Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Gardenarium 18:21, 05 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Liść topoli. Najgorsze dziadostwo jeśli chodzi o drzewa. A drugie to wierzba.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mille 12:15, 06 mar 2017


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Proszę o pomoc w identyfikacji; niestety nie mam zdjęć liści, a nie jestem pewna czy te leżące obok (topola?) pochodzą akurat z tego drzewa.

____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Gardenarium 12:24, 06 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niestety. Bez liści to niemożliwe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasik6 20:24, 06 mar 2017

Dołączył: 05 sie 2016
Posty: 20
Witam serdecznie,
sądzę że na zdjęciu z października jest berberys, chodzi mi o odmianę, proszę o pomoc z góry dziękuję



Gardenarium 10:59, 07 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To zapewne jest sądząc po wielkości Berberis thunbergii 'Atropurpurea'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:00, 07 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mille napisał(a)
Proszę o pomoc w identyfikacji; niestety nie mam zdjęć liści, a nie jestem pewna czy te leżące obok (topola?) pochodzą akurat z tego drzewa.



No to wstrzymaj się do wiosny i napisz czy kwitnie, pokaż pokrój drzewa, pokaż liście. To może być dzika grusza.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasik6 19:44, 07 mar 2017

Dołączył: 05 sie 2016
Posty: 20
Gardenarium napisał(a)
To zapewne jest sądząc po wielkości Berberis thunbergii 'Atropurpurea'


Dziękuję za odpowiedz
czy są jakieś inne podobne odmiany - te krzewy mają około 1,8 m, czy to że gałęzie nie leżą na ziemi zależy od odmiany, wielkości krzewu czy sposobu prowadzenia- o taki efekt właśnie mi chodzi
Pozdrawiam
Gardenarium 10:10, 08 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Każdy krzew można formować, przycinać. Ja bym nie zostawiła tak samemu sobie, tylko cięła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goraht 11:09, 08 mar 2017

Dołączył: 08 mar 2017
Posty: 2
Cześć wszystkim. Zwracam się z prośbą o pomoc identyfikacji (choć zgrubnej) gatunku drzew i o porady pielęgnacyjne.

Pierwsze drzewo (bardziej pionowe) wydaje się być już stracone. W lecie miało niewiele liści (których niestety zdjęcia nie mam) i w około tych nielicznych liści jest sporo jemioły. Cóż to może być za gatunek drzewa i czy mam rację sądząc, że nadaje się już tylko do wycięcia?

Drzewo drugie (bardziej nachylone) ma dużo więcej liści i niewiele jemioły. Trochę jednak ma wiszących już w koronie uschniętych konarów, którymi będę musiał się zająć. Czy jakieś zdecydowane przerzedzenie korony drzewa ma szansę je uratować? Czy ten gatunek drzewa (jeśli uda się go ustalić) ma wystarczająco głębokie korzenie, aby drzewo tak nachylone nad drogą uznać za bezpieczne (po zabiegach pielęgnacyjnych)?

kasik6 19:46, 09 mar 2017

Dołączył: 05 sie 2016
Posty: 20
Gardenarium napisał(a)
Każdy krzew można formować, przycinać. Ja bym nie zostawiła tak samemu sobie, tylko cięła.


Dziękuję za odpowiedź, rozumiem że powinnam przycinać od spodu jak krzew trochę urośnie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies