Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu...

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu...

Katkak 11:34, 16 cze 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj . Domek masz śliczny i świetny pomysł z oczkiem wodnym . Działka duuuża, ale super. Ja też robię różne sadzonki. Mam już wyhodowane przez siebie hortensje Limelight i dwie ogrodowe . Wielka frajda jak coś się uda samemu wyhodować . Ty tym bardziej możesz sobie wszystko rozmnażać, bo działkę masz dużą i sporo roślin będziesz potrzebowała. A wiadomo, że jak się uda to parę groszy zostanie w kieszeni na inne chciejstwa . Pozdrawiam .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
MAD 11:45, 16 cze 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Katkak napisał(a)
Mam już wyhodowane przez siebie hortensje Limelight i dwie ogrodowe .

Witaj!
Kilka ogrodowych udało mi się rozmnozyć już kilka lat temu ale sadzonki były mocno zaniedbane i musiałam je radykalnie ciachnąć. Ładnie odbiły ale raczej w tym roku nie zakwitną.
Z Limki odłamała mi się jedna gałązka i wylądowała w szklance na oknie kuchennym - nie wiem czy to dobry czas i sposób jej ukorzeniania ale spróbuję. Nie zaszkodzi, a może się uda. Jeśli puści korznonki to wsadzić ją do doniczki i trzymać do wiosny w domu czy odrazu do gruntu?
Muszę sobie zrobić nową namnażarkę bo w tej starej już nie mam gdzie tych sadzonek upychać.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MamaMagda 12:52, 16 cze 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
MAD napisał(a)

Z Limki odłamała mi się jedna gałązka i wylądowała w szklance na oknie kuchennym - nie wiem czy to dobry czas i sposób jej ukorzeniania ale spróbuję. Nie zaszkodzi, a może się uda. Jeśli puści korznonki to wsadzić ją do doniczki i trzymać do wiosny w domu czy odrazu do gruntu?
Muszę sobie zrobić nową namnażarkę bo w tej starej już nie mam gdzie tych sadzonek upychać.


mi z limki odłamao się 2 tygodnie temu przy podwiązywaniu dwie gałązki - wsadziłam do ziemi od razu na rozsadniku i żyją
nie zaglądam czy mają korzonki, ale myślę że są na dobrej drodze
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
Katkak 15:58, 17 cze 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
MAD napisał(a)

Witaj!
Kilka ogrodowych udało mi się rozmnozyć już kilka lat temu ale sadzonki były mocno zaniedbane i musiałam je radykalnie ciachnąć. Ładnie odbiły ale raczej w tym roku nie zakwitną.
Z Limki odłamała mi się jedna gałązka i wylądowała w szklance na oknie kuchennym - nie wiem czy to dobry czas i sposób jej ukorzeniania ale spróbuję. Nie zaszkodzi, a może się uda. Jeśli puści korznonki to wsadzić ją do doniczki i trzymać do wiosny w domu czy odrazu do gruntu?
Muszę sobie zrobić nową namnażarkę bo w tej starej już nie mam gdzie tych sadzonek upychać.

Poczytaj watek o rozmnażaniu hortek, bo tam sposobów jest dużo. Mi się w wodzie nie udało żeby puściły korzonki. Ja robię tak: ucinam patyczek, zanurzam w ukorzeniaczu i wsadzam do doniczki. Liście obcinam do 1/3 długości żeby ograniczyć parowanie i zostawiam tylko jedną parę liści całą. Jak zauważę, że się ukorzeniły (po 3-4 tygodniach delikatnie pociągam patyczek. Jak stawia opór znaczy, że są korzenie)to przez kilka dni hartuję w ogródku w doniczce i po ok tygodniu wysadzam do gruntu .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
MAD 18:56, 18 cze 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Katkak napisał(a)

Poczytaj watek o rozmnażaniu hortek, bo tam sposobów jest dużo. Mi się w wodzie nie udało żeby puściły korzonki. Ja robię tak: ucinam patyczek, zanurzam w ukorzeniaczu i wsadzam do doniczki. Liście obcinam do 1/3 długości żeby ograniczyć parowanie i zostawiam tylko jedną parę liści całą. Jak zauważę, że się ukorzeniły (po 3-4 tygodniach delikatnie pociągam patyczek. Jak stawia opór znaczy, że są korzenie)to przez kilka dni hartuję w ogródku w doniczce i po ok tygodniu wysadzam do gruntu .

Dzięki za wskazówki! Jutro spróbuje Twojego sposobu.
Wczoraj byłam na szabrach i zdobyłam piękna jasniutka trzmieliny o dużych liściach z mała zielona plamka w środku. Mam nadzieje, ze sadzonki sie przyjmą bo słyszałam, że niemal sama sie korzeni.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MAD 22:48, 20 cze 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Kilka zdjęć z ostatnich dni:

Jedyny RH, który pomimo strasznego zaniedbania zaszczycił mnie kwiatem.

Hortensje... I Vianilijka, która sprawiła mi powakacyjną niespodziankę w postaci 2 pięknych kwiatów...



____________________
Pozdrawiam! To tu…
MAD 22:55, 20 cze 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
I jeszcze moja pierwsza rabata. Lawendowa... Zapewne jeszcze do powiększenia. Ale na razie jest tak:
____________________
Pozdrawiam! To tu…
MamaMagda 11:20, 21 cze 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
cudna ta lawenda! no i zdjęcia fajne robisz z ta głębią ostrości
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
MAD 10:19, 23 cze 2014


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
W weekend prowadziliśmy w ogrodzie prace wykopaliskowe... Ostatecznie wymyśliłam w którym miejscu ma stanąć plac zabaw dla dzieci. Wywaliliśmy dwie choiny, które gryzły się z wierzbą i brzozami, przez co wyglądały fatalnie. Rosły na wzniesieniu, które okazało się strasznym gruzowiskiem. 2/3 roboty zanami. Wyrywanie korzeni, separowanie gruzu i śmieci od ziemi, przewożenie ziemi. Ciężka robota ale mam nadzieję, że efekt bedzie fajny. Dzisiaj w pracy chowam pazury. Koszmar.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
marta_d 11:16, 23 cze 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
piękna rabatka lawendowa, bardzo lubię połączenie fioletowych kwiatostanów z zielenią iglaków
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies