Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Gardenarium 22:30, 15 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Adam_ napisał(a)
Oduczyłem się kierowania pytań do osób które zajmują się architekturą krajobrazu... mimo że posiadają na swoich stronach może i interesujące formy drzew. Z prostego powodu - są dość aroganccy i udzielają informacji tylko tym którzy za to zapłacą... Stąd myślę że też powstało to forum OGRODOWISKO. Dla normalnych ludzi, którym nie odbiły palmy.



Adamie ja się bardzo staram pomóc każdemu, ale muszę jednak mieć możliwość zobaczenia liści rośliny, którą mam rozpoznać. Bardzo serdecznie pozdrawiam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
korbielow 13:08, 17 mar 2017

Dołączył: 17 mar 2017
Posty: 3
Bardzo proszę o informacje co to za drzewo?
Nie wiem czy nadaje się do wędzenia..





Gardenarium 20:33, 17 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Olcha nadaje się do wędzenia, ale czy to olcha, tylko ten co ścinał będzie wiedział. Ja nie wiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
korbielow 11:01, 18 mar 2017

Dołączył: 17 mar 2017
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)
Olcha nadaje się do wędzenia, ale czy to olcha, tylko ten co ścinał będzie wiedział. Ja nie wiem.

A czy chociaz mozna okreslic czy bylo to drzewo lisciaste ?
Gardenarium 11:53, 18 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie można, na podstawie tego zdjęcia, nie potrafię. Gdybym zobaczyła, dotknęła (czy jest żywica?), jaki ma zapach,wtedy tak, ale teraz na podstawie tak odległego zdjęcia - ja przynajmniej nie potrafię.

Zobacz czy wydziela się jakaś żywica, czy coś się lepi do rąk.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Makanaki 13:17, 18 mar 2017

Dołączył: 18 mar 2017
Posty: 7
?0
Makanaki 13:18, 18 mar 2017

Dołączył: 18 mar 2017
Posty: 7


Witam czy jest ktoś w stanie rozpoznać to drzewo ,dodam że na gałęziach ma kolce

Gardenarium 14:56, 18 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To jest drzewo liściaste, to wiem na pewno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:06, 18 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja na tej gałęzi to kolców nie widzę.

Glediczia trójcierniowa ma kolce, ale takie

Robinia akacjowa ma kolce, ale mi to nie wygląda na robinię czyli akację.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Makanaki 17:28, 18 mar 2017

Dołączył: 18 mar 2017
Posty: 7
Ma bardzo mało kolców ,na zdjęciu ich nie ująłem ale ma napewno .Ppza tym jest bardzo ciężkie i twarde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies