i chciałoby się żeby tak od razu było
A altanka, kupę roboty nas kosztowała, ale ile było przy tym frajdy W tym roku robimy podłogę drewnianą, będzie trochę dłuższa niż dach,żeby powstał przy okazji taki taras, rabatki z tyłu dostanę nowe obrzeża, no i będzie w końcu opaska chyba żwirowa pod odrodzeniem drewnianym, bo się brudzi i ...brakuje mi wykończenia Plany są..oby tylko to w rzeczywistości miało jeszcze ręce i nogi Pozdrawiam
____________________
Magdalena Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)
Magda_ 15:34, 18 lut 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
wpadłam sprawdzić czy daleko u Ciebie do wiosny
Madzia napisz jakie masz plany na ten sezon
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
butterflajka 16:17, 18 lut 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 89
o Madzia, dziękuję za odwiedziny u mnie wiosna daleko jak widzisz, wszędzie śnieg hehe, całe szczęście tylko na zdjęciach
Plan jest dokończyć altankę, została podłoga, która będzie trochę dłuższa.. przy okazji "naprostuję" rabatki za altanką, jedna zostanie jak jest- podwyższona, ale obrzeże będzie inne taka duża donica powstanie opaska żwirowa wkoło tarasu no i pod ogrodzeniem drewnianym, bo się brudzi i od dołu jest takie niedokończone

tak na szybko robiłam szkic jakby to miało wyglądać- to montaż, to jeszcze nie zdjęcie, więc proszę nie patrzeć na perspektywę



jakaś mała rabatka musi jeszcze chyba powstać, jak widać na montażu (ta przed altanką) ale dokładnego planu na nią brak ..tam jest cień/ no może półcień...altanka zasłania całe słońce (na wprost jak patrzymy to południe) dopiero późnym popołudniem pada trochę słońca bezpośrednio w to miejsce...więc chyba będę miała okrojony wybór jeszcze, żeby to grało z moim miszmaszem

no i zastanawiamy się, czy nie pociągnąć jeszcze kawałek od ulicy tego drewnianego ogrodzenia...zawsze trochę osłoni...tylko jak sobie przypomnę ile to pracy.....heheheee

zostaje jeszcze kwestia żywopłotu, co już kiedyś poruszałam i jedna demolka co się uda wykonać zobaczymy, ale jestem pełna zapału - chwilowo hehe
____________________
Magdalena Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)
rozark 20:18, 18 lut 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
życzę wytrwałości
____________________
pozdrowionka
butterflajka 20:30, 18 lut 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 89
Dziękuję bardzo Reniu, na pewno się przyda
____________________
Magdalena Butterflajowy ogród- czyli ciężkie początki ogrodniczki :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies