Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

Pokaż wątki Pokaż posty

MIKRO ogród 2.0 - czyli szewc bez butów chodzi

ewakatowice 19:08, 27 maj 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Projekt bardzo przemyślany, czekam niecierpliwie na realizację
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Ozz 00:12, 28 maj 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Justynko - graby są piękne, ale dla mnie podstawowy ich problem - taki żywopłot będzie potrzebował około pół metra miejsca szerokości, a na takim skrawku to dużo. Nawet się zastanawiam w tym żywopłocie z prawej nie podmienić dwóch ostatnich grabów na cis - bo wolniej rośnie i będzie akurat pod koroną drzewa.

Pozostałe przesłony myślałam zrobić głównie z pnączy, choć w tym roku to jeszcze mizernie będzie wyglądało... jest sprytny plan by to przesłonić jakimiś jednorocznymi roślinami (?) Niestety muszę też zostawić ogród w takim stanie by jak za kilka lat się wyprowadzę, nie sprawiał większych problemów nowym mieszkańcom :/

Te kropeczki na trawniku to miejsce gdzie się będzie kończyć ścieżka, jeśli małżowi jednak odwidzi się robienie na środku trawnika i zrobię tam rabatę

Ewa - dzięki, ale ja na razie nie jestem do niego sama przekonana

Na osłodę ciężkiego dnia, zamieszczam foto warzywnika, który niestety nie u siebie, ale przy szkole założyliśmy z uczniami
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Tess 00:24, 28 maj 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Warzywniczek niczego sobie

Widziałaś ekranik cisowy u Pszczółki?
Zrobiła z fastigiaty, żeby był wąski. Wygląda rewelacyjnie, co mnie zdumiało, bo jakoś wydawało mi się, że ta odmiana się do tego nie nadaje.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1027-pszczelarnia?page=730
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ozz 00:30, 28 maj 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Super, o takie coś mi chodziło. Najpierw chciałam dać taki żywopłot na całej długości po lewej, ale tam w sumie jest fajny sąsiad wiec zostanę przy powojnikach. Tylko tak jak Pszczółka pisała, że jak cena ma być znośna to muszą być kopane, a to oznacza jesień... takie Fastigiaty to nawet na frontowy płot od drogi można by gdzieniegdzie pociągnąć. Muszę rozeznać w okolicy wielkościowo i cenowo te cisy.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Tess 00:42, 28 maj 2014


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
O, na cos się jednak przydałam? Nie do wiary, wszak zupełnie się na projektowaniu nie znam

A żywopłocik z fastigiaty mi też się marzy.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
ewalm 00:51, 28 maj 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Ozz, swidośliwa olcholistna 'Obelisk" jest wąska. Ale wtedy masz wszystkie drzewka takie mocno pionowe, bo wiśnie tez takie są, a nie wiem czy akurat o to Ci chodzi.. Miejsca niedużo, trzeba przemyślnie działać
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 00:51, 28 maj 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
O, wysłało się podwójnie, więc edytowałam. Dobrej nocy
____________________
Ogródek na trzy lata
Ozz 11:50, 28 maj 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
ewalm - świdośliwa w swoim docelowym rozmiarze mi pasuje gorzej z grujecznikiem

Słuchajcie - ponieważ w tym roku pewnie mi ten bluszcz tak ładnie ogrodzenia nie zarośnie, to pomyślałam, by zrobić przy siatce taką przesłonę z jednorocznych np. werbeny patagońskiej, co Wy na to? Przed można dać ostrogowiec i kociemiętkę/szałwię jednoroczną...
Tylko nie wiem gdzie zakupić sadzonki werbeny - siana przy szkole mi nie wzeszła niestety - macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę?
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Ozz 19:00, 28 maj 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Pierwsze ,,szkice" na trawie i generalnie moje kobiece niezdecydowanie dosięga zenitu

Niedokończone, bo burza nas wypędziła, ale ja chyba muszę coś pozmieniać - bo z tego kombinowania i wymyślania niestworzonych rzeczy w końcu wyszły... dwa prostokąty :/

Proszę nie zwracać uwagi na pokrzywowy ,,zajzajer" w wiadrze
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Magda70 13:22, 29 maj 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Marzena2007 napisał(a)


Ja teź nowoczesne małe , miejskie ogrody sa bez trawnika, za to dużo nasadzeń i duuuuużo żwirku. Gdzie będziesz trzymala kosiarkę.. Karmnik sobie posadź i kostrzewy niedźiwedzie, bedą udawć trawnik


Hej Ozz
Też sobie własnie pomyślałam o karmniku...chyba trawkę i kosiarkę bym darowała....
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies