Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na skraju miasta

Pokaż wątki Pokaż posty

Na skraju miasta

Bogdzia 14:53, 24 cze 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ula rododendron nie lubi niczego na korzeniach , będzie Ci chorował jeśli ich nie odkryjesz a ulubiona róża śliczna rzeczywiście. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kasaaja 18:16, 24 cze 2014


Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 28
Zgodnie z punktem trzecim Dekalogu ogrodniczego Danusi, wszystkie moje rh rosną już obok siebie.












A tu mam wolne miejsce, może ktoś podpowie co posadzić? Myślę o trawach ale nie za bardzo wiem jakie. To jest bardzo nasłonecznione miejsce to chyba trawy by miały dobrze.







http://www.ogrodowisko.pl/watek/4679-na-skraju-miasta
____________________
Urszula
Bogdzia 20:58, 24 cze 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Nie jestem pewna czy Danusia piszac dekalog myslała o rh , myslę ze raczej o bylinach. Rh rosną duze i bedą sie zasłaniac. Może spytaj Danusi co o takim sadzeniu myśli.Obawiam się że rh już zaczynaja chorowac albo tylko tak sie wydaje ze zdjęcia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Loosiuu 22:35, 24 cze 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Wydaje mi się, że mogą być trochę przeschnięte też.

Niepotrzebnie robisz takie wielkie puste rabaty. Poczytaj wątek o macie. Ona wygląda beznadziejnie i nie ma z niej żadnego pożytku. Jakbyś zamiast pustych rabat z małymi pojedynczymi roślinkami zrobiła po całości trawnik i żywopłoty byłoby o wiele ładniej. Sam zadbany trawnik już jest piękny.
Robisz to samo co ja kiedyś. Sadzisz daleko od siebie pojedyncze sztuki różnych gatunków.
Poczytaj artykuły Danusi o projektowaniu i zakładaniu ogrodów.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Gardenarium 22:38, 24 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyrzuć matę bo ona zbije różaneczniki w pierwszej kolejności, nie może tak być. Zabije wszystko i życie w glebie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margaret_ka 08:50, 25 cze 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Ula, wiem, że ciężko będzie Ci wyrzucić matę. Też przez to przechodziłam. Czytałam różne artykuły na jej temat, ale ostatecznie ją zostawiłam. Praktycznie wszędzie mam rabatki żwirowe i bez maty cały ten drobny żwirek wymieszałby się z ziemią. Dlatego u mnie mata zostanie. Jedyne co to przy roślince wycinam w macie kółka, by swobodniej docierała do niej woda i by korzenie nie rosły ku górze (co czasami widać przy stosowaniu mat). I też nie przy każdej mam te kółka, głównie przy bukszpanach, bo one pod matą rosłyby nieco gorzej.
Moje Rh i hortensje póki co bez maty wsadzone od tak pod leszczynami w trawniku. Czekają na sensowną rabatkę z obrzeżem.
____________________
Ogród Margaret-ki
Kasaaja 19:24, 25 cze 2014


Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 28
Danusiu, Loosiu, Margaret_ko dziękuję za odwiedziny. Wiem że matę trzeba wywalić i zrobię to napewno. Czytałam na ten tenat na Ogrodowisku. Ciężki to będzie bój bo mój mąż ją kocha i nie trafiają do niego żadne argumenty ale dam radę.
Margaret_ko, szerokość tych rabat jest wymuszona. Akurat o szerokość rabaty dokupiliśmy działki ok. 185 cm. Ten róg gdzie jest jodła jest ścięty i tak to wyszło.









http://www.ogrodowisko.pl/watek/4679-na-skraju-miasta?page=2
____________________
Urszula
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies