Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwórkowa rehabilitacja

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwórkowa rehabilitacja

Nallar 22:09, 27 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
ryska napisał(a)

No przecież mi dałaś wystarczającą ilość aby ustroić moje kąty
A ona (agastache)przetrwa zimę czy od nasionek co roku idzie?
Mam też tą drugą o limonkowych liściach ale kwiatów to się pewnie nie doczekam, choć listki przecudne w kolorze.


Napiszę tak. Kłosowiec u mnie utrzymuje się maks 3 lata, potem sadzonka mamusia ginie ale co roku wydaje tyle potomstwa że nie sposób go zatracić.
Jednego roku (przez rewolucję na rabacie) straciłam wszystkie siewki a on skubaniec z nasionka gdzieś głęboko schowanego wylazł po dwóch latach.
Tu jest o kłosowcu, Danusia zaleca okrywanie, nigdy tego nie robiłam.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/404-agastache-aromatyczna-bylina-na-jesien

Kiedy kłosowiec zagościł u mnie w obawie że coś mu się stanie zbierałam część nasion na wiosenne wysiewy, nigdy ich nie wysiałam bo na rabacie zawsze były młode siewki.
Acha biały zakwita później, więc całkiem możliwe że zobaczymy białe kwiaty.

http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/64-byliny/75162-klosowiec-agastache
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ryska 18:11, 28 lip 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
yolka napisał(a)
Tak ciężko nadrobić, u mnie tylko trochę popadało i pogrzmiało, było już sucho więc się cieszę z deszczyku.

Jolu jak miło, że zaglądasz, ja też mam zaległości na wątkach.
U mnie teraz też pada i to porządnie a rano na rynku kupiłam trytomę. Nie zdążyłam wsadzić, bo myłam okna i przerabiałam wiśnie. Drylując je urąbałam sokiem całą kuchnię, którą też musiałam doprowadzić do porządku. Ot, niewłaściwa kolejność prac
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 18:17, 28 lip 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Nallar napisał(a)


Napiszę tak. Kłosowiec u mnie utrzymuje się maks 3 lata, potem sadzonka mamusia ginie ale co roku wydaje tyle potomstwa że nie sposób go zatracić.
Jednego roku (przez rewolucję na rabacie) straciłam wszystkie siewki a on skubaniec z nasionka gdzieś głęboko schowanego wylazł po dwóch latach.
Tu jest o kłosowcu, Danusia zaleca okrywanie, nigdy tego nie robiłam.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/404-agastache-aromatyczna-bylina-na-jesien

Kiedy kłosowiec zagościł u mnie w obawie że coś mu się stanie zbierałam część nasion na wiosenne wysiewy, nigdy ich nie wysiałam bo na rabacie zawsze były młode siewki.
Acha biały zakwita później, więc całkiem możliwe że zobaczymy białe kwiaty.

http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/64-byliny/75162-klosowiec-agastache

Bardzo Ci dziękuję.
Jest też biały, fajnie. Czyli w tej mieszance sadzoneczek dostałam od Ciebie być może biały? Parę sztuk jeszcze nie kwitnie hmmm
Pada, bo poszłabym to sprawdzić
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
gobasia 18:20, 28 lip 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Ja dziś nie robię nic ,poza pracami obowiązkowymi....jest tak duszno ,ze aż mnie boli w klatce piersiowej
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
ryska 18:25, 28 lip 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
gobasia napisał(a)
Ja dziś nie robię nic ,poza pracami obowiązkowymi....jest tak duszno ,ze aż mnie boli w klatce piersiowej

Jak są upały to też ledwo zipię.
Cały czas ogarniam się po remoncie. Okazuje się, że malowanie to pikuś, gorsze jest mycie tych przypicników w oknach i futrynach, listew przypodłogowych i inne kaloryfery
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 20:27, 28 lip 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Przestało padać, trytoma wsadzona. Takie miejsce jej znalazłam.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Nallar 22:01, 28 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
ryska napisał(a)

Bardzo Ci dziękuję.
Jest też biały, fajnie. Czyli w tej mieszance sadzoneczek dostałam od Ciebie być może biały? Parę sztuk jeszcze nie kwitnie hmmm
Pada, bo poszłabym to sprawdzić

Ja? biały? Tobie? zapomnij. Byłam przekonana że ten którego Ty masz będzie miał białe kwiaty
Teraz już doczytałam że on limonkowe ma ale liście.
Trytoma piękna, ja nabyłam zaostrzonego.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
ryska 22:03, 28 lip 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Nagietki rosną z pomidorami w skrzyni.

Pomidory zaczynają się czerwienić.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
ryska 22:10, 28 lip 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Nallar napisał(a)

Ja? biały? Tobie? zapomnij. Byłam przekonana że ten którego Ty masz będzie miał białe kwiaty
Teraz już doczytałam że on limonkowe ma ale liście.
Trytoma piękna, ja nabyłam zaostrzonego.

No i wyjaśniło się
Wiciokrzew kupiłaś? Moje 3 mają się świetnie a 4 odbija od korzenia.
Fajne ma mechate listki.
Jedna z moich dalii okazała się nie być Franzem Kafką.
Dobrze, że to kremowa podróbka/pomyłka.


____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Nallar 22:27, 28 lip 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Narobiłaś mi ochoty na wiciokrzew zaostrzony to kupiłam.
Dalie są śliczne ale ich mieć nie chcę nie mam gdzie ich schować na zimę.
Pomyłce/podróbce daleko do Franz kafki ale ma kobita swój urok.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies