Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Gardenarium 19:52, 09 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tniesz tak, aby uzyskać to, co chcesz uzyskać, a co chcesz uzyskać?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adam_ 20:13, 13 mar 2017


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 25
Witam

Proszę, o ile to możliwe o rozpoznanie drzew wielopniowych na foto,
wydaje mi się, że niższe to trzmieliny oskrzydlone ale te wysokie?


[zdjęcia zmoderowane]
Gardenarium 09:22, 14 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam pytanie, skąd masz zdjęcia, czy są Twojego autorstwa?

Pierwsze - trzmielina oskrzydlona - bez wątpienia. Drugie nie wiem, bo to stworzona forma, nienaturalna, drzewo wielopniowe, ale żeby je rozpoznać trzeba by zobaczyć liście, a liści nie widać. Po pokroju nie da się bo pokrój jest wykreowany ręką i sekatorem przez człowieka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cedalt 15:10, 14 mar 2017

Dołączył: 15 cze 2016
Posty: 11
Dzień dobry.
Czy ktoś jest w stanie rozpoznać poniższe krzewy?

1.



2
To na dole.




Z góry dziękuję za pomoc.
LewOgrodowy 17:52, 14 mar 2017


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Adam_, zdjęcia, które wstawiłeś ściągnąłeś z tej strony, więc może tam zapytaj...
Cedalt, pierwsze nie wiem, drugie bluszcz.
____________________
Monika
Adam_ 18:51, 15 mar 2017


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 25
Zdjęcia zostały wyrzucone w google jako galeria obrazów po wyszukiwaniu "drzewa wielopniowe". Nie interesuje mnie za bardzo skąd one pochodzą bo bardziej interesują mnie drzewa na nich przedstawione.
Rozumiem że wyższe formy są sztucznie prowadzonym zgrupowaniem drzew tak jak Pani już gdzieś o tym napisała... Szkoda. Myślałem że są drzewa które w swej naturze mają takie formy...



Gardenarium napisał(a)
Mam pytanie, skąd masz zdjęcia, czy są Twojego autorstwa?

Pierwsze - trzmielina oskrzydlona - bez wątpienia. Drugie nie wiem, bo to stworzona forma, nienaturalna, drzewo wielopniowe, ale żeby je rozpoznać trzeba by zobaczyć liście, a liści nie widać. Po pokroju nie da się bo pokrój jest wykreowany ręką i sekatorem przez człowieka.
Adam_ 18:54, 15 mar 2017


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 25
Oduczyłem się kierowania pytań do osób które zajmują się architekturą krajobrazu... mimo że posiadają na swoich stronach może i interesujące formy drzew. Z prostego powodu - są dość aroganccy i udzielają informacji tylko tym którzy za to zapłacą... Stąd myślę że też powstało to forum OGRODOWISKO. Dla normalnych ludzi, którym nie odbiły palmy.

LewOgrodowy napisał(a)
Adam_, zdjęcia, które wstawiłeś ściągnąłeś z tej strony, więc może tam zapytaj...
Cedalt, pierwsze nie wiem, drugie bluszcz.
LewOgrodowy 21:26, 15 mar 2017


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
Adam_ napisał(a)
Oduczyłem się kierowania pytań do osób które zajmują się architekturą krajobrazu... mimo że posiadają na swoich stronach może i interesujące formy drzew. Z prostego powodu - są dość aroganccy i udzielają informacji tylko tym którzy za to zapłacą... Stąd myślę że też powstało to forum OGRODOWISKO. Dla normalnych ludzi, którym nie odbiły palmy.



Ale w regulaminie jest napisane, że nie wrzucamy nie swoich zdjęć. Można je podlinkować.
____________________
Monika
MariuszG 21:27, 15 mar 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Adamie, oczywiście . Tylko w regulaminie Danusia prosiła o nie używanie cudzych zdjęć.
Edit: Zgraliśmy się z Moniką w jednym czasie. Roślina przedstawiona na drugim zdjęciu wygląda jak świdośliwa.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Gardenarium 22:28, 15 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cedalt napisał(a)
Dzień dobry.
Czy ktoś jest w stanie rozpoznać poniższe krzewy?

1.



2
To na dole.




Z góry dziękuję za pomoc.


1. Dereń biały
2. Hedera arborescens
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies